Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał

dodano: 16.04.2018, 14:07
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18 lat, niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny, powiedział "Superwizjerowi" TVN, że swoje uwolnienie zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II.

Komenda przyznał, że nie jest człowiekiem wierzącym. Nie chciał się spotykać z więziennym kapelanem. Miał jednak w celi zdjęcie Jana Pawła II.

- Zacząłem się do niego modlić. Mówiłem: jeśli jesteś święty, masz tę dziewczynę tam, na górze, macie jakiś kontakt… Jeśli masz mnie wziąć na górę, to weź mnie teraz. Jeśli mam wyjść na wolność, to pozwól mi wyjść na wolność. I właśnie po pół roku zapukał do bram więzienia pan Remik – to jest cud że papież mnie wysłuchał. Powiedział, że wyjdę na wolność. Jednym słowem: wysłuchał mnie papież. Obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu, na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście - powiedział Tomasz Komenda, dodając, że zamierza spełnić swą obietnicę w maju, tj. po ostatecznym uniewinnieniu.

Wspomniany przez niego "pan Pemik" to policjant, który znalazł nowe dowody, świadczące na korzyść Tomasza Komendy.

http://info.wiara.pl/doc/4645385.Tomasz-Komenda-To-jest-cud-ze-papiez-mnie-wysluchal

• Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał| Szymon z Cyreny 16.04.2018, 14:16
    "Komenda przyznał, że nie jest człowiekiem wierzącym"
    czyżby nie wierzył, że wszechświat nie miał przyczyny?
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|AnnaMS 16.04.2018, 14:53

"Komenda przyznał, że nie jest człowiekiem wierzącym"
    czyżby nie wierzył, że wszechświat nie miał przyczyny?

Co więcej - wierzy w obcowanie świętych.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Born To Kvetch 16.04.2018, 15:37

Co więcej - wierzy w obcowanie świętych.

Chyba, że wierzy w wielość wszechświatów i narodziny wszechświata z białej dziury.

http://the-militant-atheist.org/images/gods-favorite-universe.jpg
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Duinne 16.04.2018, 15:16
    A zgwalconej i zamordowanej 15-latce zaden swiety nie pomogl
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|AnnaMS 16.04.2018, 15:23

A zgwalconej i zamordowanej 15-latce zaden swiety nie pomogl

Skąd u Ciebie taki przymus zakwaszania radości z wiary innych?
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Duinne 16.04.2018, 15:49

Skąd u Ciebie taki przymus zakwaszania radości z wiary innych?

Wiara w bostwo, ktore wybiorczo ingeruje w rzeczywistosc, kiedy ktos jest nieslusznie skazany, ale nie ingeruje, kiedy dziecko jest gwalcone i mordowane, jest watpliwym powodem do radosci.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|AnnaMS 16.04.2018, 15:58

Wiara w bostwo, ktore wybiorczo ingeruje w rzeczywistosc, kiedy ktos jest nieslusznie skazany, ale nie ingeruje, kiedy dziecko jest gwalcone i mordowane, jest watpliwym powodem do radosci.

Przecież nie wierzysz w Boga ani bóstwa, więc na jakiej podstawie oceniasz zasadność radości z wiary innych?
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Osiris 16.04.2018, 16:02

Przecież nie wierzysz w Boga ani bóstwa, więc na jakiej podstawie oceniasz zasadność radości z wiary innych?

Mówią: Jehowa nierychliwy, ale sprawiedliwy.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|AnnaMS 16.04.2018, 16:03

Mówią: Jehowa nierychliwy, ale sprawiedliwy.

Jezus Chrystus jest Bogiem Miłosiernym i Sprawiedliwym.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Osiris 16.04.2018, 16:09

Z Jeszuą jeździłem autostopem po Izraelu latem 2002.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|AnnaMS 16.04.2018, 16:17

Z Jeszuą jeździłem autostopem po Izraelu latem 2002.

Co by nie powiedziesz, ja mam z Nim codzienny kontakt :)
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Osiris 16.04.2018, 16:20

Co by nie powiedziesz, ja mam z Nim codzienny kontakt :)

I piłaś z Nim piwo nad Kineretem jak ja?
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Don Quijote de la Mancha 16.04.2018, 17:38

I dlatego miłosiernie i sprawiedliwie dopuścił do brutalnego gwałtu i morderstwa na piętnastoletnim dziecku.
    Portal fronda.pl - a more wretched hive of scumm and villainy.
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Konfucjusz2018 17.04.2018, 12:37

I dlatego miłosiernie i sprawiedliwie dopuścił do brutalnego gwałtu i morderstwa na piętnastoletnim dziecku.

Czlowiek oczywiście POWINIEN mieć wolną wolę, ale tylko, jeśli ją wykorzystuje zgodnie z TWOJĄ wolą
    Odpowiedz
  • Re: Tomasz Komenda: To jest cud, że papież mnie wysłuchał|Duinne 16.04.2018, 16:29

Jaki zwiazek ma pierwsza czesc pytania z jego druga czescia? Uzycie "przeciez" i "wiec" sugeruje jakis zwiazek.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook