Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Stulecie

dodano: 8.11.2018, 18:43
akcje wątku: drzewko

Autor: Miecz Damoklesa

"Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

1. Najpierw beka. Trzy lata rząd Dobrej Zmiany przymierzał się do obchodów stulecia domniemanej niepodległości. I co z tego wyszło? Ano wielkie G. PiSiorki same wyłożyły się o przygotowaną przez siebie idiotyczną ustawę o zgromadzeniach cyklicznych, wprowadzonej celem ochrony comiesięcznych cyrków smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu. Narodowcy zgłosili swój spęd jako cykliczny i w oparciu o przepisy nie można tego ruszyć. Wyjścia są dwa. Podłączyć się albo konkurować. Konkurowanie jest ryzykowne, bo jak marsz okaże się słabszy, to będzie plama na wizerunku. Podłączenie się jest równie ryzykowne. Raz, że jest to przyznanie się wprost do impotencji organizacyjnej przez państwo, które tu powinno wieść prym. Dwa, że trzeba firmować sobą marsz, na który zapraszane są takie sławy, jak faszystowski terrorysta Roberto Fiore czy pogrobowcy ks. Tiso - tego samego, który napadł na Polskę w 1939r. A podnoszące się oddolne głosy i oczekiwania, że Państwo powinno się układać z narodowcami, świadczą, że państwo PiS samo stało się państwem teoretycznym, co akolici Kaczyńskiego nieustannie zarzucają poprzednikom. Jeśli jedyne na co w kwestii obchodów stulecia niepodległości stać duże państwo w środku Europy, mające aspiracje do bycia liderem regionu, to spęd podejrzanych typków w kominiarkach, niosących śmierdzące race, to słabo.

2. Możecie mi wierzyć lub nie (mam to gdzieś) ale sam bym się wybrał z rodzinką na obchody niepodległościowe. Ale tego nie zrobię. Pomijając kwestie bezpieczeństwa, nie odpowiada mi formuła. Tej powinniśmy się uczyć od Amerykanów. Wolałbym obchody na zasadzie festynu. Parady (wojskowej czy innej). Inscenizacji historycznych. Czegoś radosnego, oderwanego od polityki, jednoczącego. Ale nie. Polacy muszą łazić. I to nie za czymś, a przeciwko czemuś. Obchody niepodległości muszą się zamienić w manifestację polityczną i/lub ideową. Laurki prawdziwej polskości obowiązkowe. Podobnie jak zakazy wstępu dla niegodnych. To każe stawiać pytanie o samą zasadność obchodzenia święta niepodległości, przez naród, który wcale wolny nie jest. Jest niewolnikiem własnej głupoty, warcholstwa i nienawiści. I nie będzie w kraju lepiej, póki to się nie zmieni.

Ach i zapomniałem, że to wielkie państwowe nic kosztowało nas ponad 200 mln. zł.

• Re: Stulecie|MH 8.11.2018, 19:04
    Tak, a tacy Finowie z okazji 100-lecia niepodległości wybudowali sobie… bibliotekę w centrum Helsinek.

https://natemat.pl/254325,100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-tak-swietuja-je-w-finlandii

… So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|AnnaMS 8.11.2018, 19:35
    W moim mieście jest festyn, przedstawienia teatralne, koncerty. I z tego co wiem, to tak jest w wielu miastach - i nie tylko. Warto się rozejrzeć, a nie tylko narzekać. Jak ktoś chce maszerować, niech maszeruje. Jak nie, to przecież nikt nikogo nie zmusza. To nie pochód pierwszomajowy w PRL.

A dla malkontentów zawsze jest wyjście. W domu można sobie urządzić swoje przedstawienie; np. "Dziady" :)
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 19:56

W moim mieście jest festyn, przedstawienia teatralne, koncerty. I z tego co wiem, to tak jest w wielu miastach - i nie tylko. Warto się rozejrzeć, a nie tylko narzekać. Jak ktoś chce maszerować, niech maszeruje. Jak nie, to przecież nikt nikogo nie zmusza. To nie pochód pierwszomajowy w PRL.

A ...

Ja piszę o głównych obchodach państwowych. To że lokalne samorządy stają na wysokości zadania, to tylko brawa dla nich i jednocześnie dowód na to, że samorządy muszą pozostać niezależne.
    "Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|ኦሳይረስ 8.11.2018, 19:46
    Koncerty lokalnych grup amatorskich. Czy to nie pomysł na świętowanie? Pamiętam koncert grup reggae w Londynie 5 listopada (Guy Fawkes Night). I ognisko też było.

http://www.wealddown.co.uk/wp-content/uploads/2017/06/Guy-Fawkes-Day.jpg

እናም ይህን ሁሉ ስለምወድህ.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|squn 8.11.2018, 20:08
    Ognisko. Rzecz zwykła, a jednocześnie zjawiskowa.

“And then Georgie would make the fire light
    As it was, love would burn on through the night
    Then we would cook cornmeal porridge
    Of which I'll share with you
    My fear is my only courage
    So I've got to push on thru
    Oh, while I'm gone”

https://www.youtube.com/watch?v=x59kS2AOrGM

http://dartmoorlinks.co.uk/downloads/2824/download/Horrabridge%20bonfire%20courtesy%20of%20Liam%20Cottrell_preview.jpeg
    ‘Cause I remember when we used to sit in the government yard in Trenchtown. Oba - obaserving the 'ypocrites as they would mingle with the good people we meet’
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|[email protected] 8.11.2018, 20:26
    Oto w których miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków:

- KRAKÓW, Rynek, pod kościołem św. Wojciecha, 9 listopada (piątek), godz. 17:00

- TARNÓW, Rynek, 12 listopada (poniedziałek), godz. 15:00

- WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 10 listopada (sobota), godz. 16:00

W innych miastach Polski w trochę późniejszych terminach.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 20:43

Oto w których miastach naszej Ojczyzny organizowane są publiczne Różańce w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków:

- KRAKÓW, Rynek, pod kościołem św. Wojciecha, 9 listopada (piątek), godz. 17:00

- TARNÓW, Rynek, 12 listopada (poniedziałek), godz. 15:00

- WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 10 listopada (sobota), godz. 16:00

W innych miastach ...

Już się czuję odnowiony
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|mariaelena 8.11.2018, 20:31
    A tu dla urodzonych w wolnej Polsce

"Lekcja historii"...

https://youtu.be/qg-Pk2TxElU

„Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 21:17

A tu dla urodzonych w wolnej Polsce

"Lekcja historii"...

https://youtu.be/qg-Pk2TxElU

Polska może jest wolna. Polacy są niewolnikami samych siebie.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|mariaelena 8.11.2018, 21:35

Jesteś niewolnikiem?
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 21:41

Jesteś niewolnikiem?

Pisałem o tym w poście. Ale nie krępuj się, możesz tradycyjnie "udawać" idiotkę.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|mariaelena 8.11.2018, 22:56

Pisałem o tym w poście. Ale nie krępuj się, możesz tradycyjnie "udawać" idiotkę.

Pytam ciebie, czy ty jesteś niewolnikiem? Wielkie kwantyfikatory, w takich kwestiach, jak mas zwyczaj wygłaszać, nie są przekonujące.
    Ale rozumiem, że brak ci argumentów, stąd personalba zagrywka.
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Miecz Damoklesa 8.11.2018, 23:37

Pytam ciebie, czy ty jesteś niewolnikiem? Wielkie kwantyfikatory, w takich kwestiach, jak mas zwyczaj wygłaszać, nie są przekonujące.
    Ale rozumiem, że brak ci argumentów, stąd personalba zagrywka.

Odpowiedz
  • Re: Stulecie|mariaelena 9.11.2018, 18:08

Rozumiem, że Ty idioty nie musisz "udawać".
    Odpowiedz
  • Re: Stulecie|Adalbert1241 8.11.2018, 22:01

Odwrotnie Szanowny Panie:))))
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook