Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Rocznica ludobójstwa na Wołyniu.

dodano: 11.07.2018, 15:21
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Dziś jest rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Pewnie PIS dalej jednak będzie wspierał jawnie plujących Polakom w twarz banderowców. Banderyzm to przecież dziś oficjalna ideologia Ukrainy. Logiczne że kto kultuwuje banderyzm kultywuje też antypolskie zbrodnie. 

• Re: Rocznica ludobójstwa na Wołyniu. |Piech 11.07.2018, 15:30
    Niekoniecznie. Oni o Banderze wiedzą tylko tyle, że chciał samostinnoj Ukrainy, a jak wiesz, nieświadomość uwalnia od odpowiedzialności (?) Chmielnicki, Humańszczyzna nic nas nie nauczyły i Wołyń chyba też...Kniaź Jarema wiecznie żywy na tym Świętym Krzyżu...
    Odpowiedz
  • Re: Rocznica ludobójstwa na Wołyniu. |Bahram 11.07.2018, 15:35

Niekoniecznie. Oni o Banderze wiedzą tylko tyle, że chciał samostinnoj Ukrainy, a jak wiesz, nieświadomość uwalnia od odpowiedzialności (?) Chmielnicki, Humańszczyzna nic nas nie nauczyły i Wołyń chyba też...Kniaź Jarema wiecznie żywy na tym Świętym Krzyżu...

Nieprawda. Oni wiedzą o zbrodni i są z niej dumni. Gdyby tak nie było nie byłoby całej masy antypolskich prowokacji na które Polska dotąd reagowała nadzwyczaj powściągliwe. Gdyby mogli zrobiliby Wołyń 2 w Przemyślu. Nie zrobią bo są słabi i mają Putina na karku. Ostatnio była np demonstracja we Lwowie. Zgadnij z jakimi hasłami ?
    Odpowiedz
  • Re: Rocznica ludobójstwa na Wołyniu. |Piech 11.07.2018, 17:47

Nieprawda. Oni wiedzą o zbrodni i są z niej dumni. Gdyby tak nie było nie byłoby całej masy antypolskich prowokacji na które Polska dotąd reagowała nadzwyczaj powściągliwe. Gdyby mogli zrobiliby Wołyń 2 w Przemyślu. Nie zrobią bo są słabi i mają Putina na karku. Ostatnio była np demonstracja we Lwowie ...

Ty o tamtejszych narodowcach, ja o 90 procentowej masie tamtejszych "lemingów" (wiem, sporo rozmawiałem). Nie zapominaj, że hajdamaczyzna - to nowotwór na n a s z y m organizmie, a zdrowy organizm nowotworów nie rodzi...
    Odpowiedz
  • Re: Rocznica ludobójstwa na Wołyniu. |mariaelena 11.07.2018, 21:21
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Rocznica ludobójstwa na Wołyniu. |miś Korbiniana 13.07.2018, 8:59
    +++

Wiersz Zygmunta Rumla z lipca 1941 roku, "Baczyński Wołynia", rozerwany końmi przez UPA, zresztą sportretowany w "Wołyniu" Smarza:

Dwie Matki

Dwie mi Matki-Ojczyzny hołubiły głowę -
    Jedna grzebień bursztynu czesała we włos
    Druga rafy porohów piorąc koralowe
    Zawodziła na lirach dolę ślepą - los...
    Jedna oczom tańczyła pasem złotolitym,
    Czerep drugą obijał - pijany jak trzos -
    Jedna boso garnęła smutek za błękitem -
    Druga kurem jej piała buntowniczych kos

Dwie mnie Matki-Ojczyzny wyuczyły mowy -
    W warkocz krwisty plecionej jagodami ros -
    Bym się sercem przełamał bólem w dwie połowy -
    By serce rozdwojone płakało jak głos...
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook