Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2

dodano: 30.03.2010, 1:11
akcje wątku: drzewko

Autor: Plus

A narodowi potrzeba wielkości. Nie myślcie, że naród może wypełnić swoje zadanie tylko z pomocą ludzi bez wyrazu, którzy żyją byle jak, aby przeżyć, aby jakoś się odkuć, aby wykręcić się tanim kosztem. - Stefan Wyszyński

2 kwietnia o godz. 20 ruszy, jak co roku spod kościoła św. Anny w Warszawie, centralna droga krzyżowa, której będzie przewodniczył abp Kazimierz Nycz. W trakcie drogi będzie można usłyszeć głos Jana Pawła II, wypowiadającego się do Polaków, a około 21.30 droga przybędzie na Plac Piłsudskiego. Siedem minut później, w godzinę śmierci Jana Pawła II, usłyszymy „Ciszę” w wykonaniu żołnierzy stacjonujących przy Placu. Wstępny harmonogram obchodów 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II znajduje się w informacji poniżej.

http://adonai.pl/modlitwy/graph/dk.jpg

http://www.centrumjp2.pl/db/img/pagehtml_2b0f5q1v_0t0p_00kzumch_f7be7510bfb033b05ce8364c39b7e2ea.jpg

Piątek, 2 kwietnia, godz. 16, Plac Piłsudskiego

Od godz. 16 do 20 na Placu Piłsudskiego w Warszawie na dwóch telebimach będą wyświetlane materiały filmowe, wspominające osobę Jana Pawła II. Całość rozpoczną świadectwa osób, które osobiście znały Ojca Świętego. Świadkowie (hierarchowie kościelni, przyjaciele z czasów studenckich, naukowcy, dziennikarze) będą opowiadali o chwilach, w których Jan Paweł II zmagał się z chorobą i odchodził do Domu Ojca. Całość zakończą natomiast opowieści o tym, jak Jan Paweł II dalej jest obecny wśród nas. O tym, jakich gestów obecności Ojca Świętego, mimo jego śmierci, możemy dzisiaj doświadczać.

Od godz. 16 na Placu zapłonie też znicz, wokół którego warszawiacy każdego roku ustawiają wiele innych, mniejszych zniczy, upamiętniając w ten sposób rocznicę śmierci papieża z Polski. W tym czasie zostanie ponadto przeprowadzona kwesta na rzecz Fundacji „Żyć z chorobą Parkinsona”.

Piątek, 2 kwietnia, godz. 21.30, Plac Piłsudskiego

O godz. 20 ruszy, jak co roku spod kościoła św. Anny w Warszawie, centralna droga krzyżowa, której będzie przewodniczył abp Kazimierz Nycz. W trakcie drogi będzie można usłyszeć głos Jana Pawła II, wypowiadającego się do Polaków, a około 21.30 droga przybędzie na Plac Piłsudskiego. Siedem minut później, w godzinę śmierci Jana Pawła II, usłyszymy „Ciszę” w wykonaniu żołnierzy stacjonujących przy Placu.

Tegoroczną nowością jest, że dwunasta stacja Męki Pańskiej, która zacznie się około 21.45, zaaranżują aktorzy. Na niewielkiej scenie, wokół zgromadzonych na Placu pod krzyżem, aktorzy będą wychodzili z tłumu, co da wrażenie, że wszyscy jesteśmy świadkami ukrzyżowania Chrystusa. Inscenizacja w reżyserii Jerzego Kaliny potrwa około pół godziny. Nie będzie to klasyczny teatr ani widowisko, lecz sztuka, która mocno koresponduje z datą Wielkiego Piątku. Zobaczymy aranżację przestrzenną, grę świateł i dźwięków, skromną, ale wymowną grę aktorów, która będzie w centrum wydarzeń na Placu 2 kwietnia.

http://www.centrumjp2.pl/news/4603/Wstepny_harmonogram_obchodow_5._rocznicy_smierci

http://www.centrumjp2.pl/img/normal/menu_normal.jpg

Więcej:
http://www.centrumjp2.pl

Zapraszam na Drogę Krzyżową wraz z dobrą okazję na wspólne wyjście rodzinne i poczucie wspólnoty Kościoła w rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca.

• Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Krusejder 30.03.2010, 1:23
    szkoda, że wojtyljanie nie dali sobie na wstrzymanie i chcą przykryć rocznicę śmierci Pana Jezusa rocznicą śmierci Jana Pawła II
    http://przedsoborowy.blogspot.com/
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|MKG 30.03.2010, 1:30

szkoda, że wojtyljanie nie dali sobie na wstrzymanie i chcą przykryć rocznicę śmierci Pana Jezusa rocznicą śmierci Jana Pawła II

Wielki Piątek miał w tym roku pecha, że wypadł akurat 2 IV...
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Krusejder 30.03.2010, 1:37

Wielki Piątek miał w tym roku pecha, że wypadł akurat 2 IV...

W następne lata ja bym go przenosił, jeśli znow ośmieli się wypaść 2 IV.

Posoborowcy na Zachodzie przenoszą nawet Epifanję i Boże Ciało na najbliższe niedziele, więc czemu i tu nie zrobić sztuczki.

Proponowałbym zatem przenosić Wielki Piątek na środę, która jest liturgicznie nieco niewykorzystana.
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|MKG 30.03.2010, 1:40

W następne lata ja bym go przenosił, jeśli znow ośmieli się wypaść 2 IV.

Posoborowcy na Zachodzie przenoszą nawet Epifanję i Boże Ciało na najbliższe niedziele, więc czemu i tu nie zrobić sztuczki.

Proponowałbym zatem przenosić Wielki Piątek na środę, która jest liturgicznie nieco niewykorzystana.

Żarty żartami, ale zapewne za kilka chwil dowiemy się, że jesteśmy ohydnymi tradyciotami i nie kochamy Jana Pawła II...
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Plus 30.03.2010, 1:39

Jak Kolega nie chce to niech nie wychodzi na ulicę, choć proszę nie marnować okazji do ewangelizowania. Po piątku niech się Kolega pochwali na FF ilu udało się nakłonić do wiary w Jezusa. Myślę, że dużo ludzi przyjdzie na Drogę Krzyżową, którzy nie przyszliby, gdyby nie rocznica odejścia Jana Pawła II. Myślę, że część tych przypadkowych ludzi z ateistów i agnostyków, którzy przyjdą z rodzinami może się nawrócić oraz wstąpić do wspólnoty Kościoła.
    A narodowi potrzeba wielkości. Nie myślcie, że naród może wypełnić swoje zadanie tylko z pomocą ludzi bez wyrazu, którzy żyją byle jak, aby przeżyć, aby jakoś się odkuć, aby wykręcić się tanim kosztem. - Stefan Wyszyński
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Krusejder 30.03.2010, 1:43

Jak Kolega nie chce to niech nie wychodzi na ulicę, choć proszę nie marnować okazji do ewangelizowania. Po piątku niech się Kolega pochwali na FF ilu udało się nakłonić do wiary w Jezusa. Myślę, że dużo ludzi przyjdzie na Drogę Krzyżową, którzy nie przyszliby, gdyby nie rocznica odejścia Jana Pawła ...

czyżby zatem Jan Paweł II był popularniejszy od Jezusa Chrystusa ?

jakbym słyszał Johna Lennona

http://www.youtube.com/watch?v=okd3hLlvvLw
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Plus 30.03.2010, 1:52

czyżby zatem Jan Paweł II był popularniejszy od Jezusa Chrystusa ?

jakbym słyszał Johna Lennona

http://www.youtube.com/watch?v=okd3hLlvvLw

Proszę Ewangelizować po swojemu, misją JP2 następcy apostoła Piotra, ucznia Jezusa było głoszenie Słowa Bożego, jak na razie widzę u Kolegi sprzeciw zgodnie z ze sprzeciwem pop kultury dla wszelkich wspomnień o katolikach i obecności w życiu.

To ilu?
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Benedykt Korczyński 30.03.2010, 2:26

Proszę Ewangelizować po swojemu, misją JP2 następcy apostoła Piotra, ucznia Jezusa było głoszenie Słowa Bożego, jak na razie widzę u Kolegi sprzeciw zgodnie z ze sprzeciwem pop kultury dla wszelkich wspomnień o katolikach i obecności w życiu.

To ilu?

No, jednak plakat i tzw. dodatkowe atrakcje podczas DROGI KRZYŻOWEJ wiele mówią o priorytetach organizatorów.
    ". . .chodzi o taką sytuację, że zgwałcona 13-latka, która by zaszła w ciążę (...), byłaby przez państwo zmuszona do urodzenia tego dziecka. Taka rola państwa, jak sądzę, dla mojej bratowej jest nie do przyjęcia, zresztą dla mnie też." J.Kaczyński
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Plus 30.03.2010, 2:35

No, jednak plakat i tzw. dodatkowe atrakcje podczas DROGI KRZYŻOWEJ wiele mówią o priorytetach organizatorów.

Kolega się nie sugeruje, a może swoją postawą podczas Drogi Krzyżowej pokazać właściwe priorytety, kto jest synem Boga, a kto tylko następcą jego apostoła.
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Benedykt Korczyński 30.03.2010, 3:04

Kolega się nie sugeruje, a może swoją postawą podczas Drogi Krzyżowej pokazać właściwe priorytety, kto jest synem Boga, a kto tylko następcą jego apostoła.

W czasie Drogi Krzyżowej nie mam zamiaru nic pokazywać, demonstrować, reklamować itd. Wolę się pomodlić.

* * * *
    niczego
    ". . .chodzi o taką sytuację, że zgwałcona 13-latka, która by zaszła w ciążę (...), byłaby przez państwo zmuszona do urodzenia tego dziecka. Taka rola państwa, jak sądzę, dla mojej bratowej jest nie do przyjęcia, zresztą dla mnie też." J.Kaczyński
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Plus 30.03.2010, 3:43

W czasie Drogi Krzyżowej nie mam zamiaru nic pokazywać, demonstrować, reklamować itd. Wolę się pomodlić.* * * *niczego

Sama modlitwa na ulicy podczas Drogi Krzyżowej jest już demonstracją (chyba nawet te same zezwolenie trzeba uzyskać od władz gminy).
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Kryz 30.03.2010, 1:50

Wg mnie tu przeginasz.

Nie widzę tu żadnego przykrywania. Nie widzę również nic złego w tym, że w przeżywaniu Wielkiego Piątku i Drogi Krzyżowej pomagać będą wypowiedzi poprzedniego Papieża - którego nauki przecież w zasadzie nie negujesz, prawda?

Okazja ku temu się znalazła wg mnie odpowiednia, więc nie rozumiem dlaczego od niej uciekać.

Dystans w ocenie potrzebny jest każdej ze stron...

"Albercik! Wychodzimy!"
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Krusejder 30.03.2010, 1:54

Wg mnie tu przeginasz.
    Nie widzę tu żadnego przykrywania. Nie widzę również nic złego w tym, że w przeżywaniu Wielkiego Piątku i Drogi Krzyżowej pomagać będą wypowiedzi poprzedniego Papieża - którego nauki przecież w zasadzie nie negujesz, prawda?
    Okazja ku temu się znalazła wg mnie odpowiednia, więc nie rozumiem dlaczego od ...

Nie widziałbym nic złego, gdyby rozważania drogi krzyzowej oparte były o teksty Jana Pawła II.

Zauważ jednak, jak w wypowiedzi kol. Plusa eksponowana jest 21:37 i inne istotne i wymowne szczegóły. Nie można by w zamian ograniczyć się do modlitwy za duszę zmarłego ?
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Kryz 30.03.2010, 2:05

Nie widziałbym nic złego, gdyby rozważania drogi krzyzowej oparte były o teksty Jana Pawła II.

Zauważ jednak, jak w wypowiedzi kol. Plusa eksponowana jest 21:37 i inne istotne i wymowne szczegóły. Nie można by w zamian ograniczyć się do modlitwy za duszę zmarłego ?

No można było, można.

Ale ja staram się spojrzeć na to z pewnym obiektywizmem, takim na jaki mnie stać:

Ilu jest ludzi, których rocznica śmierci przypada akurat na ten dzień? Z pewnością niemało. Czy to oznacza, że tę rocznicę u wszystkich trzeba przełożyć? Nie.

Prawda jest też taka, że JPII był raczej nietuzinkową postacią, przyznasz? Więc nic dziwnego, że się nie rezygnuje z uroczystego wspomnienia. Przeginki w postaci koncertów jakichś orkiestr, czy innych jarmarków również traktuję jako baaaardzo nieOK. Ale tu całość jest wyważona, w odpowiedniej wg mnie proporcji. Z pewnością jedni by chcieli, by ta proporcja była przechylona w jedną stronę, inni w drugą, ale jest to w granicy rozsądku.
    "Albercik! Wychodzimy!"
    Odpowiedz
  • Re: Warszawa - droga krzyżowa ulicami miasta 2.04 wraz z 5 rocznicą śmierci JP2|Zoob 1.04.2010, 3:59

>>szkoda, że wojtyljanie nie dali sobie na wstrzymanie i CHCĄ PRZYKRYĆ rocznicę śmierci Pana Jezusa rocznicą śmierci Jana Pawła II<<

------------------------

:)))))

nieuświadomiona obłuda jest nawet śmieszna:))))

ach te matołki wojtyliańskie::)))

woda brzozowa
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook