Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wola życia, wola śmierci

dodano: 25.04.2018, 18:45
akcje wątku: drzewko

Autor: Kapulik

Ostatnio na ff miała miejsce ciekawa dyskusja nt.woli życia w komtekście zarodków, samobójców, eutanazji.

Skoro jest rzeczą oczywistą, że samobójca to osoba chora i należy jej pomóc to chciaľbym zapytać jak to się ma do świętych katolickich. Jak wynika z ich życiorysów  to Oni pragnęli śnierci, katowali.swoje ciała, odmawiali przyjmowania posiľków. 

Św. Ignacy to nawet życzył sobie aby go lwy na miazgę przemieliły.

• Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 18:56
    Od 2 tys. lat może i coś się zmieniło ale XXwieczni święci też szukali śmierci z wielkim zaangażowaniem np.św Faustyna K niezliczone ilości razy wyrażała takie pragnienia w swoim Dzienniczku
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Boski 25.04.2018, 18:56
    Cilice i bicze, połączone z postem i innymi formami umartwiania ciała, znane się w Kościele katolickim od wieków. Wielu z najbardziej znanych i kochanych świętych, np. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, i Teresa z Lisieux, nosiło je i stosowało. W XX wieku zwolennikami byli ojciec Pio czy św. Teresa z Kalkuty

https://t4.ftcdn.net/jpg/00/02/04/21/500_F_2042195_E6gCr128Euv4xTdIwS781XgL9oy8Iw.jpg

Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 18:59
    Nalepszym przykładem skrajnej deprechy jest Dzienniczek Faustyny Kowalskiej tam to autorka w zdecydowanej większości tekstu pisze o "czarnej nocy"
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 20:15

Nalepszym przykładem skrajnej deprechy jest Dzienniczek Faustyny Kowalskiej tam to autorka w zdecydowanej większości tekstu pisze o "czarnej nocy"

Ja czytałem "ciemnej" Aż tak żle nawet z czytaniem? Może jednak wrócić do Falskiego? Był i jest najlepszy.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 19:18
    No nie.Prawdziwa piaskownica i krótkie spodenki. Kubełek i foremki. Cacy.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 19:19
    Chłopcy za chwilę poprosza o pampersy. Niesamowite.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|salvatore 25.04.2018, 19:25

Chłopcy za chwilę poprosza o pampersy. Niesamowite.

No niestety, ale pisał już o tym Ortega y Gasset w buncie mas gdzie zdefiniował człowieka masowego

"nie ma nawet pojęcia o owym subtelnym żywiole, z którego idee czerpią swe soki żywotne”

oraz to

"chce wydawać sądy, ale nie chce uznawać warunków i założeń koniecznych do ich wydawania”. Nie chce, albowiem nie zdaje sobie sprawy, że sądy czy poglądy są dobrem luksusowym, nie przysługującym mu w ten sam sposób, co, na przykład, prawa człowieka i obywatela."
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 19:42

No niestety, ale pisał już o tym Ortega y Gasset w buncie mas gdzie zdefiniował człowieka masowego

"nie ma nawet pojęcia o owym subtelnym żywiole, z którego idee czerpią swe soki żywotne”

oraz to

"chce wydawać sądy, ale nie chce uznawać warunków i założeń koniecznych do ich wydawania”. Nie chce ...

Myślę, że jakbyś zareagował na widząc islamistę poniżającego jego żonę to też mógłby ci zadetykować ten cytacik.
    Chciałbyś poznać jego racje bo przecież swoje ma.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|salvatore 25.04.2018, 19:51

Myślę, że jakbyś zareagował na widząc islamistę poniżającego jego żonę to też mógłby ci zadetykować ten cytacik.
    Chciałbyś poznać jego racje bo przecież swoje ma.

Muzułmanin cytujący Ortege y Gaseta zamiast odpowiedniej sury z Koranu ciekawe :)
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Kapulik 25.04.2018, 19:58

Muzułmanin cytujący Ortege y Gaseta zamiast odpowiedniej sury z Koranu ciekawe :)

Nie bądźmy drobiazgowi wiesz o co mi chodzi
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|salvatore 25.04.2018, 20:09

No własnie nie wiem i w tym problem.

Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|salvatore 25.04.2018, 20:09

No własnie nie wiem i w tym problem.

Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Acet 25.04.2018, 20:01

A zacytuje ci muzułmanin nawet Tanach, gdy będzie to potrzebne.
    https://twitter.com
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 20:09

A zacytuje ci muzułmanin nawet Tanach, gdy będzie to potrzebne.

Słowiki w cieście. Tego się nie je.Po prostu.
    Odpowiedz
  • Re: Wola życia, wola śmierci|Adalbert1241 25.04.2018, 20:16

No są tacy ale tylko chyba kilkunastu. Na pustyni raczej nie występują.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook