Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zbawienie czy Niebo???

dodano: 14.09.2018, 22:04
akcje wątku: drzewko

Autor: Ateistyczny lewak

Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.

Na poczatku bylo pytanie czy zostaniesz zbawiony czy nie, odpowiedz byla prosta jesli bedziesz zyl wedlug przykazan, bedziesz porzadnym to zostaniesz zbawiony, to bylo tak proste jak kopanie kartofli ale pozniej zostalo skomplikowane i to bardzo. Juz w NT pojawiaja sie odchylki od oryginalu... ..."Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony»(Mk 16, 16).." ... juz nie musialez zyc wedlug przykazan bozych wystarczylo sie ochrzcic i byles zbawiony ale to nie koniec komplikacji... pomiedzy wiernym a bogiem pojawia sie posrednik ktory chce na tym zarobic. Od razu ten posrednik informuje boga, ze samo zbawienie nie wystarczy i sam (posrednik) zaczyna ustalac przepisy, zbawienie przestaje sie liczyc, natomiast wiekszej mocy od zbawienia nabiera nowe miejsce zwane "Niebem"... to tam gdzies blisko gdzie Yahweh mieszka. Posrednik ten nabiera takiej mocy przekonywania, ze sam Stworca musi sie sluchac kto wejdzie do Nieba a kto nie, to ustala posrednik, Yahweh nie ma nic do gadania. Posrednik strategicznie umieszcza swoich tzw "swietych" zeby wlasnie ci agenci posrednika "zanosili" zyczenia wiernych (modly) do Yahweh.... za drobna oplata oczywiscie. Dalej, posrednik ustanawia inne miejsce ktore nazywa "czysccem" czyli taka pralnie grzechow, dzieki odpowiednim oplatom (korupcji) agentow (tych swietych) ten ktory trafil do pralni moze sie wykupic i tu Yahweh tez nie ma nic do gadania, rzadzi posrednik, do trzeciego miejsca IDA tylko ci ktorzy zgrzeszyli przeciwko posrednikowi... tu laski nie ma. 

A to bylo takie proste... strzez sie posrednikow.

• Re: Zbawienie czy Niebo???|Agnes32 14.09.2018, 22:14
    Super. A już zaczynałam się nudzić.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Glaubis 14.09.2018, 22:31

sa stronki w internecie ktore nie pozwalaja sie nudzic np http://zbawienie.com
    zapomniany, zapomniany, zapomniany, na [ff]orumku przez nikogo już niechciany
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Agnes32 14.09.2018, 22:36

sa stronki w internecie ktore nie pozwalaja sie nudzic np http://zbawienie.com

Ale wątków Tomcata nie zastąpią.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Glaubis 14.09.2018, 22:44

Ale wątków Tomcata nie zastąpią.

nie znam (tomcata) ale tez jest stronka http://zbawienie.pl i wiele innych rownie zbawnych jak moze yt.com w odslonie https://www.youtube.com/watch?v=mTJOVPLYlqA
    zapomniany, zapomniany, zapomniany, na [ff]orumku przez nikogo już niechciany
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Witt 15.09.2018, 13:38

Program Discovery Troll znów odkodowany ;)
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|henryk1 14.09.2018, 23:50
    Moje pieścidełko znowu tworzy:)
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Tepi 15.09.2018, 7:37

Moje pieścidełko znowu tworzy:)

I jaka ma wenę!

:D
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Piech 15.09.2018, 7:54
    Jeśli "UWIERZYSZ i przyjmiesz chrzest", będziesz miał w ... nosie pośredników i bez trudu wywąchasz kto kogo reprezentuje..
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???| Szymon z Cyreny 15.09.2018, 7:56
    ciekawy wątek dotyczący poszukiwania przez autora wizerunku pierwszej przyczyny a nie jak dotychczas zaprzeczaniu jej istnienia
    sugeruję zmianę nicku na agnostycyzmu lewak
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???| Szymon z Cyreny 15.09.2018, 7:58

ciekawy wątek dotyczący poszukiwania przez autora wizerunku pierwszej przyczyny a nie jak dotychczas zaprzeczaniu jej istnienia
    sugeruję zmianę nicku na agnostycyzmu lewak

ach te słowniki
    agnostyczny lewak
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Ateistyczny lewak 15.09.2018, 18:48
    @Szymek - not a chance. Watek tyczy sie manipulacji kosciola w wierzenia, to co jest obecnie nie ma nic wspolnego z Yahweh, Chrystusem, nie ma nic z Ewangelia, obecnie katolicyzm to calkowicie inna religia bardzo luzno oparta na chrzescijanstwie blizej przypominajaca poganstwo, zobacz sam wierzysz w Marie (Twoja stopka) Biblia ledwo o niej wspomina, dzisiaj podniesiona do poziomu wyzszego od Yahweh no I miliony swietych czyli zasluzonych dla kosciola nie dla Boga.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???|Number Seven 15.09.2018, 19:02

@Szymek - not a chance. Watek tyczy sie manipulacji kosciola w wierzenia, to co jest obecnie nie ma nic wspolnego z Yahweh, Chrystusem, nie ma nic z Ewangelia, obecnie katolicyzm to calkowicie inna religia bardzo luzno oparta na chrzescijanstwie blizej przypominajaca poganstwo, zobacz sam wierzysz w Marie (Twoja stopka) Biblia ledwo ...

Czym dla Szymona jest Kościół (Kahał) jerozolimski?
    №❼
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???| Szymon z Cyreny 15.09.2018, 19:58

Czym dla Szymona jest Kościół (Kahał) jerozolimski?

katolicyzm to religia, która pasuje do mnie jak ulał - np. kult maryjny doskonale koreluje z moim szacunkiem jakim darzę każdą kobietę
    ty sobie znajdź inną religię, która będzie oddawać twój charakter :-)
    Odpowiedz
  • Re: Zbawienie czy Niebo???| Szymon z Cyreny 15.09.2018, 19:59

katolicyzm to religia, która pasuje do mnie jak ulał - np. kult maryjny doskonale koreluje z moim szacunkiem jakim darzę każdą kobietę
    ty sobie znajdź inną religię, która będzie oddawać twój charakter :-)

do Al
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook