Otwarte forum dyskusyjne Frondy

To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga

dodano: 12.01.2018, 16:55
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

Fragment świadectwa Przemka, który znalazł Światło:

Do Kościoła czułem wstręt. Nie mogłem patrzeć na krzyż. Wywoływał on we mnie odrazę. Słowa Chrystusa w Piśmie św. uważałem za totalny nonsens i nie mogłem ich czytać. Żyłem opleciony mackami grzechu w przeróżnej postaci.

Raniłem innych ludzi, śmiejąc się z ich wiary. Czułem się dobrze wśród takich jak ja. Każdy dzień mojego życia wydawał się niczym nie różnić od innych. Moje życie cechowała monotonia: szkoła, telewizja, sen, szkoła, telewizja… Nieznośna monotonia.

Bezsens istnienia, życie w grzechu, codzienny samogwałt, traktowanie ludzi jak przedmioty, które można wykorzystać, a potem wyrzucić. Tak wyglądało moje życie, ale do czasu…

Całość: https://milujciesie.org.pl/ateizm-byl-przyczyna-mojego-cierpienia.html

• Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|Ateistyczny lewak 12.01.2018, 17:03
    Ale bajer...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 19:25

Ale bajer...

tylko nie wciskaj nam, że nie śmiejesz się z wiary
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|Piotrak_2 12.01.2018, 17:17
    Pociągnąłem ich ludzkimi więzami,
    a były to więzy miłości.
    Byłem dla nich jak ten, co podnosi
    do swego policzka niemowlę -
    schyliłem się ku niemu i nakarmiłem go. (Oz 11)
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|AnnaMS 12.01.2018, 17:43

Pociągnąłem ich ludzkimi więzami,
    a były to więzy miłości.
    Byłem dla nich jak ten, co podnosi
    do swego policzka niemowlę -
    schyliłem się ku niemu i nakarmiłem go. (Oz 11)

+++
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|tia 12.01.2018, 17:38
    Wspaniale. Dobrze, że ten młodzieniec dostrzegł światełko w tunelu. Życzyć mu tylko należy, aby rozkochał się w szeroko rozumianej literaturze. Aby mu wpadły też w ręce dzieła takich osób jak: Martin Heidegger, Edmund Husserl, Roman Ingarden, Jacques Derrida; żeby doznał pełnego oświecenia i zrozumiał, że świat jest ciekawszy i piękniejszy nie przez dogmatyczny schemat poznawczy, ale przez fenomenologiczny wniosek z umiejętnością odszyfrowania pierwotnych znaczeń; ponieważ w całym synkretyzmie rodzajowym znajduje się odwieczne piękno doskonałej iskry, która drzemie w człowieku w ogóle.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|AnnaMS 12.01.2018, 17:44

Wspaniale. Dobrze, że ten młodzieniec dostrzegł światełko w tunelu. Życzyć mu tylko należy, aby rozkochał się w szeroko rozumianej literaturze. Aby mu wpadły też w ręce dzieła takich osób jak: Martin Heidegger, Edmund Husserl, Roman Ingarden, Jacques Derrida; żeby doznał pełnego oświecenia i zrozumiał, że świat jest ciekawszy i piękniejszy ...

tia, nic nie zastąpi osobowej relacji z Jezusem Chrystusem. Nic.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|tia 12.01.2018, 18:08

Przez dogmatyczny schemat poznawczy masz bardzo ubogi ten poziom poznawczy. Oczywistym przez to się staje, że dla ciebie wszystko bez Jezusa jest związane z szatanem, a rzeczywistość pokazuje co innego. Gdy ogląda się się rzetelnie programy podróżników, nawet Wojciecha Cejrowskiego, to dostrzega się piękno i dobro wielu kultur, które w sposób pośredni i bezpośredni nie są związane z Jezusem. Najpiękniejszy przeto jest fenomenologiczny akt poznania rzeczywistości, który wiąże się z poszanowaniem rzeczywistości danej, a nie z własnym poglądem emocjonalnym, "nic nie zastąpi osobowej relacji z Jezusem Chrystusem. Nic." Poprzez rozumienie rzeczywistości danej następuje umiejętność wyciągania wniosków bez oceny emocjonalnej i przez to znajduje się piękno wielu przyczyn rzeczywistości danej bez pejoratywizacji tej rzeczywistości, a każda pejoratywizacja jest skutkiem ubogiego, dogmatycznego schematu poznawczego, co oczywiście jest godne politowania, ale jest oczywistym, że to także znajduje się w rzeczywistości danej.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|AnnaMS 12.01.2018, 18:20

Przez dogmatyczny schemat poznawczy masz bardzo ubogi ten poziom poznawczy. Oczywistym przez to się staje, że dla ciebie wszystko bez Jezusa jest związane z szatanem, a rzeczywistość pokazuje co innego. Gdy ogląda się się rzetelnie programy podróżników, nawet Wojciecha Cejrowskiego, to dostrzega się piękno i dobro wielu kultur, które w ...

Człowiek, który szuka oświecenia poza Chrystusem, skazuje się na błądzenie we mgle. A wiadomo, jaki poziom poznawczy we mgle można osiągnąć :)
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|tia 12.01.2018, 18:26

Człowiek, który szuka oświecenia poza Chrystusem, skazuje się na błądzenie we mgle. A wiadomo, jaki poziom poznawczy we mgle można osiągnąć :)

To dalej tylko ubogi, dogmatyczny schemat poznawczy. Nic więcej, Anno.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|AnnaMS 12.01.2018, 19:19

To dalej tylko ubogi, dogmatyczny schemat poznawczy. Nic więcej, Anno.

Śmiem wątpić.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|tia 12.01.2018, 19:54

Śmiem wątpić.

Twoja śmiałość pozostaje bezsprzecznie twoją śmiałością i to naprawdę nic nadzwyczajnego pod słońcem, tj. ludzka śmiałość.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|salvatore 12.01.2018, 18:22

To fakt. Cała reszta to słoma jak mawiał Akwinata.
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|AnnaMS 12.01.2018, 18:25

To fakt. Cała reszta to słoma jak mawiał Akwinata.

^
    Śmieci, a nawet gnój, jak jest w oryginale listu Pawłowego.
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|salvatore 12.01.2018, 18:46

^
    Śmieci, a nawet gnój, jak jest w oryginale listu Pawłowego.

Niemniej potrzeba zarówno czasu jak i nieustannego postępu w Wierze aby do tego dojść.
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga|tia 12.01.2018, 19:10

Niemniej potrzeba zarówno czasu jak i nieustannego postępu w Wierze aby do tego dojść.

O! To! To! Potrzeba nieustannego postępu w wierze, aby w kreacji dogmatycznego schematu poznawczego, określić wszystko inne jako gnój. Budujące, ale na pewno nie mnie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook