Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też?

dodano: 27.03.2018, 20:41
akcje wątku: drzewko

Autor: twardek

Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.

„…W związku z otruciem Skripala i brakiem reakcji Rosji na ultimatum (Wielka Brytania domagała się wyjaśnienia jak rosyjski środek bojowy znalazł się na Wyspach), Londyn podjął decyzję o wydaleniu 23 rosyjskich dyplomatów oskarżonych o pracę dla rosyjskiego wywiadu…”

(http://www.rp.pl/Dyplomacja/180329447-Swiat-kontra-Rosja-Dyplomatow-wydalaja-USA-Niemcy-Francja-I-Polska.html )

Zaznaczę smakowity kąsek:   Wielka Brytania domagała się wyjaśnienia jak rosyjski środek bojowy znalazł się na Wyspach

Krótko mówiąc, Angole nie wiedzą ani jak środek bojowy znalazł się na terenie UK, nie wiedzą kto personalnie i jak zaaplikował go ofiarom. Wiedzą natomiast, że to Rosja  !!  Panu Borysowi Johnsonowi , a może nawet pani premier May, wypadałoby dodać, że Moskale zrobili to w związku z wyborami prezydenckimi  i przesądzonym zwycięstwem Putina oraz przygotowywanymi  Mistrzostwami  Świata…

---

Próbuję się domyśleć nie tyle kto, ile co jest torpedowane w planowanej (?) zmianie w relacjach Rosji z Zachodem – poprzez całą tą hucpę z „atakiem chemicznym” na Wielką Brytanię i zorganizowaną w związku z tym medialno-dyplomatyczną krucjatę.  Nic jednak mi z tych rozmyślań nie wychodzi  poza tym, że jako Polska na całej sprawie raczej (s)korzystamy w kontekście Nord Stream II.  Oby.

I na koniec, nurtuje mnie taka zagadka. Zakładam mianowicie, że wydalając dyplomatów podejrzanych o szpiegostwo, obojętnie czy w trybie inicjatywy, czy też rewanżu – jakaś liczba wydalanych, to Bogu ducha winni ludzie, których oskarża się o szpiegostwo w miejsce rzeczywistych szpiegów.  Oczywiście  po to, by wygenerować fałszywy sygnał dla wrogiego państwa  - o swojej niewiedzy,  a w gruncie rzeczy dalej monitorować działalność już pewnie namierzonych szpiegów udając, że niczego się o nich nie wie. Ciekawi mnie, czy Polska wydaliła wszystkich czterech rzeczywistych, czy też wmanewrowała do tej czwórki jakichś Bogu ducha winnych dyplomatów. Obawiam się..

Pana prezydenta Trumpa podejrzewałbym z kolei, że korzystając z okazji   i wyrzucając całą kopę Moskali, w porozumieniu z Putinem usunął ze swoich placówek w Rosji ludzi, którzy nie przystają do obecnego teamu z Białego Domu…

Świat  idiocieje. Sam już nie wiem,  może ja też?

• Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |+ 27.03.2018, 20:59
    Moim zdaniem to jakiś test w poszukiwaniu casus belli i rozpoczęcia działań wojennych.

Nie słyszę w mediach, by którykolwiek dziennikarzyna miał dylemat:

Czy bycie szpiegiem jest dobre?
    Czy bycie podwójnym szpiegiem jest dobre?
    Czy akt szpiegostwa jest aktem agresji?
    Czy państwo ma prawo bronić się przed wykradaniem mu tajemnic?
    Czy ma prawo za to karać?
    Jak?
    Czy pomawianie bez dowodów jest akceptowalne?
    Czy same poszlaki mogą być już wystarczające dla odwetu dyplomatycznego bądź militarnego?

Tak twardku, ONI tańczą tango argentyńskie na wulkanie.
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |Born To Kvetch 27.03.2018, 21:04

Wszystko już było, rzekł Pontius Pilatus. A może to powiedział człowiek zwany Synem Ojca, Bar Abba?
    jid. קװעטשן (kvetshn) < śwn. quetschen
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |Adalbert1241 27.03.2018, 23:33

Wszystko już było, rzekł Pontius Pilatus. A może to powiedział człowiek zwany Synem Ojca, Bar Abba?

Ben Akiba?
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |henryk1 27.03.2018, 21:16
    Ty to tak. Już dawno zauważyłem.Ps. Nie obraź się. To mój głupi żarcik:)
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |Born To Kvetch 27.03.2018, 21:32
    „ Gdy się więc zebrali, spytał ich Piłat: «Którego chcecie, żebym wam uwolnił, Barabasza czy Jezusa, zwanego Mesjaszem?»”

‘βαραββαν η ιησουν τον λεγομενον χριστον’

Mt 27:17
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |Born To Kvetch 27.03.2018, 21:36
    A ciekawe jest tłumaczenie wg Biblii Gdańskiej:

“A gdy się zebrali, rzekł do nich Piłat: Któregoż chcecie, abym wam wypuścił? Barabbasza, czyli Jezusa, którego zowią Chrystusem?”

Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |twardek 27.03.2018, 21:38

“A gdy się zebrali, rzekł do nich Piłat: Któregoż chcecie, abym wam wypuścił? Barabbasza, czyli Jezusa, którego zowią Chrystusem?”

faktycznie
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |Adalbert1241 27.03.2018, 23:35

I już w 70 r Tytus Judę i Izrael zaorał .
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |henryk1 27.03.2018, 21:53
    Przecież każdy wie, że to co naprawdę się dzieje w polityce, nie wie nikt. Pozostają tylko domysły i stare mądrości. Np. Pies, psu, ucha nie urwie. Kruk, krukowi oka nie wykole, a na końcu: Nie urodzi sowa sokoła, tylko takiego samego matoła.To ostatnie, to nawiązanie do naszych pseudoelit.
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |+ 27.03.2018, 22:02

Przecież każdy wie, że to co naprawdę się dzieje w polityce, nie wie nikt. Pozostają tylko domysły i stare mądrości. Np. Pies, psu, ucha nie urwie. Kruk, krukowi oka nie wykole, a na końcu: Nie urodzi sowa sokoła, tylko takiego samego matoła.To ostatnie, to nawiązanie do naszych pseudoelit.

No to jednak sporo wiadomo:-)
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |henryk1 27.03.2018, 22:11
    Tak. Tylko trzeba mieć rozwinięty zmysł obserwacji:) Przeważnie prawda leży pomiędzy dwoma łgarstwami.
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |enrque111 27.03.2018, 22:16
    Logiczny wywód tej antyrosyjskiej hucpy daje Janusz Korwin-Mikke.

Dlaczego nie wierzę w to, że p.Sergiusza Skripala chcieli zamordować Rosjanie? Po prostu dlatego, że u siebie skazali Go raptem na 13 lat więzienia, w 2008 wypuścili za granicę - i nie mieli ,żadnego powodu, by Go mordować, a JUŻ NA PEWNO NIE PRZED MUNDIALEM, którego bojkot byłby katastrofą.
    Natomiast CIA miała motyw (skierować ogień propagandy na Moskwę!), miała środki (wynalazca "nowiczków", p.Wił Mirzojanow jest na azylu w USA, zresztą wzór chemiczny "nowiczka" opublikował w wydanej w USA książce, twierdząc, że synteza i tak byłaby za trudna dla amatorów...) i nie raz pokazała, że żadnych skrupułów nie ma. Nie wierzycie Państwo, że jest taka możliwość? To właśnie pokazuje, że CIA mogła zrobić ten zamach - i być pewna, iż nikt nie będzie jej podejrzewał; wszystkie podejrzenia padną na Rosję - choćby dlatego, że bardzo przypomina to zamach na śp.Litwinienkę, kiedy to Rosja praktycznie nie ukrywała, że Go zabiła.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |twardek 28.03.2018, 11:52

Logiczny wywód tej antyrosyjskiej hucpy daje Janusz Korwin-Mikke.

Dlaczego nie wierzę w to, że p.Sergiusza Skripala chcieli zamordować Rosjanie? Po prostu dlatego, że u siebie skazali Go raptem na 13 lat więzienia, w 2008 wypuścili za granicę - i nie mieli ,żadnego powodu, by Go mordować, a JUŻ NA PEWNO ...

Nie wiem kto, ale obawiam się, że chodzi o przekonanie międzynarodowej opinii publicznej, że Rosjanie używają broni chemicznej. Co np. wkrótce, na większą skalę, zademonstrują we wschodnim Damaszku...
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |henryk1 27.03.2018, 22:22
    Oj Boże. Wypuścili, bo wiedzieli, że ukatrupią. Oni tak mają.
    Odpowiedz
  • Re: Świat idiocieje. Sam już nie wiem, może ja też? |enrque111 27.03.2018, 22:32

Oj Boże. Wypuścili, bo wiedzieli, że ukatrupią. Oni tak mają.

A nie prościej jest napuścić "seryjnego samobójcę"? W Polsce praktykuje się to z doskonałym skutkiem :)
    enrque111
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook