Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Podobał mi się ten felieton

dodano: 10.08.2018, 15:05
akcje wątku: drzewko

"Sponsorowanie lichwiarzy

Wydaje się jakby „dobra zmiana” utknęła w miejscu. Są dziedziny, w których trudno ją zauważyć.

Seniorom proponuje się darmowe leki zamiast kompetentnych lekarzy, niemowlętom szczepionki o niezbadanym działaniu. Dla równowagi emocjonalnej wciska nam się mnóstwo seriali opowiadających, jakich to mamy genialnych lekarzy. Pacjent odnosi zatem wrażenie, że może tylko on jakoś źle trafił.

Z nauką historii jest akurat odwrotnie. Skoro już ją w szkołach przywrócono, to dla równowagi serial telewizyjny powinien utrzymywać widza w przekonaniu, że Polacy zawsze byli jacyś tacy nudni i przygłupi. A najlepiej, żeby zakłamanej historii Polak uczył się z Muzeum Polin, które jest utrzymywane za pieniądze, i to nie małe, polskiego podatnika. Może nie stać nas na edukację lekarzy z prawdziwego zdarzenia, ale na renowacje żydowskich cmentarzy, o które sami żydzi nie dbają, wydajemy lekką ręką 100 milionów zł.

Ale co tam jakieś głupie 100 milionów! Niebawem oddamy miliardy i to nie złotówek, a dolarów – praktycznie wszystko co mamy i jeszcze zadłużymy się spłacając żydowskie roszczenia, zapewne „konieczne, uzasadnione i sprawiedliwe”. Zostały one bowiem na razie wyliczone akurat na tyle, ile wynoszą nasze rządowe rezerwy trzymane w amerykańskich bankach. Ot, taki nieoczekiwany zbieg okoliczności! Historia lubi się powtarzać, raz już zapłaciliśmy złotem z rezerw państwowych Anglikom za przywilej bronienia ich przed Hitlerem.

Wyszliśmy na tym tak, jak może wyjść człowiek honoru w starciu z lichwiarzem. Obecne głębokie ukłony naszych przywódców w jedną stronę, powodują wystawianie się na kopniaki z drugiej. Uniżoność zawsze odnosi ten sam skutek. Trudno nie skorzystać z okazji do wymierzenia salonowego, albo dyplomatycznego kopniaka, gdy podstawia się do tego sam wypięty tyłek.

A może jest to ostatni moment, żeby przypomnieć sobie o honorze i polskiej racji stanu, póki nie jest za późno?".

http://prawy.pl/76130-sponsorowanie-lichwiarzy/

• Re: Podobał mi się ten felieton|Piech 10.08.2018, 16:44
    "Prawy.pl" ma na lewym oku bielmo, chyba... A sprawa z tą "zmianą" jest przecie prosta. PiS nie przejął władzy dlatego, że ma jakieś szczególne społeczne poparcie (Kaczyński miał i ma u większości notowania poniżej średniej), ale wygrał władzę w karty (nie chce mi się już tego tłumaczyć).I PiS utrzymuje sie u władzy, nie dlatego, że nadaje na tych samych falach, co większość, ale dlatego, że kupuje poparcie... Wiem, że Kaczyński i może jeszcze kilka osób nie robią tego dla samej władzy, ale mają jakiś plan. No ale czy narzędziem jego realizacji mogą być pazerni durnie (aparat partyjny), a słupki poparcia zapewniać sobie łapówkami społęcznymi? Dlatego prawica ortodoksyjna zarzucając ustawicznie PiS - owi koniunkturalizm (słusznie), walcząc z nim w nadziei, że przejmie jego głosy, jest żałosna. To społeczeństwo jest już na fali z lewicą i przegrana PiS - to wygrana lewicy i ortodoksi nie doczekają się trak szybko odchylenia wahadła, Jurkowi i jemu podobnym nie starczy życia. Dlatego jesteście na PiS skazani, albo skończycie jak prawica francuska u schyłku XIX w. - na wiecznym aucie.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|[email protected] 10.08.2018, 17:39

"Prawy.pl" ma na lewym oku bielmo, chyba... A sprawa z tą "zmianą" jest przecie prosta. PiS nie przejął władzy dlatego, że ma jakieś szczególne społeczne poparcie (Kaczyński miał i ma u większości notowania poniżej średniej), ale wygrał władzę w karty (nie chce mi się już tego tłumaczyć).I PiS ...

Ja, akurat - nie jestem ani z jakimś Jurkiem, ani z kimkolwiek innym.
    Natomiast nienawidzę takiego stylu rządzenia, jaki uprawia PiS i mam w ogromnej pogardzie osobników, którzy są u władzy w tym rządzie.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|kahvi 10.08.2018, 17:46

Ja, akurat - nie jestem ani z jakimś Jurkiem, ani z kimkolwiek innym.
    Natomiast nienawidzę takiego stylu rządzenia, jaki uprawia PiS i mam w ogromnej pogardzie osobników, którzy są u władzy w tym rządzie.

Jeśli nie PiS, to kto? Proszę wymienić jakąkolwiek "siłę polityczną w Polsce" poza PiS zdolną dziś sprawować władzę.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|[email protected] 10.08.2018, 18:34

Jeśli nie PiS, to kto? Proszę wymienić jakąkolwiek "siłę polityczną w Polsce" poza PiS zdolną dziś sprawować władzę.

Media kreują wizerunek partii.
    Ponieważ PiS u władzy, a w Polsce media w ręku tego, kto rządzi, mamy ukształtowany wizerunek tylko jednej partii. Gdyby te mniejsze partie były pokazywane w telewizji, na pewno byśmy inaczej dyskutowali.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|kahvi 10.08.2018, 18:39

Media kreują wizerunek partii.
    Ponieważ PiS u władzy, a w Polsce media w ręku tego, kto rządzi, mamy ukształtowany wizerunek tylko jednej partii. Gdyby te mniejsze partie były pokazywane w telewizji, na pewno byśmy inaczej dyskutowali.

Czy TY naprawdę nie rozumiesz, że scena polityczna w Polsce nie ma dzisiaj żadnego znaczenia? O tym, co będzie w Polsce, decydują ci, którzy mieszkają poza Polską, z dużym prawdopodobieństwem, ci, którzy mieszkają poza Europą.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|Adalbert1241 10.08.2018, 19:06

Siłę polityczną? Zbrojna nie starczy????
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|kahvi 10.08.2018, 19:33

Siłę polityczną? Zbrojna nie starczy????

Póki co, pozory są jeszcze zachowywane. I niech tak będzie jak najdłużej.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|enrque111 10.08.2018, 19:45

"Jest taka partia!" - krzyknął niewysoki, mierzący ledwie 164 cm wzrostu i niewyraźnie wymawiający głoskę "r" choleryk z bródką (Lenin przywódca "bolszewików"). Nikt nie zdawał sobie sprawy, że otworzył właśnie nową, tragiczną epokę w dziejach świata.
    Wtedy jedynie rozśmieszył słuchaczy, klaskali mu tylko jego bolszewicy (radykalny odłam Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji), jednak byli wbrew swojej nazwie („bolsze” znaczy więcej) w żałosnej mniejszości.

Jednak ta jego partia, którą wszyscy lekceważyli zdobyła władzę i rządziła połową świata ponad 70 lat.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|Piech 10.08.2018, 21:13

"Jest taka partia!" - krzyknął niewysoki, mierzący ledwie 164 cm wzrostu i niewyraźnie wymawiający głoskę "r" choleryk z bródką (Lenin przywódca "bolszewików"). Nikt nie zdawał sobie sprawy, że otworzył właśnie nową, tragiczną epokę w dziejach świata.
    Wtedy jedynie rozśmieszył słuchaczy, klaskali mu tylko jego bolszewicy (radykalny odłam Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji ...

Po pierwsze tam władzy akurat nie było, tylko niemieckie pieniądze... No i Winnicki, czy inny Bosak nie ma bródki...
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|enrque111 10.08.2018, 21:29

Po pierwsze tam władzy akurat nie było, tylko niemieckie pieniądze... No i Winnicki, czy inny Bosak nie ma bródki...

A co za różnica czyje pieniądze? Swoich przecież nie mieliśmy i nie mamy, a gdybyśmy je nawet mieli, to zaraz zabraliby je żydzi :)
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|[email protected] 10.08.2018, 23:25

Też od razu skojarzyłam tę opowiastkę z posłem Robertem Winnickim. Tylko, że Winnickiego darzę szacunkiem więc nie chciałam porównywać z postacią z opowiastki.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|[email protected] 10.08.2018, 23:29

Wtedy jedynie rozśmieszył słuchaczy, klaskali mu tylko jego bolszewicy (radykalny odłam Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji ...

Masz rację. Może zaistnieć sytuacja, że wreszcie Polacy będą mieli dość tej beznadziei i wtedy skierują uwagę ku zdrowym poglądom, szczytnym ideałom, uczciwym, prawym przywódcom.
    Tylko najpierw trzeba by odebrać narodowi dostatek chleba i igrzyska, czyli rozrywki.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|kahvi 10.08.2018, 16:55
    Panie Piechu, PiS nie wygrał na żadnej fali, ale dlatego, że gdzieś tam, ponad Polską, pewnie nawet ponad Europą tak zdecydowano. I dopóki tam nie zdecydują inaczej, PiS będzie rządził. I żadne akcje w Polsce ani w UE tego nie zmienią.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|kahvi 10.08.2018, 16:59

Panie Piechu, PiS nie wygrał na żadnej fali, ale dlatego, że gdzieś tam, ponad Polską, pewnie nawet ponad Europą tak zdecydowano. I dopóki tam nie zdecydują inaczej, PiS będzie rządził. I żadne akcje w Polsce ani w UE tego nie zmienią.

Opozycja przebolałaby, że PiS rządzi, ale ona nie może przeboleć tego, że olano ją na najwyższych kręgach decyzyjnych tego świata.
    Odpowiedz
  • Re: Podobał mi się ten felieton|Piech 10.08.2018, 17:03

Opozycja przebolałaby, że PiS rządzi, ale ona nie może przeboleć tego, że olano ją na najwyższych kręgach decyzyjnych tego świata.

To przede wszystkim. No ale przecież napisałem o partii karcianej, pomijając (żeby nie komplikować przekazu) dwóch partnerów tej rozgrywki.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook