reklama

Otwarte forum dyskusyjne Frondy

W żłobie leży Owsiak Jerzy...

dodano: 10.01.2014, 11:47
akcje wątku: drzewko

Autor: casimirus

Kto nie czytał - warto:

http://coryllus.salon24.pl/559058,w-zlobie-lezy-owsiak-jerzy

W żłobie leży Owsiak Jerzy...

 Nie pisałem o Owsiaku, chyba nigdy, albo może jeden raz. Nie pisałem, bo nie sposób wytłumaczyć ludziom, którzy dostali coś od WOŚP, na przykład życie dziecka w prezencie, że pomysł pana Owsiaka na ratowanie dzieci to po prostu parapodatek, którym nas obłożyło państwo. Zrobiło to owo państwo dlatego, że pieniądze, które i tak płacimy na ratowanie naszych dzieci przeznaczane są na coś innego. Bynajmniej nie na pałace urzędników, jestem przekonany, że na coś stokroć poważniejszego. I dlatego właśnie wymyślono tego Owsiaka, żeby zbierał od nas raz jeszcze na te dzieciaki. Oczywiście parapodatek nie jest obowiązkowy, nie trzeba płacić, ale promocja owsiakowego parapodatku jest silna, że trudno przejść obok niego obojętnie, poza tym po tylu latach od jego wprowadzenia, zaangażowało się w jego zbieranie i promocję tylu zawodowców, że trudno już będzie to zastopować. Mam teraz w samochodzie radio i codziennie słyszę o tym, że firma KIA produkująca auta także bierze udział w WOŚP. Pewnie nie tylko ona.

Warto uważać co się będzie działo z Owsiakiem dalej, bo nie jest to ostatni parapodatek, którym nas obłożono. Pierwszym, tak jak wszędzie była loteria państwowa. Nie ma przymusu grania, a jednak się gra. Pieniądze z loterii w normalnych warunkach przeznaczone są zwykle na wojnę lub budowę dróg, co w sumie na jedno wychodzi. Na co są przeznaczane pieniądze z naszej loterii państwowej trudno zgadnąć, na pewno nie na to na co powinny. Raz tylko się zdarzyło, że loteria państwowa była parapodatkiem przymusowym. Nie w Chinach bynajmniej i nie w ZSRR, stało się to w Wirginii, w Jamestown, w czasach pierwszej kolonizacji. Pieniądze z nowej kolonii były bardzo potrzebne udziałowcom Kompanii Wirginii, bo mieli oni plan taki by wywołać rewolucję w Czechach i osadzić tam na tronie swojego człowieka. Tak więc wszystkie męty, porywane w Londynie i wiezione za ocean by tam rozpocząć nowe, szczęśliwsze życie, musiały płacić za losy loterii firmowanej przez króla Jakuba. I sami popatrzcie jakie mamy szczęście? My możemy wybrać czy gramy w lotto, czy nie gramy. Ja nie gram. Do puszki też nie wrzucam.

Wczoraj zaś przekonałem się po raz kolejny, że czynię słusznie. Wczoraj gazownia napisała, że NFZ uznał narodzone wcześniej noworodki za zdrowe, a tym samym zmniejszył pulę przeznaczoną na ich ratowanie z 15 tysięcy na głowę do 1 tysiąca na głowę. Gazownia pisze o tym w przeddzień inauguracji corocznego parapodatku WOŚP, a my mamy uwierzyć, że ci co skazali te wcześniaki na śmierć, sama gazownia i wreszcie Owsiak nie są w zmowie, że to tylko taki przypadek. Tamci zabierają dzieciom pieniądze, bo są one potrzebne na coś innego, gazownia się lituje nad dziećmi, a Owsiak posyła inne, biedne i oszukane dzieci na ulicę, żeby trochę dozbierały.

Zobaczcie jak daleko odeszliśmy od systemu „surowej pobożności”. I jak dobrze byłoby gdyby obrzędy katolickie stanowiły ważną, wiele wyraźniejszą oraz mocniej rozbudowaną część naszego życia dziś jeszcze. Mielibyśmy przed sobą ze dwadzieścia lat uporczywej walki i zachowanie tradycji liturgicznej i jej obecność w przestrzeni publicznej. Te świnie najpierw by napisały, że nie wolno organizować procesji, bo są za drogie, potem trzeba by było postarać się o tańsze szaty liturgiczne dla księży, na koniec zaś wynieść z kościołów złoto i wota. Niestety nie upilnowaliśmy sprawy i te etapy mamy już dawno za sobą. Teraz oszczędności dotyczyć będą nas samych i naszych dzieci. Będą nam zabierać dwa, albo nawet trzy razy te same pieniądze, w wszystko po to, by ratować dzieci, które wcześniej zostały przez nich okradzione z naszych pieniędzy. Nad wszystkim zaś miłosiernie pochylać się będą redaktorki z gazowni, w osobach Kublik i tej drugiej i może nawet zapłaczą.

Dziś z rana przywitał mnie na portalu WP wywiad z Owsiakiem. Jest naprawdę niezły. Oto domaga się Owsiak Jerzy, by zmienić człowieka pełniącego obowiązki rzecznika praw dzieci. Uważa, że najlepiej na to stanowisko nadawałaby się Dorota Stalińska. Ona – mówi Owsiak – jest jak taran. To prawda, Stalińska jest jak taran. Stalińska jest uosobieniem tego co w matkach i w kobietach w ogóle jest najgorsze. Śledziłem swego czasu przygody Stalińskiej i jej syna, opisywane przez tenże portal WP. Pokazywali tam zdjęcia, które można by podpisać hasłem: tak wygląda mężczyzna zdeprawowany i zniszczony przez matkę wariatkę. Sam zresztą wiecie, co ja Wam będę mówił. Matki wychowujące dorosłych synów to jest plaga, z którą należy walczyć ogniem i żelazem. Niestety dla niektórych jest to taka sama pułapka jak WOŚP, bo jak tu czynić jakieś uwagi zatroskanej rodzicielce, która poświęcając całe swoje życie wychowuje syna porzuconego przez ojca niedojdę lub ojca pijaka, co nie dorósł do swej roli. To jest proszę państwa – mam na myśli tę sytuację – samotna matka i syn - w przeważającej masie przypadków czysta patologia, prowadząca do zniszczenia mózgu tego biednego dziecka, które nigdy nie stanie się mężczyzną. Panie bowiem uprawiające wymieniony sport wystawiają najpierw za drzwi męża, który może nie był ideałem, może był troszkę ospały umysłowo i nie zrozumiał co się wokół niego dzieje, ale przecież nie był jakimś potworem, potem zaś przystąpyją do konsumowania bonusu, do rozłożonego na lata przyjęcia poziomkowego, które określa się zwykle jako sprawowanie rodzicielskiej władzy nad dzieckiem. Po czymś takim dziecko owo nie nadaje się już właściwie do niczego, nawet do zbierania puszek na śmietnikach.

I teraz wychodzi Owsiak i mówi, że to właśnie jedna z takich osób powinna być rzecznikiem praw dziecka. I jeszcze jedno – Owsiak podobnie jak ten drugi, nigdy nie omija żadnej okazji. Dziś z rana głosił, że w ramach społecznego katharsis rozkłada w 11 miastach Polski pluszowe misie z zabandażowanymi uszami. Ma to ścisły związek z pobiciem tego biednego 4 latka i powinno wstrząsnąć nami wszystkimi. Mną to, przyznaję wstrząsnęło, ale byłbym spokojniejszy gdybym zamiast misia z zabandażowanymi uszami dostał do ręki jakąż dziennikarską relację, która naświetlałaby tło tych wypadków. To znaczy wyjaśniała nam szczegóły relacji w tej rodzinie, gdzie dziecko zostało pobite. Dziwne też wydaje mi się, że Owsiak kieruje swoją kampanię do nas, do ludzi posiadających komputery, do ludzi, którzy nie biją dzieci, przeciwnie, starają się chronić je przed przemocą. Nie idzie do mętów, do krańcowej patologii, nie wyciąga ich z nor za uszy, jak króliki i nie poucza ich przed kamerą jak mają wychowywać dzieci. On ma wyraźny i jasno określony interes do nas. I mówi o tym wprost. Poznaję to po tych eleganckich miśkach, które porozrzucał po kraju. Ciekawe kto je wyprodukował i kto je sprzedaje? Bo chyba nie są owe miśki darem na rzecz WOŚP? Czy są?
I niech nikogo nie dziwi, że ja zadaję takie pytania. Znacie mnie przecież. Kiedy słyszę jak ktoś mówi o „surowej pobożności” od razu myślę o tym jak głęboki jest na danym terenie rynek szat liturgicznych, kto nim zarządza i kto próbuje go z tego interesu wymiksować. Myślę także o tym czym ludzie będą się ekscytować kiedy pobożność ostentacyjna zostanie zastąpiona przez surową. Intuicja mówi mi zawsze, że najpewniej wojną. Mogę się oczywiście mylić, ale sami lepiej przewertujcie podręczniki historii i przyjrzyjcie się tym facetom, co głosili potrzebę surowej pobożności. Zobaczcie skąd im nogi wyrastały i jak się ta ich działalność zwykle kończyła.

Teraz zaś pan rzecznik praw dzieci ma byś zastąpiony przez aktorkę z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi, która jest jak taran. Zanim się jej zdąży wytłumaczyć, że to co widzi nie jest pedofilią tylko zabawą w berka, ojciec, który wyszedł z maluchami na spacer już będzie zapuszkowany, a Owsiakowi wręczą za to order. Order uśmiechu rzecz jasna. Pierwszej klasy.

 

 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Polipid3 10.01.2014, 11:48
  nie w żłobie tylko przy żłobie z pyskiem w korycie
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|salvatore(tymczasowo) 10.01.2014, 13:52
  Fajny tytuł :)
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Elrond 10.01.2014, 16:12

  Fajny tytuł :)


  tytul wzial sie stad:

  "w żłobie leży Owsiak Jerzy
  jak co roku kasę płać
  gra orkiestra wszystko ekstra
  kto nie płaci? jego mać!


  siema, siema przy korycie
  złoty melon, to jest życie
  myśmy wszyscy jedna brać


  młodzież z nami, z pudełkami
  od frajerów bierze łup
  w szpital rzucim ochłapami
  reszte weźmie firma-słup


  ludzi niby buntujemy
  rząd platformy promujemy
  kto odkryje będzie trup


  mózgów pranie na ekranie
  polityku lansuj twarz
  za dotacje, licytacje
  dawaj hojnie przecież masz


  tak z kieszeni podatnika
  spora kasy ilośc znika
  "fajny" ten interes wasz


  trzy kwartały utarg cały
  w banku naszym leżeć chce
  koncert zrobić, tłum urobić
  gdzie muzyką błyśnie się


  tam nachlają się naćpają
  w błocie sztucznym potaplają
  nie zbuntują się, już nie


  tym sposobem, świecąc żłobem
  na uczuciach będzie grał
  płaci głupi, trochę kupi
  pół dla siebie miał


  rozdawnictwa to wcielenie
  da darczyńcom rozgrzeszenie
  on na kasie będzie spał"
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Teofila (w podróży) 10.01.2014, 16:16

  tytul wzial sie stad:

  "w żłobie leży Owsiak Jerzy
  jak co roku kasę płać
  gra orkiestra wszystko ekstra
  kto nie płaci? jego mać!

  siema, siema przy korycie
  złoty melon, to jest życie
  myśmy wszyscy jedna brać

  młodzież z nami, z pudełkami
  od frajerów bierze łup
  w szpital rzucim ochłapami
  reszte ...


  Świetny ten tekst.

  Wiadomo, kto jest autorem?
  Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Elrond 10.01.2014, 16:30

  Świetny ten tekst.

  Wiadomo, kto jest autorem?


  chiba Shork, ale nie wiem tego na 100%.
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|salvatore(tymczasowo) 10.01.2014, 17:31

  tytul wzial sie stad:

  "w żłobie leży Owsiak Jerzy
  jak co roku kasę płać
  gra orkiestra wszystko ekstra
  kto nie płaci? jego mać!

  siema, siema przy korycie
  złoty melon, to jest życie
  myśmy wszyscy jedna brać

  młodzież z nami, z pudełkami
  od frajerów bierze łup
  w szpital rzucim ochłapami
  reszte ...


  no nie znałem faktycznie tekścik perełka :)
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Elrond 10.01.2014, 16:13

  Fajny tytuł :)


  i skrocona wersja:
  "w zlobie lezy owsiak jerzy
  sypnij w puszke onemu
  no frajerzy ktoz nie wierzy
  w dobroczynnosc systemu

  jemu tedy klake dajcie
  i łudstokiem zachwycajcie
  dalej sie po staremu"
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|ELEMENT ANIMALNY 10.01.2014, 19:05
  Pepek
  Brniesz tą dyskusją w ślepy zaułek i znów sobie biedy napytasz .
  Mimo że od czasu do czasu Ci przygadam to jednak Cię lubię , ale takie Twoje balansowanie na krawędzi etyki czy też dobrego smaku z czasem staje się denerwujące.
  Zacznij doceniać / oceniać wagę słów które wypowiadasz :-)
  Tako rzecze prezes
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|zyga123 10.01.2014, 22:47
  w 2011 fundacja Owsiaka z darowizn od obywateli uzyskała 58 mln zł i za 8 mln kupiła sobie biuro. To żadna plotka czy kłamstwo, to fakt podany przez Pana Owsiaka w sprawozdaniu finansowym za rok 2011. Ujmując inne wydatki administracyjne i 6 mln na propagandę, wychodzi na to, że na fundację poszło w 2011 r. ok. 25 % z każdej złotówki podarowanej na rzecz chorych dzieci. Sami oceńcie, czy to dużo i mało i czy biuro za 8 mln jest potrzebne czy nie.
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Franciszek 10.01.2014, 23:16
  wiadomo kiedy Owsiak pokaże rozliczenia WOŚP i firm słupów ?
  Przeklinają, kłamią, mordują i kradną, cudzołożą, popełniają gwałty, a zbrodnia idzie za zbrodnią. 3 Dlatego kraj jest okryty żałobą i więdną wszyscy jego mieszkańcy, zarówno zwierz polny, jak ptactwo powietrzne, a nawet ryby morskie marnieją1.
  Odpowiedz
 • Re: W żłobie leży Owsiak Jerzy...|Radzi 11.01.2014, 15:32
  Gdyby nie te many many to i iluminat Jerzy nie przy żłobie jak osiołek przy owiesku leży
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: