Otwarte forum dyskusyjne Frondy

W dniach od 12-19 listopada w całym Kościele trwa ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich

dodano: 14.11.2017, 8:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Paweł ("Waldi")

(1 Kor 13)

   "To jest naprawdę absolutnie fundamentalne święto. Bez przeżycia go świadomie i głęboko, triumfalne pokazywanie Jezusa w czerwonym płaszczu i koronie jest po prostu groteską.

W Kościele zaczęliśmy po raz pierwszy przeżywanie święta, które może nam pomóc zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w chrześcijaństwie i uniknąć jakiegoś chorego wypaczenia.

 Papież Franciszek ustanawiając Światowy Dzień Ubogich bardzo świadomie (o czym sam pisze w orędziu) umiejscowił go dokładnie w tym miejscu w kalendarzu liturgicznym i poprosił, żeby jego obchody trwały nie jeden dzień, ale cały tydzień.

Ten tydzień skupienia się na ubogich i wykluczonych na różny, tragiczny sposób ludziach ("Staje nam ono codziennie przed oczami, widoczne w obliczach tysięcy osób naznaczonych bólem, wykluczeniem, nadużyciem, przemocą, torturami i więzieniem, wojną, pozbawieniem wolności i godności, ignorancją i analfabetyzmem, brudem i chorobami, brakiem pracy, handlem ludźmi i niewolnictwem, wygnaniem i biedą, przymusowymi przesiedleniami. Ubóstwo ma oblicze kobiet, mężczyzn oraz dzieci wykorzystywanych do podłych interesów, podeptanych przez przewrotną logikę władzy i pieniądza"), ma nas przygotować na właściwe zrozumienie uroczystości, która będzie tydzień później, czyli Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata..." 

Całość tu: 

https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3048,jezus-ubogi-krol-wszechswiata.html

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook