Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym

dodano: 11.10.2017, 22:05
akcje wątku: drzewko

Już tradycyjnie Franciszek-ekolog zapowiada, że najbliższy piątek to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym. To nic, że 13 października, w piątek właśnie przypada 100 rocznica szóstego objawienia w Fatimie i ostatniego zarazem, ze sławnym cudem "tańca słońca".

„Ponawiam mój usilny apel o zachowanie stworzenia poprzez coraz bardziej staranną ochronę i otaczanie opieką środowiska naturalnego. Zachęcam zatem instytucje i wszystkich odpowiedzialnych w sektorze publicznym i społecznym, aby coraz bardziej promowali kulturę, której celem jest ograniczenie zagrożeń i zapobieganie klęskom żywiołowym. Niech konkretne działania w zakresie badań oraz ochrony wspólnego domu zmniejszają stopniowo zagrożenia dla najbardziej narażonych społeczeństw” – powiedział Ojciec Święty.

radiovaticana.va/news/2017/10/11/papież_ponawia_apel_o_ochronę_środowiska_naturalnego/1342312

• Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Ateistyczny lewak 11.10.2017, 22:10
    Oj, jak chcialbym zobaczyc ten taniec...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 11.10.2017, 22:16

Oj, jak chcialbym zobaczyc ten taniec...

Po co?
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Ateistyczny lewak 11.10.2017, 22:41
    Zeby zobaczyc jak Slonce tanczy.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 12.10.2017, 0:21

Zeby zobaczyc jak Slonce tanczy.

"Zobaczyć", żeby "zobaczyć".
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|AirWolf 11.10.2017, 23:47
    Straszne. Jak żyć, panie Lefebvre?
    L'Enfer c'est les autres
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Zawistowski2 11.10.2017, 23:47
    Zamiast umytej podłogi, kolejne wątek boleści na ff.
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 12.10.2017, 0:20
    Zamiast do modlitwy, zachęca do "promowania kultury...". Najważniejsza dla niego jest "ochrona środowiska", a nie działanie ku chwale Bożej. Zachęca do "działania w zakresie badań". Niech badania zostawi naukowcom, a zajmie się tym, czego od duszpasterza oczekują wierni Kościoła Świętego. "Zmniejszyć zagrożenia" to wywalić z Europy bandytów muzułmańskich. On nie wie, że Kościół Święty ma wiernych katolików, wyznawców Pana naszego Jezusa Chrystusa, a nie - "społeczeństwa", "instytucje", "sektory publiczne i społeczne"?
    ONZ -owski urzędas, a nie papież.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 1:17

Zamiast do modlitwy, zachęca do "promowania kultury...". Najważniejsza dla niego jest "ochrona środowiska", a nie działanie ku chwale Bożej. Zachęca do "działania w zakresie badań". Niech badania zostawi naukowcom, a zajmie się tym, czego od duszpasterza oczekują wierni Kościoła Świętego. "Zmniejszyć zagrożenia" to wywalić z Europy bandytów muzułmańskich. On nie ...

Kłamstwo.
    Ojciec św. zachęca do modlitwy różańcowej w związku z tą rocznicą.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 12.10.2017, 12:10

Kłamstwo.
    Ojciec św. zachęca do modlitwy różańcowej w związku z tą rocznicą.

Ogłosił Kościelny Dzień "Modlitwy Różańcowej" zamiast "Międzynarodowego Dnia Zapobiegania..."?
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 14:19

Ogłosił Kościelny Dzień "Modlitwy Różańcowej" zamiast "Międzynarodowego Dnia Zapobiegania..."?

Słowa Ojca św. przeciwko Twojemu kłamstwu:

"Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: "Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec". Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę św. Piotra, w intencjach całego świata. Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie wątpiących, odrzucających Boga i o zbawienie dusz czyśćcowych. Wam wszystkim, którzy odmawiacie Różaniec, z serca błogosławię!"

https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6225,franciszek-zachecil-polakow-do-modlitwy-rozancowej.html
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 12.10.2017, 14:52

Słowa Ojca św. przeciwko Twojemu kłamstwu:

"Chcę wspomnieć, że 100 lat temu w Fatimie, w każdym z sześciu objawień, Matka Boża prosiła: "Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec". Odpowiadając na Jej prośbę, módlmy się wspólnie za Kościół, Stolicę św. Piotra, w intencjach całego świata. Przepraszajmy za grzechy. Prośmy o nawrócenie ...

"Słowa Ojca św. przeciwko Twojemu kłamstwu:"

- Te słowa są wypowiedziane dn. 10.10 br. do pielgrzymów polskich podczas audiencji ogólnej na Placu Św. Piotra.
    Mój komentarz dotyczy wydarzeń związanych z zakończeniem Jubileuszu Fatimskiego. Czy Franciszek zwracał się do pielgrzymów w związku z tym zakończeniem? Nie!
    Wysmaruj samodzielny wątek, jeśli chcesz na FF prezentować projekcje swojego stanu psychicznego i przestać ganiać za mną ze swoimi zarzutami.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|[email protected] 12.10.2017, 15:38

- Te słowa są wypowiedziane dn. 10.10 br. do pielgrzymów polskich podczas audiencji ogólnej na Placu Św. Piotra.
    Mój komentarz dotyczy wydarzeń związanych z zakończeniem Jubileuszu Fatimskiego. Czy Franciszek zwracał się do pielgrzymów w związku z tym zakończeniem? Nie!
    Wysmaruj samodzielny wątek, jeśli chcesz ...

Errata
    przestań ganiać
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Paweł ("Waldi") 12.10.2017, 23:58

Wysmaruj samodzielny wątek, jeśli chcesz ...

Ja Ciebie nie potępiam, idź i nie kłam więcej.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Zawistowski2 12.10.2017, 1:29

Zamiast do modlitwy, zachęca do "promowania kultury...". Najważniejsza dla niego jest "ochrona środowiska", a nie działanie ku chwale Bożej. Zachęca do "działania w zakresie badań". Niech badania zostawi naukowcom, a zajmie się tym, czego od duszpasterza oczekują wierni Kościoła Świętego. "Zmniejszyć zagrożenia" to wywalić z Europy bandytów muzułmańskich. On nie ...

"Niech zajmie się tym, czego od duszpasterza oczekują wierni Kościoła Świętego..."

Czyli papież ma podążać za wiernymi, czy wierni za papieżem?

Bandyci muzułmańscy mordują (z wielkim wysiłkiem i poświęceniem) mniej Europejczyków niż Polki w samej Polsce (ok. 50 rocznie). Podobną liczbę nabił jankeski emeryt z flintą jednego wieczora. Nie są zatem zbyt wydajni ci "wojownicy".

Żyjące obecnie Polki wyabortowały kilka mln. dzieci
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Zamiast zakończenia Jubileuszu Fatimskiego - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym|Agnes32 12.10.2017, 1:55

Ochrona środowiska to nie jest działanie ku chwale Bożej? Pewnie, lepiej dewastować wszystko bez opamiętania: truć, zaśmiecać, likwidować kolejne gatunki roślin i zwierząt bezpowrotnie. Czy wiesz, że ginie wróbel? Ten tak popularny dotąd ptak? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, co się stanie, kiedy wyginą pszczoły? Składanie rąk nie pomoże, jeśli nie będzie komu zapylić tych wszystkich roślin, które są naszym pożywieniem. Zejdź na ziemię. Życia nie da się poszatkować. Wszystko się ze sobą wiąże.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook