Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić

dodano: 25.07.2017, 17:06
akcje wątku: drzewko

Autor: Mirosław Salwowski

Zachęcam do odwiedzania stron, którą redaguję: www.kulturadobra.pl; www.salwowski.net. Osoby, które chciałyby się mną skontaktować mogą pisać na poniższy adres mailowy: [email protected]

• Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|AnnaMS 25.07.2017, 17:13
    Lepiej to żyć w trzeźwości.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|squn 25.07.2017, 17:13

„Czasem lubię ostro się zeszmacić
    Ledwo trzymam się na nogach
    Lubię wtedy leżeć na chodniku
    I popatrzeć w oczy Boga”

T.Love
    ‘Cause I remember when we used to sit in the government yard in Trenchtown. Oba - obaserving the 'ypocrites as they would mingle with the good people we meet’
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|AnnaMS 25.07.2017, 17:18

„Czasem lubię ostro się zeszmacić
    Ledwo trzymam się na nogach
    Lubię wtedy leżeć na chodniku
    I popatrzeć w oczy Boga”

T.Love

Po pijaku to trudno patrzeć w oczy komukolwiek...
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|squn 25.07.2017, 17:22

Po pijaku to trudno patrzeć w oczy komukolwiek...

Minie trochę czasu nim to zrozumiesz, jak Stanisława Celińska i Muniek Staszczyk.

https://www.youtube.com/watch?v=0X9P5axjN_w
    ‘Cause I remember when we used to sit in the government yard in Trenchtown. Oba - obaserving the 'ypocrites as they would mingle with the good people we meet’
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|AnnaMS 25.07.2017, 17:26

Minie trochę czasu nim to zrozumiesz, jak Stanisława Celińska i Muniek Staszczyk.

https://www.youtube.com/watch?v=0X9P5axjN_w

Obie te osoby bardzo cenię.
    I myślę, że potwierdziłyby to, co napisałam.
    Gdy się leży po pijaku na chodniku, to Bóg wtedy patrzy ze szczególną troską i smutkiem w zamglone oczy swojego dziecka.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|squn 25.07.2017, 17:28

Obie te osoby bardzo cenię.
    I myślę, że potwierdziłyby to, co napisałam.
    Gdy się leży po pijaku na chodniku, to Bóg wtedy patrzy ze szczególną troską i smutkiem w zamglone oczy swojego dziecka.

Oboje otarli się o wielkie picie, więc wiedzą, o czym mówią.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|Kapulik 25.07.2017, 17:21
    Czasami zdarzało mi się mieć taką refleksję choć może nie aż tak skrajną.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|twardek 25.07.2017, 17:48
    Grzeszny jestem, wybrałbym upicie. Szczególnie czerwonym winem przegryzanym serem pleśniowym.
    Miejcie zrozumienie.
    Cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|Adalbert1241 25.07.2017, 17:50

Grzeszny jestem, wybrałbym upicie. Szczególnie czerwonym winem przegryzanym serem pleśniowym.
    Miejcie zrozumienie.

Po czesku? Ser na gorąco?
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|twardek 25.07.2017, 18:34

Po czesku? Ser na gorąco?

nie. Szczerze mówiąc, czy to aby nie barbarzyństwo "piwożłopów" ?
    Cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|Kovson 25.07.2017, 17:52
    Ciekawe, ilu ludzi upiło się winem wyprodukowanym przez ישוע w Κανά της Γαλιλαίας.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|AnnaMS 25.07.2017, 17:56

Ciekawe, ilu ludzi upiło się winem wyprodukowanym przez ישוע w Κανά της Γαλιλαίας.

Według mnie nikt się nie upił. Wszyscy super się bawili zachowując umiar :)
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|twardek 25.07.2017, 18:32

Według mnie nikt się nie upił. Wszyscy super się bawili zachowując umiar :)

na dorocznych spotkaniach koleżeńskich absolwentów mojego kierunku, trzymający obecnie batutę senior, po krótkim wspomnieniu tych, którzy w ostatnim roku odeszli i zarządzeniu minuty ciszy - otwiera następnie część konsumpcyjną słowami: "koledzy, bardzo was proszę, dochowajmy wierności naszej tradycji i pijmy dużo, ale z umiarem" !
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|AnnaMS 25.07.2017, 18:43

na dorocznych spotkaniach koleżeńskich absolwentów mojego kierunku, trzymający obecnie batutę senior, po krótkim wspomnieniu tych, którzy w ostatnim roku odeszli i zarządzeniu minuty ciszy - otwiera następnie część konsumpcyjną słowami: "koledzy, bardzo was proszę, dochowajmy wierności naszej tradycji i pijmy dużo, ale z umiarem" !

no cóż tradycje pijackie w naszej kochanej Ojczyźnie są wiecznie żywe. Tylko że co roku umiera 11 tysięcy tych, którzy im hołdowali.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Augustyn: Lepiej umrzeć niż się upić|Kovson 25.07.2017, 18:52

no cóż tradycje pijackie w naszej kochanej Ojczyźnie są wiecznie żywe. Tylko że co roku umiera 11 tysięcy tych, którzy im hołdowali.

Z wstępnych danych Komedy Głównej Policji wynika, że w 2016 roku w wypadkach zginęły 2993 osoby – ustalił dziennik.pl.

Nie mam autka, ale i tak mogę być jedną z ofiar.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook