Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.

dodano: 9.11.2013, 13:31
akcje wątku: drzewko

Po raz kolejny osobnik o nicku Piogal łamie dobre obyczaje, które na katolickim portalu powinny, jak sądzę, bezwzględnie obowiązywac. 

Po polsku istnieją formy zwracania się do osób duchownych - powiedzenie "pan Jędraszewski" o biskupie jest niegrzeczne i nie powinno mieć miejsca. To nie ma nic wspólnego z wiarą czy niewiarą. W całkowicie zlaicyzowanych mediach brytyjskich żaden redaktor nie będzie mówił o księdzu Mr Brown tylko powie Father Brown a napisze Rev. Brown.

Czy na Frondzie musimy takie wyskoki znosić?  

• Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Henryk Krzyżanowski 9.11.2013, 13:50
    Wyjaśniam - ów Piogal robi to wielokrotnie i w sposób ostentacyjny.
    Co jest chamstwem a co nie jest? Uporczywe i świadome naruszanie zasad grzeczności obowiązujących w jakiejś społeczności to właśnie jest chamstwo - jak komuś się nie podoba to słowo, może użyć synonimu 'grubiaństwo'.
    Prosty test - czy zdarzyło się moim polemistom, by ktoś na uczelni zwracał się do wykładowcy "panie Nowak"? A czy do lekarza mówią panowie "panie doktorze, czy "panie Nowak"? A czy do prezydenta zwróciliby sie panowie "Panie Komorowski" czy raczej "Panie prezydencie"? A do dyrektor szkoły "pani dyrektor" czy "pani Nowak"?
    No, starczy tych przykładów.
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Teofila (w podróży) 9.11.2013, 14:07
    Popieram.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Rumcajs-owa 9.11.2013, 16:12
    Ale to chyba nie ten adres? Piogala na fforum jakoś nie widzę. On daje w kość niektórym na głównej. Radzę wysłać swój donosik na poczte redakcji.
    "Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim." Winston Churchill
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Rumcajs-owa 9.11.2013, 17:30
    Rozumiem. Ale musisz przyznać, że jest ich tam dużo, jak to maślaków. Ruch tam jakby wiekszy, może przez to że nie muszą wymyślac wątków, tylko komentują gotowce?
    "Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim." Winston Churchill
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Piżgun 9.11.2013, 21:47
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|circ 10.11.2013, 5:17
    Piogal to przede wszystkim opetaniec - gdybym uznawała psychologię za naukę, powiedziałabym psychopata, ale to w ogóle niczego nie tłumaczy, wręcz przeciwnie.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Adminie - wywal Piogala! Zero tolerancji dla chamstwa na Frondzie.|Rumcajs-owa 11.11.2013, 11:00
    1)Piogal nie jest redaktorem i nie obowiązują go procedury medialne.
    2)Wielkie ale w sprawie formy "Pan", a poniżej stek bredni i słów powszechnie uważanych za wulgarne, to jakoś delikatnych uszu nie razi?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook