Poleć przyjaciołom Kontakt Reklama Główna Modlitewnik Fronda.tv Ciekawe Blogi Forum Klub Fronda.pl

Fundacja Mamy i Taty: co czwarte dziecko w Polsce rodzi się poza małżeństwem drukuj

Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Pro life 01 December 2012, 13:15

Co czwarte dziecko w Polsce rodzi poza małżeństwem - informuje Fundacja Mamy i Taty, zapowiadając jednocześnie uruchomienie w połowie roku kampanii w obronie instytucji małżeństwa. Paweł Woliński z Fundacji podkreśla, że młodzi Polacy nie widzą ze strony państwa żadnych zachęt do zawierania związków małżeńskich. Ponadto media chętniej upowszechniają model życia wygodnego i bez zobowiązań niż małżeńskiej i rodzicielskiej odpowiedzialności i poświęcenia.



/

Fundacja zwraca uwagę, że sytuacja demograficzna jest tylko pochodną tej postawy. Małżeństwa z jednym dzieckiem rezygnujące z kolejnego na pierwszym miejscu nie wymieniają, że ich na nie nie stać, ale że już mają dziecko. Według Pawła Wolińskiego, nie da się zbudować dynamicznie rozwijającego się kraju, na miarę wyzwań "POLSKA 2030" bez promowania i doceniania rodzicielskiego wysiłku i prorodzinnych postaw. Dodał, że rezygnacja ze szczególnej ochrony małżeństwa, deprecjacja odpowiedzialności i trwałości w relacjach między kobietą a mężczyzną i wprowadzanie instytucji związków partnerskich jako z natury rzeczy opartych na tymczasowości, ograniczonym zaufaniu i ograniczonej odpowiedzialności temu celowi nie służy.



Fundacja przypomina, że badania prowadzone w wielu krajach są jednoznaczne. To małżeństwo kobiety i mężczyzny może być źródłem stabilnej dzietności, kapitału społecznego i intelektualnego obywateli i czynnikiem dynamizującym rozwój kraju. Zdaniem przedstawicieli Fundacji, lansowane dzisiaj skutecznie przeciwne punkty widzenia są ideologiczną inżynierią społeczną a postrzeganie nowoczesności Polski z tej perspektywy jest błędem i pora zacząć o tym mówić publicznie.



- Chcemy w kampanii pokazać małżeństwo kobiety i mężczyzny jako fascynujący projekt na życie. Chcemy tym samym afirmować zaufanie, odpowiedzialność i poświęcenie jako naturalne źródło szczęścia bliskie każdemu człowiekowi. Chcemy nowoczesnym językiem i w nowoczesny sposób opowiedzieć młodym ludziom o tym z czego często drwi współczesna kultura. Wierzymy, że tak jak w przypadku kampanii antyrozwodowej, dzięki państwa hojności i wsparciu, realizacja tego przedsięwzięcia stanie się możliwa. Jeszcze w styczniu rozpoczniemy badania, które posłużą sformułowaniu przekazu kampanii. Następnie zrealizujemy produkcję spotu telewizyjnego, który tak jak poprzednio będziemy chcieli emitować w telewizji publicznej oraz telewizjach komercyjnych. Na koniec opracujemy raport o sytuacji małżeństw w Polsce - powiedział Paweł Woliński.



Fundacja Mamy i Taty ma nadzieję, że Polacy wesprą tę inicjatywę. Przygotowanie kampanii to koszt ok. 200 tys. złotych.

Odsłon: 1172



Komentarze: 2

Opinii wyrażanych przez użytkowników portalu Fronda.pl nie należy utożsamiać z poglądami redakcji.

  1. Zobacz profil Kaim Kaim napisał/a:

    Saturday, 01 December 2012, 16:10

    no, ale generalnie to dobrze że się rodzi. Czy moze jednak się mylę?

  2. Zobacz profil Eldanus Eldanus napisał/a:

    Saturday, 01 December 2012, 19:44

    Nie wydaje mi się, aby młodzież uznawała życie bez zobowiązań za łatwe i wygodne. Te zjawisko nie jest jest oznaką głupoty generacji, lecz efektem przymuszenia do takiego chorego stylu życia, w którym trzeba 10 lat studiować, poznawać 3 języki obce, setki godzi n stażu aby później zarabiać 1500 zł. To nie wina młodych, że nie chcą się żenić/wychodzić za mąż. To wina tego systemu ekonomiczno - politycznego, który nic nie robi aby chronić rodzinę i młodych małżonków, którzy często nie mają gdzie mieszkać.

1

Tylko zalogowani użytkownicy mogą wyrażać komentarze.

Copyright 1994-2011 Fronda.pl Portal Poświęcony. Wszelkie prawa zastrzeżone.