Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Szczera wypowiedź Lutra

dodano: 9.08.2018, 15:00
akcje wątku: drzewko

Autor: Andy72

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Stara matka Marcina Lutra zapytała syna niedługo przed swoją śmiercią, czy powinna zmienić wiarę katolicką na luterańską, bo nie wie, która jest prawdziwa. Słynny reformator religijny epoki odrodzenia odpowiedział jej wtedy: „pozostań przy katolicyzmie , matko, bo w mojej wierze łatwiej się żyję, ale trudniej umiera”.

• Re: Szczera wypowiedź Lutra|Andy72 9.08.2018, 15:05
    Podobnie można rzec o "religii ateistycznej"
    Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|ProjectPi v2 9.08.2018, 15:14

Bądź o katolicyzmie tym razem względem islamu.
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|Niechodliwy 9.08.2018, 15:55

Bądź o katolicyzmie tym razem względem islamu.

Można by zrobić tabelkę porównawczą, dzięki czemu łatwiej osobom i społeczeństwom będzie wybrać sobie ulubioną religię.
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|ℳrohny 9.08.2018, 18:44

Albo o grze w szachy, żabuś ;)
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|waldens 9.08.2018, 15:25
    Czytałem wczoraj List do Efezjan i mam dziwne odczucia czytając posty w tym wątku...
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|Tobi3 9.08.2018, 16:52
    Trudno powiedzieć czy anegdotka ma cos wspólnego z prawdą. Autor źródła nie podaje. Natomiast myślę, że pewność zbawienia raczej pozwala na łatwiejsze umieranie.
    Odpowiedz
  • Re: Szczera wypowiedź Lutra|Andy72 9.08.2018, 16:54

Trudno powiedzieć czy anegdotka ma cos wspólnego z prawdą. Autor źródła nie podaje. Natomiast myślę, że pewność zbawienia raczej pozwala na łatwiejsze umieranie.

Pewność zbawienia? tylko pojawić moze się myśl, czy nie jestem predestynowany do piekła
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook