Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”

• Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|brZenobiusz 2.12.2019, 22:24
    To literatura mojej mľodości
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|cyberpunk 2.12.2019, 23:33
    Słuchałem opowiadań Marka Hłaski w połowie lat '80 w programie 3 Polskiego Radia, czyli w Trójce.
    Hajde Bože budi drug pa okreni jedan krug unazad planetu. Noć je kratko trajala a nama je trebala najduža na svetu.
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|Altek 3.12.2019, 12:18
    Dawno temu się czytywało. Niezbyt moralna twórczość.
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|brZenobiusz 3.12.2019, 14:01

Dawno temu się czytywało. Niezbyt moralna twórczość.

Chyba czegoś bracie nie zrozumiaľeś bo Hłasko ukazywał smak chleba poprzez głód
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|Altek 3.12.2019, 16:40

Chyba czegoś bracie nie zrozumiaľeś bo Hłasko ukazywał smak chleba poprzez głód

możliwe, dawniej czytałem dużo co popadło, teraz czasem z niesmakiem wspominam; ale poproszę o rekomendację jednej dobrej książki Hłaski, to chętnie przeczytam
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|brZenobiusz 3.12.2019, 22:12
    Na przełomie lat 80/90 wydano 8 tomów jego opowiadań zatem polecam zjeść je wszystkie.
    Ja je konsumowałem dosyć łapczywie a dziś wspominam w odróżnieniu od Ciebie razczej ze smakiem
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|Altek 3.12.2019, 22:40

Na przełomie lat 80/90 wydano 8 tomów jego opowiadań zatem polecam zjeść je wszystkie.
    Ja je konsumowałem dosyć łapczywie a dziś wspominam w odróżnieniu od Ciebie razczej ze smakiem

Co za dużo to niezdrowo. Ale widzę w bibliotece coś chyba nowego /2015/, to zobaczę.

https://ecsmedia.pl/c/wilk-b-iext40623757.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Marek Hłasko „Opowiem wam o Esther”|Born To Kvetch 3.12.2019, 23:55

Nakręcono film na podstawie jego opowiadania. 1958. Czesław Petelski.

Baza ludzi umarłych

https://www.youtube.com/watch?v=Pt1E6fhn-Pc
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook