Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.

dodano: 21.02.2019, 7:37
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Smuteczek.

• Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|ProjectPi v2 21.02.2019, 8:00
    Pełna profeska, nawet główka mu nie spadła.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Wojo 21.02.2019, 8:16
    Diabelska triada: państwowa edukacja, przemysł rozrywkowy i mass media skutecznie zoperowały ludziom świadomość, wychowując nowych barbarzyńców.
    Ciekawe, czy sprawca(-y) nie lubią go jako indywidualnego sprawcę podejrzanego o lubieżność, czy też jako przedstawiciela znienawidzonego kleru ?
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|mariaelena 21.02.2019, 9:37

Diabelska triada: państwowa edukacja, przemysł rozrywkowy i mass media skutecznie zoperowały ludziom świadomość, wychowując nowych barbarzyńców.
    Ciekawe, czy sprawca(-y) nie lubią go jako indywidualnego sprawcę podejrzanego o lubieżność, czy też jako przedstawiciela znienawidzonego kleru ?

A co niektórzy wielbłądy, spać nie mogąc, w okolicy wypasali...

https://twitter.com/sekielski/status/1098422638601478144?s=20

Btw pomniki są stanowczo przereklamowane
    "Dzięki ci Boże, że nie jestem jak ten katol"- interpretacja wg antykatoli
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|mariaelena 21.02.2019, 9:38

Nie tuttaj, nie powinno sie podpiąć
    "Dzięki ci Boże, że nie jestem jak ten katol"- interpretacja wg antykatoli
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|henryk1 21.02.2019, 8:38
    Jak zasłużył, to dobrze mu tak:) Swoją drogą, że trochę za dużo tych pomników. Lepiej gminne drogi utwardzić.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|MKasperowicz 21.02.2019, 10:39
    No to akurat przykre, jak bardzo niektórych zaślepia nienawiść. Acz sprawa ks. Jankowskiego jest bardzo trudna moralnie i prawnie.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Rycerz_Ni 21.02.2019, 11:13

No to akurat przykre, jak bardzo niektórych zaślepia nienawiść. Acz sprawa ks. Jankowskiego jest bardzo trudna moralnie i prawnie.

"Trudna moralnie"? Pan raczy żartować.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|MKasperowicz 21.02.2019, 11:36

"Trudna moralnie"? Pan raczy żartować.

A uważasz, że normalnie łatwe jest postawienie linii między domniemaniem niewinności, a domniemaniem prawdziwości zeznań? A w tym przypadku taka linia w ogóle nie istnieje, zarzucono jej istnienie w ogóle.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Rycerz_Ni 21.02.2019, 12:24

A uważasz, że normalnie łatwe jest postawienie linii między domniemaniem niewinności, a domniemaniem prawdziwości zeznań? A w tym przypadku taka linia w ogóle nie istnieje, zarzucono jej istnienie w ogóle.

To może być co najwyżej "trudne prawnie" a nie moralnie. Akurat u księdza Jankowskiego o jego ciągotach wiedzieli wszyscy, którzy byli z nim bliżej, począwszy od Wałęsy. Ta sprawa obciąża moralnie także ich. W moim rodzinnym mieście, w czasie mojego dzieciństwa też był taki proboszcz, który molestował chłopców. My jako dzieci wiedzieliśmy o tym bo moi koledzy opowiadali co im robił. Dorośli też wiedzieli i nikt nie zareagował bo kto będzie wierzył dzieciom. Zmarł spokojnie i został pochowany z honorami. Nikt mu nigdy nic nie udowodnił. Teraz ci chłopcy są mężczyznami koło 50 lat. Pewnie już nigdy o tym nikomu nie powiedzą ale na pewno będą pamiętać jego nazwisko do końca życia.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Polipid3 21.02.2019, 17:34

To może być co najwyżej "trudne prawnie" a nie moralnie. Akurat u księdza Jankowskiego o jego ciągotach wiedzieli wszyscy, którzy byli z nim bliżej, począwszy od Wałęsy. Ta sprawa obciąża moralnie także ich. W moim rodzinnym mieście, w czasie mojego dzieciństwa też był taki proboszcz, który molestował chłopców. My jako ...

kur.a się wzruszyłem :)
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|kandydat 21.02.2019, 23:53

kur.a się wzruszyłem :)

Murwa kać, to nieźle.
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Ligure 21.02.2019, 14:32
    Nie pierwszy i nie ostatni obalony pomnik. Kolejka jest długa :)
    Będziemy działać wspólnie na rzecz naszej odnowy, narodzin wspólnego luksusu, przyszłych splendorów i Powszechnej Republiki.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|Polipid3 21.02.2019, 17:33
    Sovieciarska dzicz i nieważne czy pedał czy nie.
    Odpowiedz
  • Re: Przewrocono pomnik pralata Jankowskiego.|kandydat 21.02.2019, 23:54

Sovieciarska dzicz i nieważne czy pedał czy nie.

Bo nad naszym zwycięstwem niejednym...
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook