Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".

dodano: 10.10.2018, 17:33
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Ksiądz Roman często zabierał dziewczynkę na plebanię w Stargardzie.Jedliśmy obiad ze wszystkimi księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju, opowiada dziś ofiara księdza. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie reagował. Ja byłam bardzo drobną dziewczynką, wszyscy widzieli, jaka jest między nami różnica wieku, a księża się nie dziwili, że śpię u niego. Jak chciałam skoczyć z okna z ósmego piętra, to powiedział, że opętał mnie szatan. Zabrał mnie do znajomego egzorcysty w Szczecinie i nawet tam poprosił o wspólny pokój na noc.

[...] W częstochowskim kościele kazał Kasi pójść do konfesjonału. „Chodź, powiesz całą prawdę i zobaczymy, jak Bóg zareaguje”, krzyknął. Opowiedziałam księdzu w konfesjonale wszystko, wspomina Kasia. A on zwyzwał mnie od kurew. Powiedział, że nigdy nie dostanę rozgrzeszenia i mam się wynosić z kościoła. Pamiętam, że był taki zbulwersowany, czerwony. Wybiegłam z płaczem. Ksiądz Roman za mną. Uśmiechał się przez całą drogę powrotną.

Kasia nie zwierzyła się rodzicom. Wiedziała, że bardzo cenią księdza Romana i obawiała się, że mogą jej nie uwierzyć. Rodzice bardzo dziękowali mu za dotychczasową pomoc i liczyli na więcejOpowiedziała więc o wszystkim pani pedagog ze świetlicy środowiskowej. Pedagog zgłosiła sprawę na policję i zawiadomiła Centrum Pomocy Rodzinie. Stamtąd przyszła pani, która miała wyjaśnić wszystko rodzicom. Mama uderzyła mnie wtedy w twarz. Krzyczała, że to nieprawda, wspomina Kasia.

W 2008 roku ksiądz Roman B. został aresztowany. W jego laptopie prokuratura znalazła treści pedofilskie i korespondencję z innymi dziećmi. Podczas rozprawy duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów. [...]

http://kkpp.blox.pl/2017/01/Ksiadz-gwalcil-13-letnia-dziewczynke-Nadal.html

• Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|sedevacante 10.10.2018, 18:35
    "Źródło: wyborcza.pl"
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Niechodliwy 10.10.2018, 18:43

Oczywiście. Dla wyborczej ofiara tego księdza udzieliła również wywiadu, może dlatego, że media prokościelne nie chciały z nią rozmawiać? Chce pan poczytać?
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|sedevacante 10.10.2018, 19:28

Oczywiście. Dla wyborczej ofiara tego księdza udzieliła również wywiadu, może dlatego, że media prokościelne nie chciały z nią rozmawiać? Chce pan poczytać?

Nie wiem, nie wnikam dlaczego. Nie chce.
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Stęborek 10.10.2018, 18:59

No i co panie Sedeku z niszowego nurtu religijnego (przez niektórych katolików zwanego sektą)?
    №❼
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Adalbert1241 11.10.2018, 0:09

w porywach New York Times.Dziwne że pisali takim samym tonem duzo przed wojną. Ciagłość przez pare pokoleń?
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 19:23
    Z niego taki ksiądz, jak ze mnie matka Teresa.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 19:24
    Michnik napisał?
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Niechodliwy 10.10.2018, 19:27

Michnik napisał?

Ta, zeznania ofiary se wymyślił i gwałt. Tak dobrze wymyślił, że sąd przyklepał wyrok. Oj, pani to dzisiaj ociężała umysłowo pani Tereso.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 19:57

Ta, zeznania ofiary se wymyślił i gwałt. Tak dobrze wymyślił, że sąd przyklepał wyrok. Oj, pani to dzisiaj ociężała umysłowo pani Tereso.

Muszę sobie poprzypominać, czy nikt nigdy mnie nie dotknął. To dochodowe teraz jest. Bardziej dochodowe niż ciotka w Ameryce.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Niechodliwy 10.10.2018, 20:06

Muszę sobie poprzypominać, czy nikt nigdy mnie nie dotknął. To dochodowe teraz jest. Bardziej dochodowe niż ciotka w Ameryce.

"Czytam niektóre komentarze ludzi młodych i zgroza mnie ogarnia." rzekł stary Henryk i splunął na 13-letnie zgwałcone dziecko.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 20:15

"Czytam niektóre komentarze ludzi młodych i zgroza mnie ogarnia." rzekł stary Henryk i splunął na 13-letnie zgwałcone dziecko.

Zapadło w pamięć? Miało zapaść:)
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|Niechodliwy 10.10.2018, 20:22

Zapadło w pamięć? Miało zapaść:)

Pani Tereso, ja to słyszę bardzo często, z reguły od seniorów, którzy na co dzień popisują się arogancją, głupotą, małością, brakiem kultury itp. a potem dziwią się czemu nie otrzymują szacunku od młodzieży. Nie jest pan wyjątkowy.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 20:30

Pani Tereso, ja to słyszę bardzo często, z reguły od seniorów, którzy na co dzień popisują się arogancją, głupotą, małością, brakiem kultury itp. a potem dziwią się czemu nie otrzymują szacunku od młodzieży. Nie jest pan wyjątkowy.

Większość ludzi wraz z wiekiem nabiera doświadczenia i mądrzeje. Co do Ciebie, to czarno widzę, ale nie trać nadziei. Mówią że ona głupich jest matką, ale nie jest to jeszcze potwierdzone naukowo.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|ኦሳይረስ 10.10.2018, 20:34

Większość ludzi wraz z wiekiem nabiera doświadczenia i mądrzeje. Co do Ciebie, to czarno widzę, ale nie trać nadziei. Mówią że ona głupich jest matką, ale nie jest to jeszcze potwierdzone naukowo.

A pan taki bogaty w słowa tylko w internecie na niszowym forum czy udziela się też w rozmowach face-to-face?
    እናም ይህን ሁሉ ስለምወድህ.
    Odpowiedz
  • Re: Z dedykacją dla Michalkiewicza, Wojo, henryka1, a także tych co gadają o "odpowiedzialności zbiorowej".|henryk1 10.10.2018, 20:49

A pan taki bogaty w słowa tylko w internecie na niszowym forum czy udziela się też w rozmowach face-to-face?

Ja się udzielam w innych, Tobie nieznanych rzeczach.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook