Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Samo milosierdzie...

dodano: 11.10.2017, 13:27
akcje wątku: drzewko

Autor: dr Hackenbush

Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym. - Kazimierz Lyszczynski.

• Re: Samo milosierdzie...|Adalbert1241 11.10.2017, 13:34
    Sam Pan to zbudował? W domu?
    Odpowiedz
  • Re: Samo milosierdzie...|twardek 11.10.2017, 13:41
    Przesadzacie Hackenbush. Na dowód: nie to żeby Was miłował, ale na krześle "madejowym" Was nie posadzę! A i to lanie "szelkami po oczach", którym Wam groziłem, to też była tylko taka przerzutnia, abyście się miarkowali w szydzeniu z nas, prawych katolików.
    Cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Samo milosierdzie...|dr Hackenbush 11.10.2017, 17:05
    @twardek - chce Wam przypomniec, towarzyszu twardek, ze to wlasnie bardzo wierzacy, prawi katolicy wymyslili I stosowali tego rodzaju urzadzenia (patrz obrazek) tym ktorych uwazali za nieco mniej wierzacych. Katoilcy katolikom sprawili ten los w imie tego nieskonczenie milosiernego boga.
    Niestety ta czesc historii tzw "kosciola swietego" jest ukrywana, nie uslyszysz o niej (historii) z ambony a tym bardziej na lekcjach religii, wiec nie mam podstaw do miarkowania sie w szydzeniu z Was, prawych katolikow, to Wy uczyniliscie to sami sobie, ja tylko skromnie przypominam Wam, Wasza historie...
    Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym. - Kazimierz Lyszczynski.
    Odpowiedz
  • Re: Samo milosierdzie...|twardek 11.10.2017, 17:34

@twardek - chce Wam przypomniec, towarzyszu twardek, ze to wlasnie bardzo wierzacy, prawi katolicy wymyslili I stosowali tego rodzaju urzadzenia (patrz obrazek) tym ktorych uwazali za nieco mniej wierzacych. Katoilcy katolikom sprawili ten los w imie tego nieskonczenie milosiernego boga.
    Niestety ta czesc historii tzw "kosciola swietego" jest ukrywana, nie uslyszysz ...

O, o - to nie byli ani bardzo wierzący ani prawi katolicy !
    W kwestii formalnej, powinno być "... Wam, panie (panie!) twardek", albo, bardziej familiarnie - do konfidencji Cię dopuszczam: "...Wam, twardek.
    Forma "wy" jest bardzo stara i zwracając się do co poniektórych koleżeństwa tutaj - nie chce im uwłaczyć, wciskając na głowę "budionnówkę". Nie czyńcie mi zatem despektu, mnie ustawiając pod tym znakiem.
    Cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Samo milosierdzie...|dr Hackenbush 11.10.2017, 18:37
    @twardek - no offence was intended... sluchajcie kolego twardek, forma "wy" byla popularna przez jakies 50 lat dlatego towarzysz ale jesli Wy kolego twardek wypisaliscie sie z tamtej organizacji to sie Wam to chwali I sadze, ze nie zajezyliscie sie zbytnio tym towarzyszem... pozdrawiamy was... :)

Wracajac do tematu, to kto byl w Watykanie jesli nie bardzo wierzacy, prawi katolicy ???
    Odpowiedz
  • Re: Samo milosierdzie...|WojciechA 11.10.2017, 22:01
    Zamiast pogłębiać swój ateizm ona ciągle zajmuje się Kościołem katolickim. Jestem wzruszony.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook