Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pytanie do enrque111

dodano: 7.10.2017, 13:47
akcje wątku: drzewko

Autor: sedevacante

"Aby twierdzić, że "Franciszek nie jest członkiem Kościoła", to najpierw musiałbyś dowieść, że nie

jest on papieżem, a więc przedstawić fakty, które dowodzą, że albo został wybrany

nielegalnie, albo, że legalnie został pozbawiony "tronu piotrowego", a obecnie zasiada na nim ktoś inny." enrque111

http://www.fronda.pl/forum/posoborowe-odksztalcenia-doktryny-i-kultu-pochodza-od-szatana,84187.html?page=4&#comments

"Według wszystkich katolików Franciszek i papież to jedna i ta sama osoba. Prawdą jest, że ta osoba-papież jest w Kościele, zaś nieprawdą jest, że ta osoba-heretyk jest w Kościele." enrque111

Skoro twierdzisz, że do stwierdzenia, że Franciszek nie jest w Kościele trzeba najpierw dowieść, że nie jest papieżem i twierdzisz także, że osoba-heretyk (Franciszek) nie jest w Kościele, to czy mam rozumieć, że masz dowód na to, że Franciszek nie jest papieżem?

• Re: Pytanie do enrque111|[email protected] 7.10.2017, 14:04
    Czy Twoje upodobanie do uprawiania logiki, jako działu matematyki, czy chociażby jako logiki formalnej musi być na przykładach związanych z Kościołem, papieżem i duchowością katolicką?
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|ProjectPi v2 7.10.2017, 14:21

Czy Twoje upodobanie do uprawiania logiki, jako działu matematyki, czy chociażby jako logiki formalnej musi być na przykładach związanych z Kościołem, papieżem i duchowością katolicką?

Proszę, błagam tedy, nie znęcaj się nad bogobojnymi lefebrystami, bo na kretynów wychodzą w oczach niewiernych.
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|sedevacante 7.10.2017, 14:26

Moje upodobanie logiki wynika z upodobania prawdy, ponieważ logika jest jednym z narzędzi jakimi się człowiek może posłużyć w poznawaniu prawdy.

Poza tym nie założyłem tego wątku z umiłowania do logiki.
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|Rickenbacker 7.10.2017, 15:18
    Pax, pax między chrześcijany...
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 15:57
    Czy mógłbyś wskazać źródło cytatu: "Według wszystkich katolików Franciszek i papież to jedna i ta sama osoba. Prawdą jest, że ta osoba-papież jest w Kościele, zaś nieprawdą jest, że ta osoba-heretyk jest w Kościele."?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|sedevacante 7.10.2017, 16:13

Czy mógłbyś wskazać źródło cytatu: "Według wszystkich katolików Franciszek i papież to jedna i ta sama osoba. Prawdą jest, że ta osoba-papież jest w Kościele, zaś nieprawdą jest, że ta osoba-heretyk jest w Kościele."?

http://www.fronda.pl/forum/papiez-heretyk-w-jednej-osobie-nie-jest-i-jest-czlonkiem-kosciola,83852.html?page=2&#comments

Tam też jest cytat i nasza rozmowa na jego podstawie. Zresztą nie jeden wątek jest na podstawie tej wypowiedzi...
    Tutaj także o tym rozmawialiśmy:
    http://www.fronda.pl/forum/do-henryka,83890.html

A tutaj jest oryginał [uwaga na pierwszej stronie obsceniczne zdjęcia]:
    http://www.fronda.pl/forum/feminizm-to-sposob-zemsty-brzydkich-kobiet-na-tych-ladnych,83839.html?page=5𔝿
    Twoja wypowiedź z 16.09.2017, 18:48.
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 16:20

http://www.fronda.pl/forum/papiez-heretyk-w-jednej-osobie-nie-jest-i-jest-czlonkiem-kosciola,83852.html?page=2&#comments

Tam też jest cytat i nasza rozmowa na jego podstawie. Zresztą nie jeden wątek jest na podstawie tej wypowiedzi...
    Tutaj także o tym rozmawialiśmy:
    http://www.fronda.pl/forum/do-henryka,83890.html

A tutaj jest oryginał [uwaga na pierwszej ...

Dziękuję za link.
    Napisałem:
    "Franciszek to papież. (według Kościoła - legalnie wybrany papież jest papieżem)
    Papież nie może być poza Kościołem. (Moje słowa)
    Franciszek jest po za Kościołem. (moje słowa "Franciszek-heretyk").
    Papież (to znaczy Franciszek) nie jest po za Kościołem."
    i podtrzymuję te słowa.

Franciszek-heretyk (człowiek) jest poza Kościołem i z pewnością czeka go sąd Boży, na którym zostanie za to rozliczony.
    Franciszek-papież nie może być poza Kościołem, ponieważ papież jest "Skałą" na której opiera się Kościół.

Jeżeli dowiedziesz, że Kościół może istnieć bez papieża, że papież jest zbędny Kościołowi, że nie musi trwać na "Skale", to przyznam ci rację :)
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|sedevacante 7.10.2017, 16:26

Dziękuję za link.
    Napisałem:
    "Franciszek to papież. (według Kościoła - legalnie wybrany papież jest papieżem)
    Papież nie może być poza Kościołem. (Moje słowa)
    Franciszek jest po za Kościołem. (moje słowa "Franciszek-heretyk").
    Papież (to znaczy Franciszek) nie jest po za Kościołem."
    i podtrzymuję te słowa.

Franciszek-heretyk (człowiek) jest poza Kościołem i z ...

"Aby twierdzić, że "Franciszek nie jest członkiem Kościoła", to najpierw musiałbyś dowieść, że nie jest on papieżem..."

"Franciszek jest po za Kościołem."

No to ja pytam gdzie jest Twój dowód, że Franciszek nie jest papieżem?
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 16:54

"Aby twierdzić, że "Franciszek nie jest członkiem Kościoła", to najpierw musiałbyś dowieść, że nie jest on papieżem..."

"Franciszek jest po za Kościołem."

No to ja pytam gdzie jest Twój dowód, że Franciszek nie jest papieżem?

Zakładałem, że potrafisz czytać ze zrozumieniem (tym bardziej, że pasjonujesz się logiką).
    Napisałem powyżej (uściślając): "Franciszek-heretyk (człowiek)", czyli oddzieliłem Franciszka-papieża (funkcję, którą pełni) od Franciszka-heretyka (człowieka). Analogicznie należy oddzielać np. funkcję sędziego-wyrokotwórcy, czyli wydającego wyroki w imieniu państwa od sędziego-złodzieja (kradnącego np. pendrive'y). Ten pierwszy, pomimo, że jest prywatnie złodziejem, to jednocześnie występuje jako osoba utożsamiana z majestatem państwa. Dopiero pozbawienie go tej funkcji może doprowadzić do jego osądzenia i skazania za złodziejstwo.

Papież jest papieżem dopóty, dopóki ktoś uprawniony nie pozbawi go tej funkcji. Nadal czekam aż wskażesz "Skałę" na której wspiera się dziś Kościół. Czy możesz to uczynić, czy dalej zamierzasz "bić pianę"?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|Cywilizacja Łacińska 7.10.2017, 16:58

Zakładałem, że potrafisz czytać ze zrozumieniem (tym bardziej, że pasjonujesz się logiką).
    Napisałem powyżej (uściślając): "Franciszek-heretyk (człowiek)", czyli oddzieliłem Franciszka-papieża (funkcję, którą pełni) od Franciszka-heretyka (człowieka). Analogicznie należy oddzielać np. funkcję sędziego-wyrokotwórcy, czyli wydającego wyroki w imieniu państwa od sędziego-złodzieja (kradnącego np. pendrive'y). Ten pierwszy, pomimo, że jest prywatnie ...

A wiedziałeś, że liberalizm, z którym ponoć walczą konserwatyści-lefebryści, również zakłada rozdział "człowieka prywatnego" od "człowieka publicznego"? No, ale może lefebryści prywatnie uznają liberalizm, a publicznie wyznają lasandryzm (czy jakoś tak)?
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 17:55

A wiedziałeś, że liberalizm, z którym ponoć walczą konserwatyści-lefebryści, również zakłada rozdział "człowieka prywatnego" od "człowieka publicznego"? No, ale może lefebryści prywatnie uznają liberalizm, a publicznie wyznają lasandryzm (czy jakoś tak)?

Jako heretyk niewiele masz do gadania na temat tego, czym zajmuje się Kościół, z czym walczy a z czym nie. Co do liberalizmu, to Kościół zawsze go zwalczał - od wieków, a zatem jeśli już tylko walczą z nim "konserwatyści-lefebryści", to oznacza że już tylko oni są katolikami.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|sedevacante 7.10.2017, 17:07

Napisałem powyżej (uściślając): "Franciszek-heretyk (człowiek)", czyli oddzieliłem Franciszka-papieża (funkcję, którą pełni) od Franciszka-heretyka (człowieka). Analogicznie należy oddzielać np. funkcję sędziego-wyrokotwórcy, czyli wydającego wyroki w imieniu państwa od sędziego-złodzieja (kradnącego np. pendrive'y). Ten pierwszy, pomimo, że jest prywatnie ...

"Funkcja - «czyjeś stanowisko lub zakres obowiązków»" słownik PWN
    Franciszek-papież to nie funkcja. Franciszek-papież to człowiek. Funkcją jest papiestwo.
    Jeśli Franciszek-heretyk (człowiek) jest poza Kościołem, to Franciszek-papież (ten sam człowiek) też jest poza Kościołem, ponieważ ten sam człowiek nie może być w Kościele i nie być jednocześnie...

Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 17:11

"Funkcja - «czyjeś stanowisko lub zakres obowiązków»" słownik PWN
    Franciszek-papież to nie funkcja. Franciszek-papież to człowiek. Funkcją jest papiestwo.
    Jeśli Franciszek-heretyk (człowiek) jest poza Kościołem, to Franciszek-papież (ten sam człowiek) też jest poza Kościołem, ponieważ ten sam człowiek nie może być w Kościele i nie być jednocześnie...

Papiestwo jest systemem. Papież jest funkcją. System nie może być funkcją. Sądownictwo jest systemem zaś sędzia jest funkcją. Jeśli już "po słownikowemu" chcesz dyskutować, to również się stosuj do norm słownikowych.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|sedevacante 7.10.2017, 17:23

Papiestwo jest systemem. Papież jest funkcją. System nie może być funkcją. Sądownictwo jest systemem zaś sędzia jest funkcją. Jeśli już "po słownikowemu" chcesz dyskutować, to również się stosuj do norm słownikowych.

"Systemem" w jakiej definicji i z jakiego słownika?

Papież to przede wszystkim tytuł. Tytuł, który nosi Biskup Rzymu, czyli osoba ludzka (człowiek). Osoba posiadająca ten tytuł sprawuje pewną funkcję Wikariusza Chrystusa.
    Teraz proste pytanie, czy Franciszek jest w ciele Kościoła, tak czy nie? Zaznaczam, że nie pytam o to czy funkcja jest w Kościele.

Odpowiedz
  • Re: Pytanie do enrque111|enrque111 7.10.2017, 17:53

"Systemem" w jakiej definicji i z jakiego słownika?

Papież to przede wszystkim tytuł. Tytuł, który nosi Biskup Rzymu, czyli osoba ludzka (człowiek). Osoba posiadająca ten tytuł sprawuje pewną funkcję Wikariusza Chrystusa.
    Teraz proste pytanie, czy Franciszek jest w ciele Kościoła, tak czy nie? Zaznaczam, że nie pytam o to czy ...

"System" definiuję zgodnie ze słownikiem PWN, jako "określony sposób wykonywania jakiejś czynności lub zasady organizacji czegoś oraz formę ustroju państwowego". Takim właśnie jest papiestwo.

Tak, papież jest tytułem, podobnie jak król, prezydent, czy dyktator. Osoby, które określa się tymi tytułami pełnią funkcję króla, prezydenta, czy dyktatora w systemie monarchicznym, prezydenckim, czy autorytarnym (dyktatorskim).

Franciszek, jako papież jest w ciele Kościoła (ponieważ papież musi być w ciele Kościoła, dopóki odpowiedni organ nie pozbawi go tego tytułu i funkcji), jako człowiek-heretyk nie jest.
    enrque111
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook