Otwarte forum dyskusyjne Frondy

This is deep, czyli głębia

dodano: 12.08.2017, 21:00
akcje wątku: drzewko

Autor: Metal z Huty

And lost among the subway crowds I try to catch your eye – napisał Leonard Cohen — Zgubiony w tłumie wielkich miast twój wzrok próbuję schwytać – przetłumaczył Maciej Zembaty

  • Re: This is deep, czyli głębia|[email protected] 12.08.2017, 21:20
    "Otchłań" jest filmem science fiction stworzonym przez Jamesa Camerona, reżysera specjalizującego się w tym gatunku (wyreżyserował między innymi takie hity jak "Terminator" i "Obcy - decydujące starcie"). Specyficzne miejsce, w którym rozgrywa się akcji filmu (podmorskie głębiny) wymagało odpowiedniej ilustracji muzycznej. Jej skomponowania podjął się Alan Silvestri i z zadania tego wywiązał się naprawdę świetnie, tworząc pełną niezwykłych brzmień ścieżkę muzyczną.


    Pierwszy utwór na płycie - "Main Theme" - to krótkie, acz efektowne wejście chórków, później przechodzące w pełne energii wojskowe werble. Utwór ten, chociaż dość krótki i równie prosty, to bardzo dobrze obrazuje styl całej ścieżki muzycznej, łączącej w sobie chór, militarne brzmienia i bardzo dużą ilość elektroniki. Kolejny pozycja na płycie -"Search the Montana" - jest wyciszający i spokojny, w większości składający się z pojedynczych dźwięków, które nawet nie silą się na to by utworzyć sobą jakiś rytm czy melodię. Chociaż na płycie może przez to wydawać się nieciekawy (chociaż mi akurat się podobał), to nie da się ukryć, że w filmie tworzy świetne tło i rewelacyjnie buduje klimat. Podobnie ma się sprawa z utworem "Bug's Big Dive", który dodatkowo ma w sobie mnóstwo elektroniki i mrocznych brzmień, przez co w słuchaniu jest naprawdę niezwykły i naprawdę… dziwny, co nie każdemu się spodoba.

    Adulescentia est tempus discendi, sed nulla aetas sera est ad discendum
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook