Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pytanie do Frondowiczow odnosnie ksiazeczek mieszkaniowych

dodano: 6.05.2015, 9:44
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Czy ktos z Was, szanowni Forumowicze, pamieta moze jaki byl status takich ksiazeczek wtedy, jesli chodzi o ich ewentualne odstapienie, ew. rozwiazanie ? Moj aktualny stan wiedzy jest taki, ze ksiazeczke taka mozna bylo rozwiazac, otrzymujac za to kase, ale przepisanie jej na inna osobe bylo niemozliwe.  Chodzi mi o mozliwosci na poczatku lat 80 ubieglego wieku. Z gory dziekuje i przepraszam za offtopic.

• Re: Pytanie do Frondowiczow odnosnie ksiazeczek mieszkaniowych|Przyczajony Wielbłąd (Ukryte Kwiatki) 6.05.2015, 10:12
    Na pewno możliwe było przepisanie książeczki na dziecko/małżonka.
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do Frondowiczow odnosnie ksiazeczek mieszkaniowych|Gurb 6.05.2015, 10:59

Na pewno możliwe było przepisanie książeczki na dziecko/małżonka.

Dzieki :-) Dosc ciezko odtworzyc informacje na ten temat. Grzebalem troche i z wygrzebanych informacji wynika, ze mozliwa byla cesja w tzw. pierwszej grupie pokrewienstwa, ale nic ponadto.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do Frondowiczow odnosnie ksiazeczek mieszkaniowych|Przyczajony Wielbłąd (Ukryte Kwiatki) 6.05.2015, 11:39

Dzieki :-) Dosc ciezko odtworzyc informacje na ten temat. Grzebalem troche i z wygrzebanych informacji wynika, ze mozliwa byla cesja w tzw. pierwszej grupie pokrewienstwa, ale nic ponadto.

Wiesz, ja pamiętam, że były jakieś kombinacje cesją na osoby trzecie i ogólnie handlem książeczkami, ale to już później, w latach 90, ale na czym to dokładnie polegało to nie wiem.

Pamiętam tylko, że były ogłoszenia "kupię książeczki mieszkaniowe". :)
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do Frondowiczow odnosnie ksiazeczek mieszkaniowych|Kohai 6.05.2015, 14:45
    Można coś więcej pokombinować, ale nie wiem czy wprost, czy dwuetapowo. Np. żona na męża, mąż na swoją matkę.
    A fructibus eorum cognoscetis eos
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook