Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Z frontu wojny z Kościołem"

dodano: 10.01.2019, 10:00
akcje wątku: drzewko

Autor: taktak.nienie

http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html

"Pieniądze, zwłaszcza cudze, zawsze budziły niezdrowe zainteresowanie środowisk lewicowych, które bardzo pragną cudzego dobra nawet w sytuacji, gdy już niewiele go ludziom pozostało. Widać tedy, że walka z Kościołem staje się sztandarowym hasłem postępactwa, pod którym podpisują się również folksdojcze, jako że z punktu widzenia Naszej Złotej Pani, pozbawienie narodu polskiego wszelkiego przywództwa jest sprawą najwyższej wagi".

"... nie chodzi o to, by jakoś na nowo ułożyć stosunki państwa z Kościołem, tylko o to, by Kościół nie miał w Polsce żadnej władzy".

"... w tej sytuacji najłatwiejszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem emocjonalnego rozhuśtywania tubylczej opinii, a zwłaszcza trzeciego już pokolenia partyjnych i ubeckich dynastii, jest szczucie na Kościół katolicki".

"Nietrudno się domyslić, na czym takie ostateczne rozwiązanie miałoby polegać. Jeszcze na przełomie XIX i XX wieku, podczas walki z Kościołem we Francji, ówczesny premier Combes, nawiasem mówiąc, były ksiądz, zadekretował rejestrację przedmiotów kultu, co opinia katolicka nie bez powodu odczytała jako wstęp do konfiskaty. Najwyraźniej stare kiejkuty, którym interesy idą znacznie gorzej, niż mordowanie „wrogów ludu, liczą na to, że..."

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4386

https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/04/stanisla_michalkiew_nczas.jpg

Oj się będzie działo, siema!

• Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|Duinne 10.01.2019, 10:05
    "... nie chodzi o to, by jakoś na nowo ułożyć stosunki państwa z Kościołem, tylko o to, by Kościół nie miał w Polsce żadnej władzy".

Dlaczego w panstwie, ktore nie jest panstwem koscielnym, jakies wyznanie religijne, nawet przewazajace, mialoby miec jakakolwiek wladze? Nieelekcyjna, nie obwarowana w konstytucji?
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 10:30

Dlaczego w panstwie, ktore nie jest panstwem koscielnym, jakies wyznanie religijne, nawet przewazajace, mialoby miec jakakolwiek wladze? Nieelekcyjna, nie obwarowana w konstytucji?

"nawet przewazajace"

Sama sobie odpowiadasz.
    Mniejszość ma harcować na głowach większości i wmuszać ateistyczne świergolenie?

Poza tym... Przede wszystkim jest to władza duchowa, która oczywiście ma przełożenie na wybory codzienne, bo uczy nie kraść, nie zabijać etc., a nawet patrzeć jako na bliźnich...
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|ProjectPi v2 10.01.2019, 10:40

"nawet przewazajace"

Sama sobie odpowiadasz.
    Mniejszość ma harcować na głowach większości i wmuszać ateistyczne świergolenie?

Poza tym... Przede wszystkim jest to władza duchowa, która oczywiście ma przełożenie na wybory codzienne, bo uczy nie kraść, nie zabijać etc., a nawet patrzeć jako na bliźnich...

Ależ ta demokracja dobra, gdy pod tezę pasuje, co nie?

Mniejszość tradsów będzie harcować w głowach posoborowej większości i wmuszać tradsowe świergolenie?
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|Adalbert1241 10.01.2019, 12:34

Mniejszość tradsów będzie harcować w głowach posoborowej większości i wmuszać tradsowe świergolenie?

Można wszystko powiedzieć o demokracji tylko nie to że jest dobra.
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 12:56

Już wiem, jaką mądrością kierujesz swoim życiem:-(

"Mniejszość tradsów"

A potrafisz sobie wyobrazić, że przed 1965 r. pomijając jednostkowo manifestujących się modernistów - heretyków, to WSZYSCY w kościele katolickim byli "TRADSAMI", "LEFEBRYSTAMI", "INTEGRYSTAMI", czy jak jeszcze moderna opluwa Prawdę... etc.??
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|ProjectPi v2 10.01.2019, 13:55

Już wiem, jaką mądrością kierujesz swoim życiem:-(

"Mniejszość tradsów"

A potrafisz sobie wyobrazić, że przed 1965 r. pomijając jednostkowo manifestujących się modernistów - heretyków, to WSZYSCY w kościele katolickim byli "TRADSAMI", "LEFEBRYSTAMI", "INTEGRYSTAMI", czy jak jeszcze moderna opluwa Prawdę... etc.??

A teraz garstka.

I ta garstka będzie harcować w głowach większości i wmuszać garstkowe świergolenie? Czy może, dla odmiany, tu już demokracją podpierać się nie będziesz?
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 14:25

A teraz garstka.

I ta garstka będzie harcować w głowach większości i wmuszać garstkowe świergolenie? Czy może, dla odmiany, tu już demokracją podpierać się nie będziesz?

Kłamliwie opisujesz pragnienie wytrwania w Prawdzie, co stanowi sine qua non dla zbawienia duszy.

" garstka będzie harcować w głowach większości i wmuszać garstkowe świergolenie"
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|ProjectPi v2 10.01.2019, 14:38

Kłamliwie opisujesz pragnienie wytrwania w Prawdzie, co stanowi sine qua non dla zbawienia duszy.

" garstka będzie harcować w głowach większości i wmuszać garstkowe świergolenie"

Kłamliwie, niekłamliwie, ale widzę, że tu już wolisz niedemokratycznie pogrywać. Zmiana reguł w trakcie?
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|Duinne 10.01.2019, 10:50

"nawet przewazajace"

Sama sobie odpowiadasz.

Ale kto konkretnie Ci zabrania miec nad soba "wladze duchowa" kosciola?
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 11:07

Ale kto konkretnie Ci zabrania miec nad soba "wladze duchowa" kosciola?

Ty?
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|atlantis 10.01.2019, 11:29

Ty?

Z pewnością wszyscy są przeciw Tobie i wszystkiego Ci zabraniają. Jeden szatan jako wróg już najwyraźniej nie wystarcza, potrzebni są inni. Duinne, Hello Kitty, Harry Potter, dziki, przedsoborowi, posoborowi, wegetarianie, obrońcy praw zwierząt, ekolodzy, rock'nroll, Alf...
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 12:59

Z pewnością wszyscy są przeciw Tobie i wszystkiego Ci zabraniają. Jeden szatan jako wróg już najwyraźniej nie wystarcza, potrzebni są inni. Duinne, Hello Kitty, Harry Potter, dziki, przedsoborowi, posoborowi, wegetarianie, obrońcy praw zwierząt, ekolodzy, rock'nroll, Alf...

Próbujesz szydzić, ale marnie to wychodzi, bo odnosisz się jedynie do własnych urojeń:-(
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|Duinne 10.01.2019, 11:32

Ty?

to sie dawniej nazywalo schizofrenia, a dzis mowi sie epizody psychotyczne ;-)
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|taktak.nienie 10.01.2019, 12:52

to sie dawniej nazywalo schizofrenia, a dzis mowi sie epizody psychotyczne ;-)

Duinne 10.01.2019, 10:05

"Dlaczego w panstwie, ktore nie jest panstwem koscielnym, jakies wyznanie religijne, nawet przewazajace, mialoby miec jakakolwiek wladze? Nieelekcyjna, nie obwarowana w konstytucji?"

Zaraz frenia... Stare bolszewickie marzenia o wymordowaniu elit duchowych kk!!!

W waszych łapskach człowiek miałby się czuć bezpieczniej niż w pod dobrowolnym panowaniem Królestwa Chrystusowego już tu, na ziemi?

Marz sobie dalej!
    Odpowiedz
  • Re: "Z frontu wojny z Kościołem"|Duinne 10.01.2019, 13:52

Duinne 10.01.2019, 10:05

"Dlaczego w panstwie, ktore nie jest panstwem koscielnym, jakies wyznanie religijne, nawet przewazajace, mialoby miec jakakolwiek wladze? Nieelekcyjna, nie obwarowana w konstytucji?"

Zaraz frenia... Stare bolszewickie marzenia o wymordowaniu elit duchowych kk!!!

W waszych łapskach człowiek miałby się czuć bezpieczniej niż w pod dobrowolnym ...

Czy ty sie aby dobrze czujesz?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook