Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Polski rząd robi fatalną robotę dla pojednania polsko-ukraińskiego.

dodano: 14.06.2018, 0:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Przez cały okres nieboszczki PRL stręczono Polakom przyjaźń do ZSSR. Mimo tego że przekaz medialny dla przeciętnego Polaka w czasach 1944-1989 był bardzo ograniczony (Część prostszych ludzi znało tylko media reżimowe co widziałem na przykładzie niektórych członków swojej rodziny) nikt normalny nie darzył sympatią Zwiazunia. Obecnie rząd PIS (Choć poprzednie rządy były identyczne) próbując zamieść po dywan sprawę Wołynia, robi niemal to samo co PZPR. PIS stręcząc Polakom przyjaźń Ukraińców bez rządania przeprosin za Wołyń sprawia tylko że sympatia Polaków do Ukraińców zamiast rosnać spada. Gdybym był agentem Putina to bym nie prowadził innej polityki bo długofalowo Ukraińcy zostaną u nas (Przy takich poczynaniach kaczystów) znienawidzeni.To już nie są lata monopolu Wyborczej bo dziś każdy może zobaczyć co Ukraińcy wyrabiali na Wołyniu i jak się odnoszą obecnie do tej sprawy. Fani Kaczyńskiego to ukryci ludzie Putina ? 

• Re: Polski rząd robi fatalną robotę dla pojednania polsko-ukraińskiego.|[email protected] 14.06.2018, 0:34
    Przede wszystkim, czy jakieś "pojednanie" jest komuś do czegoś potrzebne? Na czym miałoby ono polegać? I czemu służyć?
    Odpowiedz
  • Re: Polski rząd robi fatalną robotę dla pojednania polsko-ukraińskiego.|Gaius Marius 14.06.2018, 21:47
    Czy obecny rząd faktycznie stręczy Polakom przyjaźń z Ukrainą? Ja mam wrażenie, że nastąpiła znacząca zmiana w tym temacie po ostatnich wyborach. Za PO/PSL racją stanu było utrzymanie Ukrainy jako strefy buforowej między Polską a Rosją. Teraz ma się wrażenie, że i owszem, strefa buforowa ma sens, ale jakby Ukraina stałaby się częścią Rosji, nie byłoby wielkiej tragedii.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook