Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Uwaga - Fałszywi księża!!!"

dodano: 13.02.2018, 20:18
akcje wątku: drzewko

"Ten tekst niech będzie ostrzeżeniem przed zielonoświątkowymi charyzmatykami , którzy podszywając się pod księży katolickich jeżdżą do chorych (szpitale, hospicja , ulica) i modlą się za nich nakładając ręce.

Taka postawa to nic innego jak żerowanie na chorobie i cierpieniu innych. Podszywanie się pod księży katolickich ma na celu wzbudzenie zaufania u osoby chorej która poddaje się modlitwie.

Zamiast nieść pomoc i wsparcie w postaci sakramentów i pocieszenia fałszywi uzdrawiacze praktykują zielonoświątkowe modlitwy.

Warto więc pamiętać i ostrzegać innych którzy być może w tej chwili poddają się szpitalnemu leczenia aby sprawdzali czy ksiądz który przychodzi z wizytą jest kapelanem tego szpitala/hospicjum , zapytać o parafię lub poprosić kogoś o sprawdzenie (np. wykonanie telefonu do parafii) czy dany kapłan rzeczywiście jest księdzem lub zakonnikiem katolickim".

https://gloria.tv/article/gNE7a7yPQzo839b4YWv1M6Frd

• Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"| by bardziej słuchali Jego, niż ludzi 13.02.2018, 21:16
    Dobry apel.
    Wilczury w owczych skórach korzystają z każdej sytuacji, nawet zwodząc tych, co już zaczęli swoją Paschę.

Obserwuję natomiast jak niesamowicie łagodnie i uspokajająco działa na małe dzieci dające ofiarę na tacę błogosławieństwo w formie dotknięcia ich czoła lub głowy.
    Większość dzieci dosłownie zastyga na moment w bezruchu...
    Niektórzy księża jednak widocznie boją się nawet tego świętego gestu, niesłusznie - jest czysty i mądry.
    http://www.fronda.pl/forum/sluszne-argumenty-w-obronie-przed-agresywnym-modernizmem-obecna-kondycja-kosciola-jest-taka-ze-wiekszosc-katolikow-z-radoscia-przyjmie-znamie-bestii,85420.html
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|[email protected] 14.02.2018, 20:46

Dobry apel.
    Wilczury w owczych skórach korzystają z każdej sytuacji, nawet zwodząc tych, co już zaczęli swoją Paschę.

Obserwuję natomiast jak niesamowicie łagodnie i uspokajająco działa na małe dzieci dające ofiarę na tacę błogosławieństwo w formie dotknięcia ich czoła lub głowy.
    Większość dzieci dosłownie zastyga na moment w bezruchu...
    Niektórzy ...

"Wilczury w owczych skórach"

- Biblijne określenie, to: "wilki w owczych skórach".
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|Ateistyczny lewak 13.02.2018, 23:05
    Kazdy ksiadz jest falszywym...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|enrque111 13.02.2018, 23:21
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|Mrohny 13.02.2018, 23:24
    I tuś, Eńku, trafił w punkt.

ht­tps://pbs.twimg.com/media/DUigpy_WAAAjUhU.jpg
    Mrohens zesde bier
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|Bogumił Rzepa 14.02.2018, 14:15
    KRK nie ma monopolu na koloratki.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|[email protected] 14.02.2018, 20:49

KRK nie ma monopolu na koloratki.

To nie "koloratka" nakłada ręce na chorego i modli się po zielonoświątkowemu.
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"| by bardziej słuchali Jego, niż ludzi 14.02.2018, 15:26
    Akurat czytam coś na pokrewny temat, na tyle ciekawe, że wklejam dla refleksji:

Jakieś 90 procent znanych mi duchownych nie nosi sutanny poza budynkiem kościoła, a koloratka w ich stroju pojawia się wyłącznie przy oficjalnych wyjściach „księżowskich”.

Mam koleżankę, kochaną osobę, która jest przy tym tzw. singlem z długim stażem. Gdy zatem na jej imieninach zobaczyłam przesympatycznego pana serdecznie ją obcałowującego przy okazji składania życzeń ucieszyłam się: „Ooo, czyżby coś się szykowało?”.

Prezent, jaki koleżance wręczył mężczyzna, był na poły własnoręcznie wykonany, przemyślany, pobożny. Pomyślałam sobie: „No, i do tego porządny, jak fajnie!”. Dobre wrażenie trochę popsuło jego klapnięcie na ziemię z piwskiem w ręku i wdanie się w dyskusję o piłce nożnej z nieletnimi krewnymi solenizantki. Także wygląd był mocno niechlujny. Na tle elegancko ubranych gości wymiętolony t-shirt i wyliniałe spodnie wyróżniały się na niekorzyść. Natomiast wmurowało mnie w ziemię, gdy się odezwał: „Przenieśli mnie do innej parafii, na wikarego, na probostwo się jeszcze nie załapałem…”.

W tym momencie uświadomiłam sobie, że domniemany absztyfikant koleżanki to ksiądz, a relacja (znając tę kobietę dobrze) jest wyłącznie przyjacielska.

Ze starannie zakamuflowanymi księżmi spotykałam się kilkakrotnie. Gdy przy okazji imprezy towarzyskiej dowiadywałam się, że jeden z gości to kapłan, zwykle zadawałam jakieś pytanie o nurtujące mnie kwestie związane z wiarą. Z reguły byłam zbywana półsłówkami, raz nawet rozmówca przypomniał mi, że jest tu towarzysko i ma ochotę na raczej niezobowiązujące konwersacje. Po prawdzie, rozumiem tę postawę. Gdy ktoś na imprezie dowiaduje się, że jestem psychologiem i zadaje mi pytanie z tej dziedziny, staram się szybko zakończyć rozmowę. Jestem tu po to, by odpocząć, a nie, by pracować! Zupełnie inaczej zachowuję się, gdy np. na przyjęciu moje dziecko stłucze sobie kolanko i płacze. Porzucam miłą rozmowę i idę skontrolować straty i pocieszyć malucha. Mamą jestem 24h na dobę, nie jest to zawód, a powołanie.

Dochodzimy tu do sedna nurtującego mnie problemu. Czy bycie księdzem to zawód, wykonywany w godzinach od do, czy powołanie? Odpowiedź wydaje się oczywista. Na profilu facebookowym ksiądz (zdjęcie profilowe: pomarańczowa koszulka, krótkie spodenki, motor) linkuje świński dowcip. Inny (równie zakamuflowany, zadeklarowany status związku: „to skomplikowane”) chwali się mandatem za jazdę 150km/h. Kolejny (stanowisko pracy: prezes) wdaje się w chamską pyskówę z jeszcze bardziej chamskimi rozmówcami, której finałem jest: „No nie p…l, ksiądz”, i księżowska riposta: „Sam nie p…l”.

Znajomy duchowny opowiada, jak to po zameldowaniu na pierwszej parafii poszedł do proboszcza: „Proszę księdza, w czwartki wieczór bym miał jeszcze do dokończenia studia…”, na co usłyszał: „Nie interesuje mnie życie prywatne księdza”. Jakieś 90 procent znanych mi duchownych nie nosi sutanny poza budynkiem kościoła, a koloratka w ich stroju pojawia się wyłącznie przy oficjalnych wyjściach „księżowskich”. I choć wszystko jest oczywiste, tęsknię za księżmi z powołania, nie z zawodu.

Bogna Białecka

Źródło: http://www.pch24.pl/z-zawodu-jestem-ksiedzem,5456,i.html , 2012-08-31
    http://www.fronda.pl/forum/sluszne-argumenty-w-obronie-przed-agresywnym-modernizmem-obecna-kondycja-kosciola-jest-taka-ze-wiekszosc-katolikow-z-radoscia-przyjmie-znamie-bestii,85420.html
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|[email protected] 14.02.2018, 21:03

Akurat czytam coś na pokrewny temat, na tyle ciekawe, że wklejam dla refleksji:

Jakieś 90 procent znanych mi duchownych nie nosi sutanny poza budynkiem kościoła, a koloratka w ich stroju pojawia się wyłącznie przy oficjalnych wyjściach „księżowskich”.

Mam koleżankę, kochaną osobę, która jest przy tym tzw. singlem z długim stażem ...

A co myślisz o naklejce z symboliczną chrześcijańską rybą na samochodzie osobowym, którego właścicielem nie jest ksiądz, tylko osoba cywilna, ale pobożna i dlatego tak ma oznakowane auto. Mnie to wprowadza w błąd. Kiedyś tylko księża mieli takie nalepki i to wydawało się mi zrozumiałe ze względu na ich kapłańską posługę.
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"| by bardziej słuchali Jego, niż ludzi 14.02.2018, 21:22

A co myślisz o naklejce z symboliczną chrześcijańską rybą na samochodzie osobowym, którego właścicielem nie jest ksiądz, tylko osoba cywilna, ale pobożna i dlatego tak ma oznakowane auto. Mnie to wprowadza w błąd. Kiedyś tylko księża mieli takie nalepki i to wydawało się mi zrozumiałe ze względu na ich kapłańską ...

"Mnie to wprowadza w błąd"

No właśnie.
    Wolałbym krzyż zamiast ryby, jako czytelniejszy symbol.
    Odpowiedz
  • Re: "Uwaga - Fałszywi księża!!!"|Agnes32 14.02.2018, 21:27

A co myślisz o naklejce z symboliczną chrześcijańską rybą na samochodzie osobowym, którego właścicielem nie jest ksiądz, tylko osoba cywilna, ale pobożna i dlatego tak ma oznakowane auto. Mnie to wprowadza w błąd. Kiedyś tylko księża mieli takie nalepki i to wydawało się mi zrozumiałe ze względu na ich kapłańską ...

A właściwie co to Ciebie obchodzi, czyj samochód oglądasz, jeśli nie przyjechał do Ciebie? Co Ciebie obchodzi, co ktoś nalepia na swoich samochodach i kim jest ta osoba? Przepisy ruchu drogowego są jednakowe dla wszystkich, więc w czym problem?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook