Otwarte forum dyskusyjne Frondy

To on

dodano: 8.11.2018, 12:08
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

„Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10

Kilkanaście lat temu był przez miesiąc w naszym domu. Razem z czwórką rodzeństwa. Ojciec pił, a matka musiała iść do szpitala na operację. Matka starała się o dzieci, jak umiała, ale potrafiła niewiele. Alkoholizm konkubenta, ojca dzieci, i na niej wywarł straszliwe piętno. Po szpitalu dzieci wróciły do swojego domu. Po naszej przeprowadzce do innego miasta, kontakt się urwał.

Dzisiaj rano na jednej ze stron internetowych patrzę na zdjęcie młodego mężczyzny, z czarnym prostokątem zasłaniającym oczy. To on. Podejrzany o morderstwo. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Patrzę na postać skutą kajdankami i widzę małego chłopczyka, który skacze na łóżku jak piłeczka, potem tuli się do mnie i z uśmiechem woła: Ale fajna rodzinka!

• Re: To on|Ola 8.11.2018, 12:19
    Jaki ojciec taki syn
    Jaka matka taka natka.

Po rodzicach wiele się dziedziczy.
    Odpowiedz
  • Re: To on|AnnaMS 8.11.2018, 13:44

Jaki ojciec taki syn
    Jaka matka taka natka.

Po rodzicach wiele się dziedziczy.

Nie zawsze. Nie bezwarunkowo.
    Warto o tym pamiętać.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: To on|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 12:21
    :(

+++

Jezu, ufam Tobie.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: To on|Ola 8.11.2018, 12:32

:(

+++

Jezu, ufam Tobie.

@Teofila
    możesz wyjaśnić dlaczego w tej sytuacji piszesz Jezu ufam Tobie?
    Odpowiedz
  • Re: To on|Duinne 8.11.2018, 12:35

@Teofila

Ja sie nie po raz pierwszy zastanawiam, czy Ty nie robisz trollerki, bo dorosly czlowiek nie moze byc az tak w ciemie bity.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: To on|Ola 8.11.2018, 12:41

Ja sie nie po raz pierwszy zastanawiam, czy Ty nie robisz trollerki, bo dorosly czlowiek nie moze byc az tak w ciemie bity.

I co z twojego komentarza wynika? Tylko to, że nie rozumiesz oczywistości. To stanowczo za mało aby ci cokolwiek tłumaczyć i zaczynać wszystko od początku. Szkoda czasu.
    Odpowiedz
  • Re: To on|Duinne 8.11.2018, 12:42

I co z twojego komentarza wynika? Tylko to, że nie rozumiesz oczywistości. To stanowczo za mało aby ci cokolwiek tłumaczyć i zaczynać wszystko od początku. Szkoda czasu.

Racja, w tym wypadku akurat nie rozumiem. Dlaczego ktos wierzacy mialby nie ufac Jezusowi "w tej sytuacji"?
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: To on|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 12:42

Też się nad tym zastanawiam i też nie pierwszy raz ;)
    Odpowiedz
  • Re: To on|Witt 8.11.2018, 12:36

@Teofila

A kiedy, jak w niedoli najwięcej zawierza się Bogu?
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: To on|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 12:41

@Teofila

A dlaczego w tej sytuacji nie miałabym ufać Panu Jezusowi?
    Odpowiedz
  • Re: To on|Ola 8.11.2018, 12:43

A dlaczego w tej sytuacji nie miałabym ufać Panu Jezusowi?

W tej konkretnej sytuacji powinnaś modlić się w intencji grzesznika i prosić Pan Jezusa o jego nawrócenie.
    Nic więcej.
    Odpowiedz
  • Re: To on|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 12:44

W tej konkretnej sytuacji powinnaś modlić się w intencji grzesznika i prosić Pan Jezusa o jego nawrócenie.
    Nic więcej.

A jak modlę się słowami "Jezu, ufam Tobie", to błądzę?
    Odpowiedz
  • Re: To on|Ola 8.11.2018, 12:50

A jak modlę się słowami "Jezu, ufam Tobie", to błądzę?

Wiedziałam, że to napiszesz. Wiem, że masz swój pomysł na życie, który odbiega od nauk Kościoła Katolickiego i nieraz to pokazujesz. Chciałam tylko zwrócić delikatnie uwagę, że modlić się też trzeba umieć a nie klepać co wydaje najlepszą modlitwą. Rozeznania ci potrzeba.
    Odpowiedz
  • Re: To on|Teofila (w podróży) 8.11.2018, 12:53

Wiedziałam, że to napiszesz. Wiem, że masz swój pomysł na życie, który odbiega od nauk Kościoła Katolickiego i nieraz to pokazujesz. Chciałam tylko zwrócić delikatnie uwagę, że modlić się też trzeba umieć a nie klepać co wydaje najlepszą modlitwą. Rozeznania ci potrzeba.

O rety, w tej chwili po raz kolejny dziękuję Panu Bogu za mojego proboszcza.

Gdyby nie on, to może bym się nawet i przejęła tym, co pani pisze :))

No, ale szczerze zazdroszczę umiejętności dobrej modlitwy.

To niewielu potrafi.

+
    Odpowiedz
  • Re: To on|Ola 8.11.2018, 13:29

O rety, w tej chwili po raz kolejny dziękuję Panu Bogu za mojego proboszcza.

Gdyby nie on, to może bym się nawet i przejęła tym, co pani pisze :))

No, ale szczerze zazdroszczę umiejętności dobrej modlitwy.

To niewielu potrafi.

+

Pisałam o rozeznaniu. Kiedyś jedna matka modliła się aby tylko jej syna złodzieja nie posadzili w więzieniu.
    Też mówiła Jezu ufam Tobie. Rozumiesz?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook