26.02.13, 13:02

Uniwersytet odwołuje spotkanie z przedstawicielami środowisk gejowskich. Reakcja na list narodowców

W debacie mieli wziąć udział: Marta Abramowicz (Tolerado Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT), dr Katarzyna Bojarska (UG), Robert Biedroń (poseł RP) oraz Radomir Szumełda (działacz PO). Zdaniem Wszechpolaków uczestnicy panelu to "osoby zaangażowane w wspieranie propagandy homoseksualnej" , a dwóch spośród zaproszonych polityków to "zadeklarowani publicznie pederaści".

"Uprawianie otwartej propagandy homoseksualnej pod płaszczykiem konferencji naukowej uważamy za niedopuszczalne i podważające renomę Uniwersytetu Gdańskiego" - napisał w liście do rektora Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Bernarda Lammka Michał Urbaniak, prezes Okręgu Pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Narodowcy wyrazili nadzieję, że rektor "rozważy zasadność zgody na to spotkanie". "Brak udziału w tej debacienaukowców lub polityków, którzy publicznie krytykują przyznawanie przywilejów związkom dewiantów jest według nas złamaniem zasady apolityczności Uniwersytetu Gdańskiego oraz wyraźnym promowaniem jednej, skrajnej i marginalnej społecznie opcji ideologicznej" - mogliśmy przeczytać w liście lidera pomorskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Niespodziewanie rektor wziął sobie do serca uwagi narodowców i... odwołał spotkanie. Spotkało się to z oburzeniem środowisk lewicowo-liberalnych.

"W związku ze skandaliczną decyzją władz Uniwersytetu Gdańskiego odwołującą jutrzejszy panel dotyczący związków partnerskich, a będącą reakcją na apel Młodzieży Wszechpolskiej, z żalem informuję, że panel nie odbędzie się" - napisał na Facebooku jeden z niedoszłych panelistów Radomir Szumełda z Platformy Obywatelskiej, cytowany przez Biuro Prasowe Ruchu Wolności.

Czy podobnych incydentów w przyszłości będzie więcej? Wygląda na to, że rywalizacja - na wszelkie sposoby - między diametralnie odmiennymi środowiskami politycznymi o dominację na polskich uczelniach nabiera rumieńców.

Aleksander Majewski

 

Komentarze

anonim2013.02.26 13:14
Jak debata jest bezstronna czyli nie ma zadnej strony więc nie ma nikogo na sali to nie ma debaty.Jak debata jest stronnicza czyli jest tylko jedna strona to jest jednomyślnośc czyli też nie ma debaty.Jak są dwie strony to jest kłótnia nie rozmowa więc debaty też nie ma, Nie ma czegoś takiego jak debata takie zwierze nie istnieje.
anonim2013.02.26 13:16
@Toosk Piszesz jak by ci słoma w butach przeszkadzała!
anonim2013.02.26 13:25
Niech sobie w odbytach grzebią w domu a nie na uniwersytetach.
anonim2013.02.26 13:25
@Toosk Skąd wiesz,że Ondraszek to twoje dziecko?
anonim2013.02.26 13:36
@toosk wiesz, że śmierdziało bo byłeś tam? Potwierdzasz tym samym, że to prowokacja.
anonim2013.02.26 13:37
@Toosk !. Dalej bredzisz i sie pogrążasz:
anonim2013.02.26 13:53
@Toosk Mam prośbę. Zmień sobie przynajmniej nick. Jest idiotyczny i zbyt mocno koresponduje zarówno z twoimi poglądami, jak i bezrefleksyjnymi wypowiedziami o tonie niczym nieuzasadnionej wyższości. Razem to nie do zniesienia... Proszę..., bo mnie się niedobrze robi.
anonim2013.02.26 13:54
I tak zamiast nauki na Uniwersytecie toczona jest za pieniądze podatników wojna ideologiczna. Wyborcom tym z 40% którzy łaskawie poszli do głosowania i zagłosowali serdecznie gratuluję .Wyjątkowy postęp , sądzę że dzięki takim uczelniom osiągnięto właśnie we wzroście bezrobocia. Ten czynnik plasuje nas w czołówce EU i świata ale od tyłu.Jeszcze parę takich działań oświecono-postępowych a widok odzianych w szmaty neandertalczyków posługujących się pięcioma wyrazami powszechnie uznawanymi za wulgarne, będzie normą.W nowych parkach narodowych będą się czuli lepiej niż Indianie w rezerwatach.
anonim2013.02.26 14:06
@Toosk skoro dla ciebie synonimem postępu i nowoczesności są śluby dewiantów i uznanie zboczenia za normę to straszny z ciebie burak.
anonim2013.02.26 14:43
@Toosk Czy chcesz, żebym potraktował Twoją odpowiedź jako wynik testu na zrozumienie tekstu pisanego? Po pierwsze napisałem wyraźnie - "RAZEM to nie do zniesienia". Wystarczy więc, że: 1) zaczniesz się starać, myśleć krytycznie i pisać poważnie, a nie prowokacyjnie itd. LUB 2) zmienisz nick. Po drugie znów słabo i bez przemyślenia - skoro mnie się robi niedobrze, to apelowanie do tolerancji nic nie da. Czy chorym na chorobę morską też chciałbyś sugerować większą tolerancję...? dla... morza? bujania? I tak to u Ciebie wygląda... piszesz szybko, dużo, bez zrozumienia adwersarza, bez sensu, wkur..asz innych, ale narcystycznie przekonany jesteś o swojej wyższości.
anonim2013.02.26 14:56
@Toosk: wolę żyć w "zacofanej" Polsce niż w nowoczesnej zdemoralizowanej i zepsutej Francji ... Dzięki Bogu zostali jeszcze jacyś rozsądni ludzie w tym kraju.
anonim2013.02.26 15:02
wczoraj Gugała do Niesiołowskiego ..lepiej zeby dzieci miały dwóch tatusiów czy dwie mamusie niż byly w ochronkach...SZKODA ZE TAK DUZO MAŁZEŃSTW PIEKNYCH CZEKA CAŁYMI LATAMI NA TE DZIECI i PRAWODASTWO POLSKIE PIĘTRZY PROBLEMY..ale o tym nic panowie nawet nie wspomieli..
anonim2013.02.26 15:19
im mniej gejów w debacie publicznej tym lepiej dla samych gejów; za Hitlera taka debata skończyła się dla nich źle
anonim2013.02.26 16:31
Gratuluję serdecznie rektorowie trzeźwosci umysłu i odwagi. Okazuje się,że można i nie wsadzają za to do pudła. Brawo.
anonim2013.02.26 17:48
@Toosk - właśnie okazujesz nietolerancję wobec inaczej myślących. A ja chcę być ciemnogrodem, i mieszkać w mojej ukochanej ojczyźnie. Nie chcę, by ktokolwiek ją na siłę zmieniał.
anonim2013.02.26 19:30
Brawa dla Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.
anonim2013.02.26 19:43
Przecież to był szantaż ze strony narodowców: albo odwołacie, albo zrobimy dym. Rozumiem że Fronda oraz pan Aleksander Majewski szantaż popierają.
anonim2013.02.26 21:59
Toosk :) ciesz się , że tak jak Ty nie myśleli Twoi rodzice i że kilkanaście lat temu myśleli jak większość " zacofanych " mieszkańców Polski. Z prostego powodu - Nie Byłoby Ciebie - bo wg Ciebie i Tobie podobnym mogliby być np. homoseksualistami . Cóż z tego , że byliby "nowocześni" , " tęczowi " , " niezacofani " ??? Sam pomyśl przez chwilkę ? ....już wiesz ? Dwóch facetów , para jaką tworzyłby twój tata nie mogłoby spłodzić syna i tak samo w przypadku kobiet . To wiedzą dzieci nawet w szkole podstawowej . Jeśli nie rozumiesz jeszcze to wytłumaczę Ci inaczej . Jest krowa i żeby miała małego cielaczka musi być byk . W świecie tak jest od początku . Cieszę się , że zrozumiałeś . Obyśmy byli wszyscy tak " zacofani " jak najdłużej .Pozdrawiam >. ps podziękuj teraz Rodzicom