Otwarte forum dyskusyjne Frondy

[Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"

dodano: 12.06.2019, 10:46
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Kościół potrzebował jasnego dokumentu o gender. Prosili nas o to biskupi odwiedzający Watykan, jak również rodzice i przedstawiciele katolickiej oświaty, z którymi spotykaliśmy się w różnych krajach świata – powiedział kard. Giuseppe Versaldi, wskazując na genezę ogłoszonego wczoraj dokumentu Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Odrzuca on stanowczo ideologię gender, zachęca jednak do dialogu nad niektórymi problemami, które są przedmiotem studiów genderowych.

Dokument pod tytułem „Mężczyzną i kobietą stworzył ich” spotkał się z szerokim rozgłosem. Swojego rozczarowania nie ukrywają środowiska LGBT, w tym również katolickie. Podkreślają one, że pomimo deklarowanego dialogu Watykan w niczym nie zmodyfikował postawy Kościoła względem tych środowisk. „Doświadczenie ludzi LGBT w ogóle nie zostało wzięte pod uwagę” – żali się ks. James Martin, główny propagator dialogu Kościoła z ludźmi cierpiącymi na zaburzenia tożsamości płciowej. Natomiast dyrektor ugrupowania New Ways Ministry, które lobbuje za postulatami środowisk LGBT w Kościele katolickim, oskarżył Watykan o szerzenie przestarzałych i krzywdzących opinii.

Komentując ogłoszony wczoraj dokument, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, podkreśla, że owszem Kościół opowiada się za dialogiem, ale prawdziwym, opartym o argumenty naukowe, a nie slogany. Domagamy się tolerancji dla naszego punktu widzenia – mówi kard. Versaldi.

Całość:

https://ekai.pl/kard-versaldi-dialog-z-gender-ale-naukowy-a-nie-na-slogany/

• Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Ola 12.06.2019, 11:09
    Zaczną dialogować, udowadniać naukowo i tolerować, tak jak chcą i o czym jawnie mówią.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Annbis 12.06.2019, 11:14

Zaczną dialogować, udowadniać naukowo i tolerować, tak jak chcą i o czym jawnie mówią.

Dokumenty wydawane przez HERETYKÓW są nieważne.
    Oni kłamią. Mają rozdwojony język, jak wąż starodawny. Ojcem kłamstwa jest Szatan.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Ola 12.06.2019, 11:19

Oni kłamią. Mają rozdwojony język, jak wąż starodawny. Ojcem kłamstwa jest Szatan.

Właśnie, tak jest. Jak się nie ma własnego rozumu to wszystko się przyjmie, zwłaszcza z Watykanu.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Annbis 12.06.2019, 11:23

Watykan i Bergoglio popiera masoński program Zrównoważonego Rozwoju Agenda 2030, wydany przez masońską ONZ za pontyfikatu Bergoglia.
    W przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 25 września 2015 roku, na krótko przed formalnym przyjęciem Agendy 2030 papież powiedział, że „przyjęcie Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju na światowym szczycie, który otwiera dziś będzie ważnym znakiem nadziei”.
    Swoje poparcie dla Agendy wyraził także 13 grudnia 2016 r. po modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra.

W dniu 25 maja 2016 roku arcybiskup Jean- Marie Mupendawatu z Papieskiej Rady Pracowników Ochrony Zdrowia mówił na posiedzeniu ONZ w Genewie, bez odwoływania się do jakichkolwiek zastrzeżeń, że Stolica Apostolska popiera cele „zrównoważonego rozwoju”.

Papieska Akademia Nauk i Papieska Akademia Nauk Społecznych wydały w dniu 29 kwietnia 2015 roku wspólne oświadczenie popierając cele „zrównoważonego rozwoju”.

W dniach od 13 do 15 listopada 2015 r. Papieska Akademia Nauk i Papieska Akademii Nauk Społecznych prowadziły warsztaty pt. „Dzieci i zrównoważony rozwój: wyzwanie dla edukacji”. Podczas warsztatów omawiano jak „wykorzystywać dzieci jako agentów zmian” do realizacji założeń „zrównoważonego rozwoju”.

Zgodnie z założeniami Agendy 2030, szkoły będą miały obowiązek nauczać programu „zrównoważonego rozwoju”, a rodzice, którzy temu będą się sprzeciwiać, mogą spotkać represje".

„Zdrowie seksualne i ciąża u nastolatek oraz choroby przenoszone drogą płciową (STI)” doradza się prowadzenie „edukacji zdrowotnej, poradnictwa i dostarczanie darmowych środków antykoncepcyjnych” nieletnim, „przeszkolenie nauczycieli i pracowników służby zdrowia w zakresie środków antykoncepcyjnych” itp. Nieletni w wieku od 15 lat mają mieć powszechny dostęp do aborcji. „Uświadamianie” na temat antykoncepcji i aborcji ma się odbywać w klubach dziecięcych i młodzieżowych m.in. Czerwonego Krzyża w sposób osłabiający tradycyjne przekonania religijne. Środki antykoncepcyjne mają być dostarczane bez powiadomienia rodziców i nauczyciele w szkołach mają propagować antykoncepcję oraz aborcję.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Annbis 12.06.2019, 11:30

Watykan i Bergoglio popiera masoński program Zrównoważonego Rozwoju Agenda 2030, wydany przez masońską ONZ za pontyfikatu Bergoglia.
    W przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 25 września 2015 roku, na krótko przed formalnym przyjęciem Agendy 2030 papież powiedział, że „przyjęcie Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju na światowym ...

„Zdrowie seksualne i ciąża u nastolatek oraz choroby przenoszone drogą płciową (STI)” doradza się prowadzenie „edukacji zdrowotnej, poradnictwa i dostarczanie darmowych środków antykoncepcyjnych” nieletnim, „przeszkolenie nauczycieli i pracowników służby zdrowia w zakresie środków antykoncepcyjnych” itp. Nieletni w wieku od 15 lat mają mieć powszechny dostęp do aborcji. „Uświadamianie” na temat antykoncepcji i aborcji ma się odbywać w klubach dziecięcych i młodzieżowych m.in. Czerwonego Krzyża w sposób osłabiający tradycyjne przekonania religijne. Środki antykoncepcyjne mają być dostarczane bez powiadomienia rodziców i nauczyciele w szkołach mają propagować antykoncepcję oraz aborcję".

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), agencja masońskiej Organizacji Narodów Zjednoczonych opracowała przewodnik, który ma pomóc w realizacji trzeciego celu Agendy 2030, który ma zniwelować nierówności w dostępie do usług zdrowotnych, w tym do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego" dzieci i młodzieży. I powyżej to jest fragment z tego właśnie dokumentu.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:30
    Bardzo dobra wiadomość. LGBT tylko marnuje czas i psuje powietrze na świecie, próbując w swej naiwności zmieniać naukę Chrystusa.
    Prz 30 Świadomość niewiedzy 2 Jestem najgłupszy z ludzi, nie mam ludzkiej zdolności, 3 nie nabyłem mądrości, wiedza Świętego mi obca.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Annbis 12.06.2019, 11:32

Bardzo dobra wiadomość. LGBT tylko marnuje czas i psuje powietrze na świecie, próbując w swej naiwności zmieniać naukę Chrystusa.

A co to jest (owy, owa, owo) LGBT?
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:35

A co to jest (owy, owa, owo) LGBT?

Nie wiesz co to LGBT, LGBQ?
    Prz 30 Świadomość niewiedzy 2 Jestem najgłupszy z ludzi, nie mam ludzkiej zdolności, 3 nie nabyłem mądrości, wiedza Świętego mi obca.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:35

Nie wiesz co to LGBT, LGBQ?

LGBTQ?
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Ola 12.06.2019, 11:36

LGBTQ?

Sodomici, zboczeńcy.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:40

Sodomici, zboczeńcy.

Czyli stowarzyszenie zatwardziałych grzeszników.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 11:33

+
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|Ola 12.06.2019, 11:38

+

Już ją powoli zmienia. Ślepy nie widzi.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:41

Już ją powoli zmienia. Ślepy nie widzi.

Nie zmieniają nauki Kościoła, tylko próbują.
    Odpowiedz
  • Re: [Watykan] Nowy dokument o gender "Mężczyzną i kobietą stworzył ich"|evan82 12.06.2019, 11:39

+

To tak jak niestety z zatwardziałymi wrogami Kościoła. Jakim trzeba być głupim człowiekiem, by walczyć w przegranej sprawie i na końcu wylądować w piekle, po drodze psując bardziej naiwnych. Bez sensu.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook