Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Starożytni pompejańczycy robili siusiu także na piętrze

dodano: 17.01.2013, 18:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Maria wiadomo która

Jestem typową warszawską lansiarą i to podobno jeszcze nie starą

W starożytnym mieście Pompeje kanalizacja nie ograniczała się do poziomu ulicy, w czym upewniają nas nowe badanie. W rzeczywistości, wielu mieszkańców tego miasta do toalety  kierowało się na górę.

Płomienny podmuch związany z wybuchem wulkanu sprawił, że większość podłóg i drewnianych stropów w rzymskim mieście spłonęła, tak że mamy bardzo małą wiedzę o tym co się mieściło na górnych kondygnacjach, niemniej ocalały pionowe rury prowadzące na piętra.  A. Kate Trusler doktorant antropologii na Uniwersytetu w Missouri stwierdza: "Mamy pewne dowody na istnienie 23 toalet, które są ze sobą powiązane, podłączone do tych rur spustowych" Obwieszczono to 04 stycznia na dorocznym spotkaniu Archeologicznego Instytutu Ameryki w Seattle, gdzie przedstawione zostały jej badania. 

Kanalizacja wykonana była z terakoty, w sumie po ścianach osnuto 286 rur, niektóre były jedynie umywalkami którymi upłynniano pomyje z wyższych kondygnacji warsztatów, a na 23 znajdują się bakterie jelitowe charakterystyczne dla ustępów. 

http://static.ddmcdn.com/gif/pompeii-toilet-upstair-130110.jpg

MP/http://news.discovery.com/history/pompeii-ancient-toilet-130112.htm

• Re: Starożytni pompejańczycy robili siusiu także na piętrze|Krafft57 17.01.2013, 19:29
    dzisiaj niektórzy tez latają za stodołę
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Starożytni pompejańczycy robili siusiu także na piętrze|Jan Bodakowski 18.01.2013, 12:37
    w III RP 12% Polaków czyli około 4.000.000 osób nie ma w domu ubikacji
    Odpowiedz
  • Re: Starożytni pompejańczycy robili siusiu także na piętrze|Phantom 19.01.2013, 8:22
    Sracz to bardzo ciekawy temat. Fascynujące.... ;)
    Raz powiedziałem - ale mi sie durniowi porąbało.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook