Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia"

dodano: 10.08.2018, 11:00
akcje wątku: drzewko

"Im głośniej obrońcy życia przypominają rządzącym o przedwyborczych obietnicach dotyczących ochrony nienarodzonych, tym częściej z obozu władzy padają pod ich adresem zarzuty rozbijania prawicy, sprzyjania opozycji, działania na rzecz Berlina i Moskwy oraz ich tutejszych politycznych ekspozytur.

Według informacji podawanych przez pro-liferów, posłowie Zjednoczonej Prawicy (warto docenić przewrotne poczucie humoru twórców tej nazwy) sprzyjający podjęciu niepozorowanych prac nad projektem Fundacji Życie i Rodzina, atakowani są przez partyjnych aborcjonistów w osobie m.in. Joanny Lichockiej. Przeciwnicy powszechnego prawa do życia nie działają z pewnością na własną rękę. Wszystko wskazuje więc, że faktyczny aborcjonizm jest jednym z co prawda wstydliwie skrywanych, ale w istocie najtwardszych filarów polityki koalicji. [...]

Jeżeli wyborcy nie zmuszą PiS do przyjęcia lepszego prawa, chore dzieci będą nadal zabijane w Polsce „na legalu”. Być może kolejnym krokiem środowisk pro-life powinna być wspólna, wielka i dosadna w treści demonstracja w obronie potencjalnych ofiar barbarzyńskiego, eugenicznego prawa. Wkrótce miną bowiem dwa lata od odrzucenia przez Sejm projektu „Stop Aborcji”. Dwa lata, które upływają na przewrotnych kłamstwach i zwodzeniu obrońców życia. Jeśli ktoś uważa, że to zbyt mocne słowa, niech raczy przypomnieć sobie, co dokładnie w czarny czwartek 6 października 2016 roku mówił i zapowiadał na antenie katolickiej (!) telewizji jeden z ówczesnych liderów „dobrej zmiany”. Niech przypomni sobie także inne, podobne deklaracje najwyższych rangą działaczy partii, którzy nie marnują żadnej okazji by na użytek dobrodusznych acz naiwnych owieczek zbijać wyborcze punkty w kościelnych ławach. Nawiasem mówiąc, spośród polskiego duchowieństwa bodaj jedynie ksiądz profesor Tadeusz Guz jasno i publicznie wypomniał rządzącym, że popierając prawo dopuszczające tzw. aborcję, pozbawiają samych siebie możliwości przystępowania do Komunii świętej. Chroniona przez państwo zbrodnia wciąż trwa, podobnie jak publiczne zgorszenie dokonywane przez jej współautorów.

W całym tym kontekście nie może dziwić, że ci, którzy chcą zmienić obecny stan rzeczy, trafiają do propagandowej klatki rozbijaczy prawicy, wrogów PiS, stronników Niemiec i ruskich agentów. Winna nie jest partia, której przedwyborcza obietnica okazała nic niewarta, lecz nieposłuszni pro-liferzy, przypominający, na czym między innymi PiS zbudował swoje szerokie poparcie przed głosowaniami w 2015 roku.

Kto wie, może wkrótce okaże się również, że Prawo i Sprawiedliwość wcale nie sprzeciwiało się przyjmowaniu imigrantów, lecz tylko ich przymusowej relokacji, a muzułmańskich „uchodźców” witamy tak naprawdę dobrowolnie i z otwartymi rękoma? Może do grona wrogów ludu zaliczeni zostaną wyborcy, którzy „nie zrozumieli”, że PiS-owska krytyka rozrostu biurokracji oraz marnowania publicznych pieniędzy oznaczała po prostu zapowiedź tworzenia kolejnych instytutów, agencji i fundacji dla swoich – tyle że z innej ferajny? Może w końcu usłyszymy sformułowaną ponownie myśl klasyka okrągłostołowej myśli politycznej, który stwierdził, że Polacy nie dorośli do demokracji?

Otóż lepiej żebyśmy nigdy nie dorośli do oczekiwań żadnej władzy, której realny program sprowadza się do hasła: „głosujcie i spadajcie”. Dzisiaj wypada podziękować Prawu i Sprawiedliwości, że tak dobitnie nam o tym przypomina".

 
Nic ująć. Nic dodać.

 • Re: "Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia"|taktak.nienie 10.08.2018, 11:11
  "posłowie Zjednoczonej Prawicy (warto docenić przewrotne poczucie humoru twórców tej nazwy)"
  No tak, z kazdym kolejnym zawartym związkiem w USC... jednoczą się coraz bardziej i jako grupa rekonstrukcyjna upodabniają do sanacji, która w 39 r. zgotowała Polsce wiadomy los.
  Aborcja=kara śmierci.
  Eliminacja niepotrzebnych ludzi.
  Żaden mason na eksponowanym kościelnym stanowisku nawet nie próbuje skutecznie protestować korzystając ze swoich wyśmienitych kontaktów ze "światem".
  http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
  Odpowiedz
 • Re: "Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia"|[email protected] 10.08.2018, 11:18

  "posłowie Zjednoczonej Prawicy (warto docenić przewrotne poczucie humoru twórców tej nazwy)"
  No tak, z kazdym kolejnym zawartym związkiem w USC... jednoczą się coraz bardziej i jako grupa rekonstrukcyjna upodabniają do sanacji, która w 39 r. zgotowała Polsce wiadomy los.
  Aborcja=kara śmierci.
  Eliminacja niepotrzebnych ludzi.
  Żaden mason na eksponowanym kościelnym ...


  "Żaden mason na eksponowanym kościelnym stanowisku nawet nie próbuje skutecznie protestować"

  - Ależ to oni, Konferencja Episkopatu Polski skutecznie storpedowali społeczny zryw narodu w obronie dzieci nienarodzonych. Wilki w owczych skórach zdradzili swoje owieczki i wydali na rzeź niewinne istoty nienarodzone.
  Odpowiedz
 • Re: "Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia"|[email protected] 10.08.2018, 11:20

  "Żaden mason na eksponowanym kościelnym stanowisku nawet nie próbuje skutecznie protestować"

  - Ależ to oni, Konferencja Episkopatu Polski skutecznie storpedowali społeczny zryw narodu w obronie dzieci nienarodzonych. Wilki w owczych skórach zdradzili swoje owieczki i wydali na rzeź niewinne istoty nienarodzone.


  To nie przypadek.
  Odpowiedz
 • Re: "Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia"|[email protected] 10.08.2018, 22:28
  "Ks. Henryk Zieliński: Kto jeszcze wierzy, że PiS zatrzyma aborcję?

  Wiary, że kierownictwo PiS stanie po stronie chrześcijańskiego świata wartości, jeśli nie będzie to dawać politycznych profitów, nie podziela chyba już nikt. [...]

  W grze między celami i strategią trzeba spojrzeć również na te sprawy, które dla nas są najważniejsze. Chodzi o konsekwentną obronę życia nienarodzonych, o ochronę małżeństwa i rodziny oraz chrześcijańskiej tożsamości narodu. Przeciwko tym wartościom toczy się na naszych oczach rewolucja obyczajowa. Antykoncepcja, aborcja, wolne związki, zniszczenie tożsamości człowieka jako mężczyzny i kobiety, wykorzenienie niezmiennych wartości i wyzwolenie człowieka od jakichkolwiek zahamowań moralnych nie jest w tym starciu cywilizacji celem samym w sobie. Jest elementem diabelskiej strategii. Chodzi w niej o stworzenie nowego człowieka i nowego społeczeństwa, w którym nie będzie już miejsca dla Boga. Demiurg współczesności nie chce mieć żadnego konkurenta w światowym rządzie dusz.
  Trzy lata rządów PiS nie przyniosły zasadniczych zmian w podejściu do wartości dla nas najświętszych. A że politycy PiS chętnie pojawiają się na uroczystościach kościelnych? Czyż działacze PO i PSL oraz SLD nie robili podobnie? Aleksander Kwaśniewski wsiadł nawet z Janem Pawłem II do papamobilu! Polska pod rządami PiS, wbrew oczekiwaniom, nie wypowiedziała genderowej konwencji antyprzemocowej. Nie zmieniono fatalnej ustawy o zapłodnieniu in vitro. Także sprawa ochrony życia nienarodzonych nie drgnęła z miejsca, mimo poparcia tej inicjatywy przez ponad 830 tys. Polaków.

  Powołanie ostatnio w ramach sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny specjalnej podkomisji ds. rozpatrzenia społecznego projektu „Zatrzymaj aborcję” jest grą na zwłokę. Kiedy zakończy się obecna kadencja parlamentu, projekt ostatecznie przepadnie, a ludzie, zmęczeni nieskutecznością swoich działań, nie zdobędą się na zbieranie pod nim podpisów od nowa. Grą na przeczekanie jest również to, co się dzieje z wnioskiem posła Bartłomieja Wróblewskiego do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją obowiązującego zapisu ustawy, pozwalającego na aborcję ze względów eugenicznych. Trybunał otrzymał już wszystkie wymagane opinie – i cisza. Ten wniosek również za rok przepadnie.
  Prezes PiS najwyraźniej nie chce niczego zmieniać w ustawodawstwie dopuszczającym aborcję chorych dzieci. [...] Co więcej, prezes Kaczyński jakby zapomniał także o własnych obietnicach, składanych publicznie po odrzuceniu przed dwoma laty projektu autorstwa Ordo Iuris. Zapowiadał wówczas poparcie dla wykreślenia z ustawy przesłanki eugenicznej do aborcji. Czy znowu była to tylko strategia na utrzymanie przy PiS katolickiego elektoratu?

  Do tych, którzy życie i inne fundamentalne wartości traktują jako element politycznej strategii, dedykuję słowa bp. Ignacego Krasickiego: „Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie! Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie”. Również nasze, już narodzonych.

  Ks. Henryk Zieliński".

  Idziemy nr 28 (666), 15 lipca 2018 r.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook