Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...

dodano: 3.06.2019, 12:59
akcje wątku: drzewko

Autor: PiSowczyk

Biblijny chrześcijanin. Polak. Patriota. Stabilny geniusz.

Ale przynajmniej ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zachował się jak trzeba. Niestety "partia" go uciszyła.

https://cdn.natemat.pl/9b25767621621aebd8fbb5db6cb0f449,780,0,0,0.jpg

• Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|MH 3.06.2019, 13:15
    Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Ormiańska we mnie płynie krew”.
    … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Zawistowski 4.06.2019, 0:50

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: „Ormiańska we mnie płynie krew”.

we mnie też
    I co dalej?
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|dzielnicowy 3.06.2019, 13:16
    jak nie pedofile to kapusie!
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Polipid3 3.06.2019, 13:42
    Tischner też?, nie tylko ,miał problemy z teologią katolicką?
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|PiSowczyk 3.06.2019, 13:51

Tischner też?, nie tylko ,miał problemy z teologią katolicką?

Tzw. kontakt operacyjny

https://i.imgur.com/ilkxnG1.png
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|PiSowczyk 3.06.2019, 13:56
    "Kontakt operacyjny" różnił się od "tajnego współpracownika" głównie tym, że ten pierwszy werbowany był do konkretnych operacji specjalnych. I KO był często cenniejszym źródłem informacji dla SB niż zwykły TW. Gruba sprawa.
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Ateistyczny lewak 3.06.2019, 15:40
    Ale oni donosili w imie Boga...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Boski 3.06.2019, 19:45
    Kolejny atak na Kościół. :)
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Altek 3.06.2019, 22:55
    Mało kto rozumie filozofa, którego z kolei zadaniem jest rozumienie wszystkich. Lubię czasem czytać jego kazania.
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Piech 4.06.2019, 0:30
    Wracający z zagranicy naukowcy i stypendyści prowadzili standardowe rozmowy, w których szeroko lub zwięźle relacjonowali przebieg konferencji, treśc usłyszanych wykładów, itp.. Rejestrowano ich później jako kontakty operacyjne. Czy były to donosy? Jesli nie skierowane były przeciwko konkretnym osobom, a polegały na analizie sytuacji na uczelniach, w Kościele, itd. to były to nie tyle donosy, co gadatliwość. Nie znam amatorów paszportów, którzy nie rozmawiali, ale nie wszyscy mieli szczeście otrzymac rejestr operacyjny. Przypadek, statystyka, ocena tresci relacji lub analizy? Typowi donosiciele składali często obszerne opracowania na podstawie rozmów ze znanymi osobami, którzy tez nie potrafili trzymać jezyka za zebami... Bez analizy tego co mówił Tischner, Krapiec, czy Wielgus nazywanie ich kapusiami ujdzie publicyście, ale nie historykowi. Cenckiewicz nie jest historykiem, a publicystą.Nie rejestr jest ważny, a treść (rzekomej) współpracy
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|PiSowczyk 4.06.2019, 1:06

Wracający z zagranicy naukowcy i stypendyści prowadzili standardowe rozmowy, w których szeroko lub zwięźle relacjonowali przebieg konferencji, treśc usłyszanych wykładów, itp.. Rejestrowano ich później jako kontakty operacyjne. Czy były to donosy? Jesli nie skierowane były przeciwko konkretnym osobom, a polegały na analizie sytuacji na uczelniach, w Kościele, itd. to były ...

Cenckiewicz jest historykiem po UG, a więc zonk.
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|Piech 6.06.2019, 21:32

Cenckiewicz jest historykiem po UG, a więc zonk.

Nie papier miałem na myśli, a twórczość. Wszystkie jego ksiazki sa z tezą, a to jest własnie publicystyka (nie deprecjonuje tejze, ale oddzielam od historii)
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|megimegi 5.06.2019, 7:34
    "O ks. Tischnera jestem spokojny", komentuje Wojciech Bonowicz, biograf autora "Etyki solidarności". "Dlaczego? Powtórzę to, co mówiłem już wiele lat temu: Tischner przestrzegał zasady, żeby nie mieć wspólnych tajemnic z SB. Jeśli wzywano go na rozmowy lub jeśli nachodzili go esbecy, informował o tym rodzinę, znajomych i współpracowników.

Po latach mówił o tym otwarcie w wywiadach (m.in. w opublikowanych w 1995 r. rozmowach >>Między panem a Plebanem<<). Ponieważ w latach 80. często wyjeżdżał do Rzymu (m.in. w związku z organizacją kolokwiów w Castel Gandolfo) i do Wiednia (gdzie współtworzył Instytut Nauk o Człowieku), musiał wielokrotnie starać się o wydanie paszportu. Esbecy na pewno wykorzystywali takie okazje, żeby skłonić go do współpracy. Nigdy jednak nie został zarejestrowany jako >>tajny współpracownik<<, a rejestracja jako >>kontakt operacyjny<< i >>konsultant<< nie oznacza, że współpracę podjął".

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38562,wojciech-bonowicz-o-ks-tischnera-jestem-spokojny-nie-mial-wspolnych-tajemnic-z-sb.html
    Odpowiedz
  • Re: Tischner kapował, Wielgus kapował, Krąpiec kapował...|megimegi 5.06.2019, 7:43
    Poza tym, ks.J.Tischner o tych konsultacjach z bezpieką, opowiadał rok w rok w latach 80 na Turbaczu, podczas mszy sierpniowych.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook