Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego

dodano: 29.05.2019, 13:55
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

W ostatniej wizycie Bergoglia w Bułgarii i Macedonii Północnej nie podobały się jego deklaracje na temat przyjmowania imigrantów. Niektórzy prawosławni hierarchowie zarzucają głowie Kościoła katolickiego chęć „dialogu z antychrystem”.

W niedzielę 5 maja br. Bergoglio został powitany z honorami w bułgarskiej stolicy, gdzie spotkał się z najważniejszymi osobami w tym państwie, a także z przywódcami religijnymi innych wyznań. Wezwał między innymi do intensyfikacji działań na rzecz powstrzymania masowej emigracji, zwłaszcza młodych Bułgarów, pozbawionych perspektyw w tym najbiedniejszym państwie Unii Europejskiej.

Jednocześnie zdaniem Bergoglia bułgarskie społeczeństwo nie powinno zapominać, że na świecie są ludzie jeszcze bardziej poszkodowani przez los. Mają być nimi oczywiście przebywający w sąsiedniej Turcji „uchodźcy”, przed którymi Bułgarię chroni płot ustawiony na jej granicy z tym muzułmańskim państwem. Zaledwie kilka dni wcześniej premier Bułgarii ostrzegał przed możliwością pojawienia się kolejnego kryzysu migracyjnego, ponieważ według pojawiających się informacji w tureckich obozach dla uchodźców planowany jest kolejny marsz do Europy.

Jedną z osób najmocniej krytykujących słowa Franciszka był lider eurosceptycznego ruchu „Wola”, Weselin Mareszki, który nie zgadzał się z przesłaniem dotyczącym imigrantów. Zdaniem polityka i zarazem biznesmena nie wszyscy „uchodźcy” przyjeżdżając do Europy mają dobre intencje, zaś priorytetem Bułgarii powinna być ochrona jej chrześcijańskiej tożsamości. Z tego powodu Mareszki akceptuje pomoc dla osób uciekających przed wojną, ale bez „zapraszania ich do naszej rodziny”, ponieważ w przeciwnym razie mamy do czynienia z „politycznym poparciem dla fal migracyjnych niszczących Europę”.

Wizyta Bergoglia nie spodobała się sporej części prawosławnych hierarchów. Święty Synod Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego jeszcze przed przyjazdem Bergoglia odmówił partycypacji w organizacji całego wydarzenia, a także zakazał swoim duchownym uczestnictwa w różnych elementach tej wizyty. Dodał, że w obecnych czasach konieczne jest zachowanie obecnego kształtu prawosławnego Kościoła, aby pozostał on „bez skazy i zła, albo czegoś w tym rodzaju”.

Głównym krytykiem przyjazdu Bergoglia był metropolita płowdiwski Mikołaj, który uznał jego wizytę za „akt polityczny”, mający na dodatek połączyć ze sobą wszystkie Kościoły chrześcijańskie. To zdaniem bułgarskiego duchownego ma być wstępem do „spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do „jedności z Kościołem szatana”. Sami Bułgarzy w jego opinii mogli przetrwać wszelkie przeciwności jedynie dzięki prawosławiu.

https://kresy.pl/publicystyka/franciszek-dzieli-bulgarow/

• Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Ola 29.05.2019, 14:28
    Ciekawe na ile już ta jedność już jest. Na ile dobrze widzimy, dostrzegamy a na ile mylimy się. A może wcale się nie mylimy i nowy porządek świata, nowa światowa religia już jest? Spotykają się ciągle" najważniejsi" tego świata, zamykają za sobą drzwi i nie wiadomo co robią. Teraz np będzie spotkanie Grupy Bilderberg i trzech Polaków do których nie można mieć zaufania też tam będzie. Jak dla mnie wszystko było widoczne od otwarcia tunelu Gotarda w Alpach i od tego się zaczęło robić coraz wyraźniej. A spotkanie Franciszka w Emiratach Arabskich też wiele pokazało.Wziął udział w Międzynarodowym Spotkaniu Międzyreligijnym pod hasłem: „Ludzkie braterstwo”. Do Luteran w Szwecji powiedział, że " wzywa luteran do odstawienia na bok doktryny, by móc współdziałać” więc jedność z kościołem szatana chyba już jest. Przynajmniej na tym najwyższym szczeblu.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Annbis 29.05.2019, 14:37

Ciekawe na ile już ta jedność już jest. Na ile dobrze widzimy, dostrzegamy a na ile mylimy się. A może wcale się nie mylimy i nowy porządek świata, nowa światowa religia już jest? Spotykają się ciągle" najważniejsi" tego świata, zamykają za sobą drzwi i nie wiadomo co robią. Teraz np ...

Też tak myślę.Dobrze wypunktowałaś widome znaki działania światowej masonerii na rzecz nowej religii Szatana.
    Kościół Katolicki zgodnie z proroctwami ostał się przy małej garstce wiernych Tradycji Katolickiej, skupionych wokół kapłanów odprawiających prawdziwą Mszę Świętą Wszechczasów, wierny N.M.P. Niepokalanej Matce Bożej, odmawiający Różaniec Święty, adorujący Pana Jezusa Chrystusa na kolanach i na kolanach przyjmujący Komunię Świętą.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Ola 29.05.2019, 14:44

Też tak myślę.Dobrze wypunktowałaś widome znaki działania światowej masonerii na rzecz nowej religii Szatana.
    Kościół Katolicki zgodnie z proroctwami ostał się przy małej garstce wiernych Tradycji Katolickiej, skupionych wokół kapłanów odprawiających prawdziwą Mszę Świętą Wszechczasów, wierny N.M.P. Niepokalanej Matce Bożej, odmawiający Różaniec Święty, adorujący Pana Jezusa Chrystusa ...

Z całą pewnością Wierni Tradycji Katolickiej wraz ze swoimi kapłanami to prawdziwy Kościół Chrystusowy.
    Innych katolików odbieram jako pogubionych i myślę, że część z nich przejdzie do prawdziwego Kościoła ale niewielka cześć. Pycha im nie pozwala aby odwrócić się od grzechów.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Ola 29.05.2019, 14:33
    Dodam, że w Grupie Bilderberg też jest ktoś z Watykanu.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Annbis 29.05.2019, 14:42

Jan Paweł II przyjmował ich na Watykanie.
    Zresztą:
    Jan Paweł II pokazał swoje ugodowe stanowisko wobec masonerii kiedy w 1983 roku ogłosił “Nowy Kodeks Prawa Kanonicznego”.

Stary Kodeks Kanoniczny 2335 twierdzi:

“Ci którzy zapisują się lub wiążą się z sektą masońską lub innymi stowarzyszeniami o tym samym charakterze, którzy spiskują przeciwko Kościołowi lub przeciwko prawowitej władzy, narażają się ipspo facto na ekskomunikę zarezerwowaną dla Stolicy Apostolskiej”.

To zostało zmienione na nowy Kanon 1374, który twierdzi:

“Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem”.

Jak można zauważyć, “Nowy Kanon” 1374 już nie wymienia masonerii. Już nie jest zakazana kolaboracja z lożami masońskimi, ani nie jest konieczne zachowanie “ipso facto” ekskomuniki, gdyż obecnie masoni postrzegani są tylko jako publiczni grzesznicy. Ponadto Jan Paweł II dał pozwolenie na udzielanie sakramentów masonom, bez wymogu wcześniejszego uroczystego wystąpienia z masonerii.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Ola 29.05.2019, 14:49

Jan Paweł II przyjmował ich na Watykanie.
    Zresztą:
    Jan Paweł II pokazał swoje ugodowe stanowisko wobec masonerii kiedy w 1983 roku ogłosił “Nowy Kodeks Prawa Kanonicznego”.

Stary Kodeks Kanoniczny 2335 twierdzi:

“Ci którzy zapisują się lub wiążą się z sektą masońską lub innymi stowarzyszeniami o tym samym charakterze, którzy spiskują ...

Nie wiem co z Janem Pawłem II było nie tak, dlaczego tak dostosowywał się i psuł coś czego nie należało zmieniać. Na Dziwisza wszystkiego zwalać nie można, bo choć może i rządził papieżem, to jednak nie od zawsze.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Annbis 29.05.2019, 14:51

18 kwietnia 1983 roku Jan Paweł II udzielił audiencji Komisji Trójstronnej i był fotografowany, otoczony przez jej członków (wiedząc, że ta komisja otwarcie przygotowywała się do rządu światowego, który stanie się królestwem antychrysta i szatana!).

Watykan, 18 kwietnia 1983. Jan Paweł II przyjmuje na audiencji wiodących przedstawicieli wysokiej żydowskiej masonerii B’nai B’rith.

Komisji Trójstronnej przewodniczyli Zbigniew Brzeziński i David Rockefeller. W trakcie rozmowy miała miejsce krytyka za opieszałość jaka cechowała ruch w kierunku “NWO”.
    https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/07/a31.jpg
    Wiele książek dokumentujących instytucje rządzące światem okultystycznym donosiły, że Komisja Trójstronna jest bardzo ważną instytucją Zakonu Iluminatów z Bawarii. Ten zakon reprezentuje najwyższych liderów masonerii na świecie.

22 marca 1984 roku Jan Paweł II miał audiencję dla delegacji B’nai B’rith (masońska sekta żydowskiego Talmudu), która przedstawia Chrystusa jako diabła i działa w celu zniszczenia Kościoła Katolickiego i chrześcijańskiej religii!

Znany jest fakt, że Jan Paweł II i masoni z żydowskiej masonerii B’nai B’rith utrzymywali ze sobą rutynowy i stały kontakt.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Annbis 29.05.2019, 15:25
    Wracając do tematu: "Wizyta Bergoglia w Bułgarii...", to bułgarscy schizmatycy wykazali się poglądami, których powinien trzymać się każdy Katolik:
    - uznali wizytę Bergoglia za „akt polityczny”; i takie właśnie one są; ten człowiek nawet kolan nie zegnie w żadnym kościele.
    - chęć „dialogu z antychrystem”.
    - "priorytetem Bułgarii powinna być ochrona jej chrześcijańskiej tożsamości"; a priorytetem Europy, to już - nie? A każdego innego państwa europejskiego?
    - "pomoc dla osób uciekających przed wojną, ale bez „zapraszania ich do naszej rodziny”.
    - "W przeciwnym razie mamy do czynienia z „politycznym poparciem dla fal migracyjnych niszczących Europę”.
    - "w obecnych czasach konieczne jest zachowanie obecnego kształtu prawosławnego Kościoła [Katolickiego Kościoła], aby pozostał on „bez skazy i zła, albo czegoś w tym rodzaju”.
    - "Bułgarzy mogli przetrwać wszelkie przeciwności jedynie dzięki prawosławiu". A katolicy - nie dzięki katolicyzmowi?
    - "Bułgarski Kościół Prawosławny nie posiada swojej reprezentacji w Światowej Radzie Kościołów, ani nie wysyła delegatów na spotkania komisji dialogu teologicznego pomiędzy Kościołem katolickim i prawosławnym, gdyż zdaniem jego hierarchów nie istnieje żadne inne prawdziwe wyznanie poza samym prawosławiem".
    - "Ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana”.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Ola 29.05.2019, 15:48

Wracając do tematu: "Wizyta Bergoglia w Bułgarii...", to bułgarscy schizmatycy wykazali się poglądami, których powinien trzymać się każdy Katolik:
    - uznali wizytę Bergoglia za „akt polityczny”; i takie właśnie one są; ten człowiek nawet kolan nie zegnie w żadnym kościele.
    - chęć „dialogu z antychrystem”.
    - "priorytetem Bułgarii powinna być ochrona jej chrześcijańskiej ...

No właśnie, co to się porobiło, że schizmatycy lepiej widzą niż większość katolików. Straszne zawirowania pokazują, że przepowiednie dotyczyły naszych czasów. Dziwnym jest, że ludzie tego nie widzą a jak wspomnę coś na ten temat to zawsze widzę zdziwienie. Teraz prawosławni widzą lepiej niż katolicy. No cóż... jaki naród taki papież.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Annbis 29.05.2019, 16:16

No właśnie, co to się porobiło, że schizmatycy lepiej widzą niż większość katolików. Straszne zawirowania pokazują, że przepowiednie dotyczyły naszych czasów. Dziwnym jest, że ludzie tego nie widzą a jak wspomnę coś na ten temat to zawsze widzę zdziwienie. Teraz prawosławni widzą lepiej niż katolicy. No cóż... jaki naród taki ...

Prawosławni schizmatycy nie wpuścili do cerkwi masonów. Niczego nie reformowali; nie poprawiali Pana Boga, jak to czynili katoliccy hierarchowie od Soboru Watykańskiego II. Nie dostosowali cerkwi do świata, nie szli z duchem czasu.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta Bergoglia w Bułgarii „wstępem do spotkania papieża z antychrystem”, ponieważ ruch ekumeniczny dążąc do zjednoczenia wszystkich religii doprowadzi w końcu także do jedności z Kościołem szatana” -zdaniem bułgarskiego duchownego|Agnes32 29.05.2019, 21:14
    Jak przekupy na jarmarku. Nie wstyd wam tak plotkować przy tylu świadkach? Tamte, w realu przynajmniej trochę się kryją. :D
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook