reklama

Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]

dodano: 1.05.2013, 13:40
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila_Bepko

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" (Mt 10,34)

?

Podpowiedzi nie będzie.

Jeśli nikt nie odgadnie, to Wam powiem.

• Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|per_mus 1.05.2013, 13:42
    rany Pana Jezusa
    Odpowiedz
  • Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|Teofila_Bepko 1.05.2013, 13:45

rany Pana Jezusa

Eeee,

za wcześnie kolega odgadł.

Nie będzie emocji.

Na pewnym towarzyskim zebraniu biedziliśmy się nad tym ok. 1 godziny.
    Ja nie odgadłam, przyznaję ze skruchą.
    "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" (Mt 10,34)
    Odpowiedz
  • Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|Zawistowski2 1.05.2013, 20:35
    Są tam jeszcze wszyscy święci - uczynieni wprawdzie nie ludzką ręką, lecz innym organem, ale jednak.
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|Teofila_Bepko 1.05.2013, 21:32

Są tam jeszcze wszyscy święci - uczynieni wprawdzie nie ludzką ręką, lecz innym organem, ale jednak.

Ejże, to kolegi Zawistowskiego Pan Bóg nie stworzył?
    Odpowiedz
  • Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|Zawistowski2 2.05.2013, 0:44

Ejże, to kolegi Zawistowskiego Pan Bóg nie stworzył?

Stworzył.
    Ale nie przez niepokalane poczęcie.
    Wola ojca była niezbędna.
    Nawet jeśli "ułomna".
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Zagadka na święto pracy: co w niebie uczynione jest rękami ludzkimi? [Edit: pomyśl zanim wejdziesz, bo PerMus już odgadł!]|miś Korbiniana 1.05.2013, 23:21
    Fajne, jutro będę zaginał kolegów. ;-)

A tak na serio, staram się nie gdybać jak jest w Niebie ale zmuszać się do ślepiej wiary, że jest tam super. Ludzka natura skłania mnie do wyobrażeń bliskich rzymskiemu Elizjum: Przodkowie grzeją dla nas żywych miód, palą w kominkach swych ślicznych dworków, aniołowie pieką prosiaki, toczą piwo i węgrzyna, uwijają się, a gdy nie ma nic do roboty to skaczą hopaki albo latają na wyścigi między rajskimi drzewami. Rajskie drzewa to naturalnie drzewa polskiej knieji, bo czegóż by innego.
    - Zjawisz się na koncercie Szopena?
    - A kto zagra?
    - Jak to kto? Chopin!
    - No tak.
    Zupełnie rozumiem Rydla z "Betlejem Polskim" i te ludowe wyobrażenia świętych na szkle malowanych.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

reklama

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: