Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta? - Tak, dostrzegam

dodano: 14.10.2019, 23:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Synod Amazoński. Czy żyjemy w epoce Antychrysta?

Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta?

- Tak, dostrzegam. Kilka lat temu silnie zajmowałem się rozpoznaniem figury Antychrysta.

W ostatnim czasie zwróciło moją uwagę, że w przeciągu zaledwie kilku tygodni szereg kardynałów powołało się na figurę Antychrysta, wyrażając niepokój dotyczący tego, co dzieje się w Kościele. Najmocniej zabrał głos arcybiskup holenderskiego Utrechtu, kard. Willem Eijk. Powiedział, że skoro mamy dziś do czynienia z pasterzami Kościoła, którzy niedostatecznie bronią depozytu wiary, to być może spełnia się zapowiedź wyrażona w Katechizmie Kościoła Katolickiego: nadejścia epoki Antychrysta, proponowania ludziom łatwych rozwiązań religijnych za cenę odstępstwa od pełni depozytu wiary.

O tym samym mówią kardynałowie Burke czy Müller; jest to obecne także w nowej książce kard. Saraha, który mówi nie tylko o duchu Antychrysta w Kościele, ale także o wyłanianiu się judaszowego modelu sprawowania w Kościele posługi. Myślę, że bardzo potrzeba przyłączenia się do inicjatywy, którą podjęli przed Synodem katolicy przychodząc na Largo Jana XXIII, żeby intensywnie modlić się za zgromadzenie. Kard. Burke oraz bp Athanasius Schneider wezwali z kolei do modlitwy i postu w okresie Synodu. Papież i biskupi potrzebują tego wsparcia, tak, żeby otrzymali moc głoszenia Chrystusa, a nie szukali kompromisu. Nam nie mogą w tym momencie drętwieć kolana ani opadać ręce.

Na pytania odpowiadał Ks. prof. Robert Skrzypczak.

https://www.fronda.pl/a/synod-amazonski-czy-zyjemy-w-epoce-antychrysta-ks-prof-robert-skrzypczak-dla-frondy,134475.html

• Re: Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta? - Tak, dostrzegam|Ateistyczny lewak 15.10.2019, 2:33
    Kto jest ten Antychryst?
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta? - Tak, dostrzegam|Annbis 15.10.2019, 10:12

Kto jest ten Antychryst?

Tym razem nie odesłałam Cię do Wikipedii, czy nie zaproponowałam, żebyś sobie wygooglował, tylko - chcesz, to masz:

Antychryst – przeciwnik, oponent Chrystusa (anti – przeciw, zamiast; christos – pomazaniec); duch będący zaprzeczeniem Chrystusa, jego antytezą.
    Szatan; anioł upadły, zły duch, czart, władca, który rządzi w powietrzu , kusiciel, książę ciemności, główny duch zła we wszechświecie.
    Według przekazów biblijnych Antychryst spowoduje odstępstwo w chrześcijaństwie, będzie prześladować i wytracać wyznawców Chrystusa, będzie zamierzał zmienić Prawo Boże i wypowiadać słowa, które mają charakter bluźnierczy, a jego działalności będą towarzyszyć fałszywe objawienia, znaki i cuda. Będzie dominować w Europie przez 1260 dni (wg rachuby biblijnej 1260 dni = 1260 lat) i dotrwa do powtórnego przyjścia Chrystusa [dekalog.pl: Antychryst w proroctwach Biblii].
    Bóg Ojciec – Smok, Wąż
    Syn Boży – Bestia z Morza, Antychryst (Syn Zatracenia)
    Duch Święty – Bestia z Ziemi, Fałszywy Prorok.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta? - Tak, dostrzegam|Annbis 15.10.2019, 10:20
    Ponad sto lat temu, w czasach raczej spokojnych, a nawet – w porównaniu do powszechnej apostazji i religijnego zamieszania naszych czasów – chrześcijańskich, kard. Jan Henryk Newman (wynoszony obecnie na ołtarze) w proroczych słowach przepowiedział obecną katastrofę:

"Z pewnością istnieje dziś porozumienie [sił] zła, zrzeszające członków ze wszystkich stron świata, posiadające własne struktury, działające aktywnie i oplatające Kościół katolicki swą siecią oraz przygotowujące drogę do powszechnej apostazji. Nie wiemy, czy apostazja poprzedza bezpośrednio pojawienie się Antychrysta, czy nadejście jego jeszcze się opóźni, z całą jednak pewnością odstępstwo to, we wszystkich swych przejawach i środkach, jest dziełem Złego i otacza je odór śmierci".
    https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1107
    Odpowiedz
  • Re: Czy Ksiądz Profesor dostrzega dzisiaj zagrożenie pojawienia się Antychrysta? - Tak, dostrzegam|Annbis 15.10.2019, 10:32
    Czyż "ODÓR ŚMIERCI" nie otacza dziś całego świata?
    Nienarodzone dzieci, pomordowane w łonach ich matek płyną ściekami kanalizacji w każdym zakamarku świata.
    Tzw. eutanazja, czym jest, jak nie zbrodnią uśmiercającą najbardziej bezbronnych, bo chorych, kalekich, starych?
    Nachodźdztwo muzułmańskich bandytów na kolebkę cywilizacji chrześcijańskiej, Europę przesłoniło temat eksterminacji chrześcijan na całym świecie.
    Fałszywy ekumenizm wciskany wszystkim chrześcijanom, ale i wyznawcom demonów przez masońskich papieży pomieszał ludziom zmysły, stracili rozum, ale i wiarę. Ekumenizm to śmierć dla duszy.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook