Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Szabrownicy - odsłona I

dodano: 27.04.2010, 8:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Alium

W dzisiejszej "rzepie" pojawiła się informacja o godle z prezydenckiego samolotu odnalezionym przez jednego z mieszkańców Smoleńska, który teraz zastanawia się jak przekazać godło Ambasadzie Polskiej.:
http://www.rp.pl/artykul/467385_Godlo_ocalalo_z__katastrofy_.html
Jako, że z natury jestem wredny i cyniczny obawiam się że będziemy mieli do czynienia z jednym z dwu możliwych scenariuszy:
1. Znalazca tak naprawdę chce godło sprzedać prawowitemu właścicielowi. Ot szabrownik, jacy zdarzają się w każdym kraju (po 11 września 2001 u części strażaków też podobno znaleziono cenne drobiazgi z WTC.
2. To sprytne rosyjskie zagranie. W tej sytuacji na szabrowników będzie można zrzucić odpowiedzialność, za wszystko co zaginęło podczas katastrofy (w tym laptopy wojskowych). Co więcej, jeżeli Polska przejmie/odkupi godło od \'znalazcy" będzie można w razie czego wyciągać to jako argument, że nasza strona zamiast pomagać przeszkadza w ustalaniu prawdy skupując w tajemnicy przed władzami Rosji fragmenty wraku....

• Re: Szabrownicy - odsłona I|Nurni (anonimowo) 27.04.2010, 8:26
    A mi ta historia mowi co innego.

Cała para poszła w poszukiwania czegos bardzo cennego. Czy były to jakies dokumenty czy telefony dowodztwa polskiej armii, czy moze poszukiwania jakiegos elementu samolotu który odpowiadał za katastrofe? Nie wiem. Wyglada na to ze rzeczy najbardziej poszukiwane znaleziono i reszte zostawiono w diabły.

Jak pamietamy dzien czy dwa przypomniano sobie o tym ze w tych poszukiwaniach rosyjskich najbardziej chodziło o ciała i okazało sie ze brak kilku sztuk - podnoszono na te okolicznosc samolot.

Teren przestał byc chroniony kiedy tylko Rosjanie znalezli to czego szukali a co było widac jakims priorytetem. Jak wskazałem wyzej wcale nie były to ciała.
    http://wola44.wordpress.com/
    Odpowiedz
  • Re: Szabrownicy - odsłona I|Kazio Cui bono? 27.04.2010, 8:42
    up
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook