Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pobożność, męstwo, kobiecość i radość

dodano: 12.07.2018, 10:39
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski2

To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.

czyli te tematy, które męczę, w 2 min. filmiku

https://www.facebook.com/gredoma/videos/10204591299179301/

Ujęcie z telefonu, przedwczoraj. Zobaczcie kolejny i kolejny raz zwracając uwagę na szczegóły.

• Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|MonikaMaria 12.07.2018, 10:53
    Widzę mężczyzn w białych koszulkach i krótkich spodenkach, którzy płyną łódką z figurka jakiejś bogini (czy to ma być Matka Boża, czy to jakiś pogański rytuał?). Obok płyną też inne łódki z innymi ludźmi. Wszyscy zadowoleni.
    I jaki wniosek z tego?
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|Zawistowski2 12.07.2018, 11:01

Widzę mężczyzn w białych koszulkach i krótkich spodenkach, którzy płyną łódką z figurka jakiejś bogini (czy to ma być Matka Boża, czy to jakiś pogański rytuał?). Obok płyną też inne łódki z innymi ludźmi. Wszyscy zadowoleni.
    I jaki wniosek z tego?

A na procesji widzisz to samo co na gejparadzie? Ludzie idą, śpiewają i coś niosą ;)

A poważnie - w tym poście od wniosków chcę się powstrzymać - każdy niech ma własne. Jedyne co sugeruję, to dokładne, powtórne obejrzenie.
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|Agnes32 12.07.2018, 11:23
    Ani tam pobożności nadzwyczajnej nie widać, ani męstwa (obawiam się, że nawet nie rozumiesz znaczenia tego słowa). Kolejna okazja do zabawy i tyle.
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|Agnes32 12.07.2018, 11:36
    Żebyś się zbytnio nie przemęczył, litościwie podpowiem. Męstwo nie polega na tym, żeby utrzymać kuper w pozycji pionowej, pomimo, że łódź się przechyla. Męstwo to mężne radzenie sobie z przeciwnościami losu w prawdziwym życiu, nie w zabawie.
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|Agnes32 12.07.2018, 11:37
    I jeszcze jedna podpowiedź, bo na to pewnie też nie wpadniesz. Męstwo obowiązuje wszystkich ludzi, nie tylko mężczyzn.
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|wirek 12.07.2018, 11:52
    to jakaś pijacka impreza?
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|Zawistowski2 12.07.2018, 12:16

to jakaś pijacka impreza?

Nie proszę pana, to święto Matki Boskiej z Góry Carmen (patronki marynarzy i rybaków). Nikt tam nie jest pijany. Są sytuacje, gdzie zbiorowa radość nie oznacza upojenia, choć i mnie, jak Panu, były one dość obce.
    Odpowiedz
  • Re: Pobożność, męstwo, kobiecość i radość|wirek 12.07.2018, 15:53

Nie proszę pana, to święto Matki Boskiej z Góry Carmen (patronki marynarzy i rybaków). Nikt tam nie jest pijany. Są sytuacje, gdzie zbiorowa radość nie oznacza upojenia, choć i mnie, jak Panu, były one dość obce.

Ale zachowuja sie jakby byli po kilku glebszych
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook