Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Początek ludzkiego życia - neodarwinizm

dodano: 13.06.2018, 11:22
akcje wątku: drzewko

Autor: snaut

"O dynamice żywego organizmu decydują geny, czyli zaszyfrowane kodem molekularnym instrukcje. W wyniku rozszyfrowania kodu molekularnego powstaje zbiór złożonych i różnorodnych struktur (fenotyp). Neodarwinizm zakłada, że instrukcje genomu są w pełni wystarczającym czynnikiem sprawczym organizmu biologicznego. Połączenie się gamet (np. plemnika i komórki jajowej) jest początkiem nowego organizmu biologicznego. Wszystkie późniejsze wydarzenia (jak np. ukształtowanie mózgu) są pochodne wobec momentu złączenia genów.

Według darwinizmu - wiele tysięcy lat temu (a może nawet kilka milionów lat temu, paleoantropologia praktycznie każdego roku dostarcza nowych danych) organizm zwierzęcy osiągnął poziom człowieczeństwa na drodze ewolucji przez losowe mutacje i selekcję naturalną zewnętrznego środowiska. Człowieczeństwo w raz ukształtowanym gatunku homo sapiens po prostu jest - tak wynika z pojęć, którym neodarwinizm jako teoria biologiczna się posługuje. 

[...]

Dosyć rozpowszechnione twierdzenie mówiące, że zygota ludzka jest co prawda nowym organizmem biologicznym, ale nie jest człowiekiem (żywa zygota jakoby nie osiągnęła jeszcze poziomu "człowieczeństwa"), nie mieści się w wizji klasycznego neodarwinizmu, dla którego determinująca jest genetyka."

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3261,jak-wyglada-pro-life-z-perspektywy-naukowej.html

• Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|Kermit_zaba 13.06.2018, 11:24
    Neodarwinizm to szajs
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|snaut 13.06.2018, 11:27

Neodarwinizm to szajs

Nawet nie zadałeś sobie trudu, by pomyśleć przez 5 sek. nad moim wpisem.
    Co masz do zarzucenia neodarwinizmowi w kwestii początku ludzkiego życia?
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|Kermit_zaba 13.06.2018, 11:29
    Według takich panów jak Dawkins jesteśmy maszynami, jedynym cel naszego życia jako tych maszyn jest przekazywanie genów.
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|snaut 13.06.2018, 11:38

Według takich panów jak Dawkins jesteśmy maszynami, jedynym cel naszego życia jako tych maszyn jest przekazywanie genów.

Jeśli nawet, to według neodarwinizmu ludzkie życie zaczyna się w chwili połączenia komórek rozrodczych. A przecież o to chodzi w sporze o aborcję. W tej kwestii neodarwinizm jest naszym sprzymierzeńcem. Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami.
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|Kermit_zaba 13.06.2018, 11:39

Jeśli nawet, to według neodarwinizmu ludzkie życie zaczyna się w chwili połączenia komórek rozrodczych. A przecież o to chodzi w sporze o aborcję. W tej kwestii neodarwinizm jest naszym sprzymierzeńcem. Kto nie jest przeciw nam, ten jest z nami.

Cóż warte jest życie maszyny?
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|[email protected] 13.06.2018, 11:56
    "organizm zwierzęcy osiągnął poziom człowieczeństwa na drodze ewolucji przez losowe mutacje"

- Czy Ty zagadnieniem tym zajmujesz się zawodowo, z zainteresowania, czy ot - tak, sobie?
    Czy słyszałeś, żeby jakiś kamień lub głaz "osiągnął poziom" rośliny przez np. "losowe mutacje" lub "na drodze ewolucji"?
    Czy możesz podać przykład, aby jakaś roślina "osiągnęła poziom" zwierzęcia w taki sam sposób?
    To dlaczego tylko człowiek wyewoluował się lub zmutował z "organizmu zwierzęcego"?
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|DelfInn 13.06.2018, 11:58
    "Kiedy przegląda się współczesne książki, można się z nich dowiedzieć, że ludzie tacy jak my, homo sapiens, wyewoluowali na przestrzeni ostatnich około stu tysięcy lat z istot przypominających małpy. Wszystkie przytaczane w tych książkach dowody potwierdzają tę tezę nadając jej wiarygodność. Kiedy jednak przyjrzałem się temu z bliska, zorientowałem się, że na przestrzeni ostatnich stu pięćdziesięciu lat antropolodzy tak naprawdę pogrzebali niemal tyle samo dowodów, ile wygrzebali. Mówiąc: pogrzebali – mam tu oczywiście na myśli ich ukrywanie lub ignorowanie. Dowody te świadczą przeciwko obowiązującej do dzisiaj w nauce teorii dotyczącej pochodzenia człowieka. Świadczą również o tym, że człowiek taki jak my istnieje na Ziemi nie od setek tysięcy, ale od setek milionów lat.[...]"

całość: https://wolnemedia.net/zakazana-archeologia/
    książka: Zakazana archeologia: ukryta historia człowieka
    Michael A. Cremo, Richard L. Thompson - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/21594/zakazana-archeologia-ukryta-historia-czlowieka
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|snaut 13.06.2018, 12:05
    Ludzie!!!
    Nie założyłem tego wątku po to, by dać okazję do dyskusji z neodarwinizmem jako takim.
    Założyłem go po to, by pokazać, że w tej konkretnej kwestii, jaką jest początek ludzkiego życia, neodarwinizm stoi po stronie tych, którzy połączenie komórek rozrodczych uznają za początek ludzkiego życia.
    Czy tak trudno to zrozumieć?
    Czy hasło "neodarwinizm" od razu wywołuje u Was taką reakcję, jak dzwonek u psa Pawłowa?
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|sedevacante 13.06.2018, 12:21

Ludzie!!!
    Nie założyłem tego wątku po to, by dać okazję do dyskusji z neodarwinizmem jako takim.
    Założyłem go po to, by pokazać, że w tej konkretnej kwestii, jaką jest początek ludzkiego życia, neodarwinizm stoi po stronie tych, którzy połączenie komórek rozrodczych uznają za początek ludzkiego życia.
    Czy tak trudno to ...

To dlatego, że myślenie stereotypowe jest powszechne. W jednej grupie ludzi słowo, które ma fragment "darwinizm" budzi pozytywne skojarzenia i co za tym idzie reakcje, a w drugiej negatywne skojarzenia i negatywne reakcje. Oczywiście zależy to jeszcze z tym się to połączy, bo może być "anty-darwinizm" i w takiej sytuacji będzie na odwrót.
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|sedevacante 13.06.2018, 12:22

To dlatego, że myślenie stereotypowe jest powszechne. W jednej grupie ludzi słowo, które ma fragment "darwinizm" budzi pozytywne skojarzenia i co za tym idzie reakcje, a w drugiej negatywne skojarzenia i negatywne reakcje. Oczywiście zależy to jeszcze z tym się to połączy, bo może być "anty-darwinizm" i w takiej sytuacji ...

...z czym* się to połączy...
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|[email protected] 13.06.2018, 12:26

Ludzie!!!
    Czy tak trudno to ...

To nie jest "dyskusja z neodarwinizmem jako takim", jak Ty to nazywasz. Żeby dyskutować o czymkolwiek, trzeba trzymać się zasady jasności wypowiedzi, czystości słowa, aby tak, znaczyło tak, nie - nie. Inaczej takowa "dyskusja" przekształca się w bełkot intelektualny lub popisy erudycji.
    W treści cytatu, który zamieszczasz w swoim wątku i chcesz nim się posiłkować jest na Dzień Dobry wypowiedziana sprzeczność:
    "organizm zwierzęcy osiągnął poziom człowieczeństwa na drodze ewolucji przez losowe mutacje".

Tymczasem najprostsze źródło wiedzy podstawowej podaje takie info:"
    Kierunkiem ewolucjonizmu przeciwnym do neodarwinizmu jest mutacjonizm, który przyjmuje, że głównym, a nawet jedynym mechanizmem ewolucji organizmów są mutacje, czyli skokowe pojawianie się nowych cech dziedzicznych" (Wikipedia).
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|snaut 13.06.2018, 12:33

To nie jest "dyskusja z neodarwinizmem jako takim", jak Ty to nazywasz. Żeby dyskutować o czymkolwiek, trzeba trzymać się zasady jasności wypowiedzi, czystości słowa, aby tak, znaczyło tak, nie - nie. Inaczej takowa "dyskusja" przekształca się w bełkot intelektualny lub popisy erudycji.
    W treści cytatu, który zamieszczasz w swoim wątku i ...

W treści cytatu, który zamieszczasz w swoim wątku i chcesz nim się posiłkować jest na Dzień Dobry wypowiedziana sprzeczność:
    "organizm zwierzęcy osiągnął poziom człowieczeństwa na drodze ewolucji przez losowe mutacje".

Hola, hola. Gdyby to była sprzeczność logiczna, czyli jeden mówi "p", a drugi "nie p" to po sprawie. Tyle że tu nie ma sprzeczności logicznej, bo tę każdy musiałby uznać. To, co Ty uważasz za sprzeczność, nie jest sprzecznością dla neodarwinisty. Kto ma między Wami rozstrzygnąć?
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|[email protected] 13.06.2018, 12:47

Hola, hola. Gdyby to była sprzeczność logiczna, czyli jeden mówi "p", a drugi "nie p" to po sprawie. Tyle że ...

Nie wiem, o co Ci chodzi.
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|snaut 13.06.2018, 12:56

Nie wiem, o co Ci chodzi.

Przykro mi.
    Odpowiedz
  • Re: Początek ludzkiego życia - neodarwinizm|Bogumił Rzepa 13.06.2018, 12:50
    "Wszystkie późniejsze wydarzenia (jak np. ukształtowanie mózgu) są pochodne wobec momentu złączenia genów."

Na pewno? Zdaje się, że niektóre patologie ciąży (np. bliźnięta syjamskie) nie są zdeterminowane w momencie złączenia genów.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook