Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wola życia, wola śmierci

dodano: 25.04.2018, 18:45
akcje wątku: drzewko

Autor: Kapulik

Ostatnio na ff miała miejsce ciekawa dyskusja nt.woli życia w komtekście zarodków, samobójców, eutanazji.

Skoro jest rzeczą oczywistą, że samobójca to osoba chora i należy jej pomóc to chciaľbym zapytać jak to się ma do świętych katolickich. Jak wynika z ich życiorysów  to Oni pragnęli śnierci, katowali.swoje ciała, odmawiali przyjmowania posiľków. 

Św. Ignacy to nawet życzył sobie aby go lwy na miazgę przemieliły.

• Re: Wola życia, wola śmierci|qaxas 25.04.2018, 18:49
    Nie sądzisz, że w czasie ostatnich 2 tys. lat świadomość chrześcijan się zmieniła, a przynajmniej w kontekście pragnienia śmierci?
    Wyłapuję mgły w moje tajne nic. I rozdaję tym, o których wiem, że tego chcą.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Niechodliwy 25.04.2018, 18:54

Nie sądzisz, że w czasie ostatnich 2 tys. lat świadomość chrześcijan się zmieniła, a przynajmniej w kontekście pragnienia śmierci?

No niezupełnie, bo męczennicy byli i współcześnie, w XXw. np. o.Kolbe.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|qaxas 25.04.2018, 18:56

No niezupełnie, bo męczennicy byli i współcześnie, w XXw. np. o.Kolbe.

Ale o. Kolbe ofiarował życie za życie, a nie z pragnienia jak najszybszego stanięcia przed Panem.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Niechodliwy 25.04.2018, 18:59

Ale o. Kolbe ofiarował życie za życie, a nie z pragnienia jak najszybszego stanięcia przed Panem.

Racja, ale to i męczennicy starożytni za "coś" oddawali życie. Przede wszystkim za wiarę.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|qaxas 25.04.2018, 19:03

Racja, ale to i męczennicy starożytni za "coś" oddawali życie. Przede wszystkim za wiarę.

Tak mi przyszło do głowy: prof. Religa – ateista – zrezygnował z uporczywej terapii i odszedł. A czy jakiś współczesny chrześcijanin zrezygnował z leczenia?
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|MKasperowicz 25.04.2018, 19:16

Tak mi przyszło do głowy: prof. Religa – ateista – zrezygnował z uporczywej terapii i odszedł. A czy jakiś współczesny chrześcijanin zrezygnował z leczenia?

Nawet bardzo znany chrześcijanin. Jan Paweł II.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|qaxas 25.04.2018, 19:38

Nawet bardzo znany chrześcijanin. Jan Paweł II.

Może źle się wyraziłem. Prof. Religa zrezygnował z nowoczesnych terapii za tysiące dolarów i zmarł w wieku niespełna 71 lat.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Niechodliwy 25.04.2018, 19:17

Nie wiem czy wciąż mówimy o tym samym, bo męczennik to nie samobójca, śmierć dla wyższego celu w który się wierzy, to nie eutanazja.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 18:56
    Od 2 tys. lat może i coś się zmieniło ale XXwieczni święci też szukali śmierci z wielkim zaangażowaniem np.św Faustyna K niezliczone ilości razy wyrażała takie pragnienia w swoim Dzienniczku
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|qaxas 25.04.2018, 19:00

Od 2 tys. lat może i coś się zmieniło ale XXwieczni święci też szukali śmierci z wielkim zaangażowaniem np.św Faustyna K niezliczone ilości razy wyrażała takie pragnienia w swoim Dzienniczku

Nie jestem znawcą świętych katolickich, ale ci bogobojni, których znam, kurczowo trzymają się życia doczesnego.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 19:11

Nie jestem znawcą świętych katolickich, ale ci bogobojni, których znam, kurczowo trzymają się życia doczesnego.

Bogobojny to nie święty
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 20:13

Bogobojny to nie święty

Serio? Od kiedy? Dlaczego? Bo co?

A mój kubełek i tak robi lepsze zamki.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Boski 25.04.2018, 18:56
    Cilice i bicze, połączone z postem i innymi formami umartwiania ciała, znane się w Kościele katolickim od wieków. Wielu z najbardziej znanych i kochanych świętych, np. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, i Teresa z Lisieux, nosiło je i stosowało. W XX wieku zwolennikami byli ojciec Pio czy św. Teresa z Kalkuty

https://t4.ftcdn.net/jpg/00/02/04/21/500_F_2042195_E6gCr128Euv4xTdIwS781XgL9oy8Iw.jpg

Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 18:59
    Nalepszym przykładem skrajnej deprechy jest Dzienniczek Faustyny Kowalskiej tam to autorka w zdecydowanej większości tekstu pisze o "czarnej nocy"
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 20:15

Nalepszym przykładem skrajnej deprechy jest Dzienniczek Faustyny Kowalskiej tam to autorka w zdecydowanej większości tekstu pisze o "czarnej nocy"

Ja czytałem "ciemnej" Aż tak żle nawet z czytaniem? Może jednak wrócić do Falskiego? Był i jest najlepszy.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook