Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy

dodano: 12.10.2017, 15:34
akcje wątku: drzewko

Autor: Wertyp

#infobroker

• Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|MKasperowicz 12.10.2017, 17:18
    Szkoda, że na hasła "Chcemy leczyć w Polsce" PiS reaguje "Niech jadą."
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Fredny 12.10.2017, 18:44
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Fredny 12.10.2017, 19:08

„Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Cywilizacja Łacińska 12.10.2017, 19:42
    Jak paczę na te protesty, to mię się zaraz przypominają kamasze Dorna sprzed jakichś 12 lat... Zachowanie tych niedojrzałych chłopców to coś więcej niż zwykłe bumelanctwo. Z dwóch powodów. Po pierwsze: dzięki takim osobnikom, jak Juras z Orkiestry zniszczony został doszczętnie etos pracy, który jeszcze istniał w czasach komuny. Te protesty są już realnymi efektami duraczenia młodych Polaków nihilistyczną filozofią "Róbta, co chceta" (dwa dni pracy i już go paluszek swędzi). Po drugie: zawód doktora poza tym, że oznacza dla zainteresowanego pracę zarobkową i pieniążki na utrzymanie, jest również swego rodzaju misją i powołaniem wobec innych ludzi. Nie jest to zwykły zawód, który nie wymaga dużych poświęceń. Niestety młode starbuniowe dzieciaczki-lewaczki wychowane na dobrze karmionym cycuniu rodzicielskim, które zawsze sobie żyły łatwo, zgrabnie i przyjemnie, nie są w stanie pojąć pewnych niuansów związanych z zawodem, który sobie wybrali.

Tak więc, czy mają jechać? Jak patrzę na to wszystko, to mam ochotę wykrzyczeć: tak, niech jadą w cholerę, gdzie pieprz rośnie! Nie chcę, żeby leczyli mnie ludzie, którzy mają w dupie etos pracy, a tym bardziej misyjność swojego wyjątkowego zawodu, którzy przepracowali kilka dni w szpitalu i już mają dość, którzy idą na łatwiznę - po linii najmniejszego oporu. Tylko kto będzie nas leczył, jeśli oni wyjadą? Może bardziej zdyscyplinowani(?) doktorzy nauk technicznych?

https://pbs.twimg.com/media/DL79OF5WAAU02eL.jpg

//Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Cywilizacja Łacińska 12.10.2017, 21:04

Jak paczę na te protesty, to mię się zaraz przypominają kamasze Dorna sprzed jakichś 12 lat... Zachowanie tych niedojrzałych chłopców to coś więcej niż zwykłe bumelanctwo. Z dwóch powodów. Po pierwsze: dzięki takim osobnikom, jak Juras z Orkiestry zniszczony został doszczętnie etos pracy, który jeszcze istniał w czasach komuny. Te ...

* karmiącym
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|kotes czyli wysłannik z efe 12.10.2017, 19:50
    no cze wojtzel :) pewnie czekasz na lekarzy z ukrainy ktorych w lublinie jest juz paru albo na syryjczykow po lubelskim uniwerku medycznym nie? bo jest i paru hindusow na medycynie w lublinie ale oni taczej w polsce nie zostana ;) no to czesc i byle cie cukrzyca nie nawiedzila :p ps. zrzuciles troche tluszczu na weganskiej diecie pastora?
    Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|EA™ 12.10.2017, 20:21
    Uważam, że młodzi lekarze powinni zarabiać 990 PLN/m-c, Pan Prezydent RP – 1100 PLN, premier Rządu RP – 999 PLN, a posłowie mieć 666 PLN diety miesięcznie bez żadnych ulg i dodatków.
    Take me through Hell / For I deserve it / Take me through Hell / It's for my good / Pain is sweet / However hot you serve it / And Hell is no hotter / Than my jealous blood
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Altek 12.10.2017, 20:27
    Brakuje kasy młodziakom na Autocasco luksusowych fur. Czy pojadą czy nie, nie zmieni to patologicznej organizacji pracy w szpitalach.
    Szczęście i nieszczęście to nasza lewa i prawa ręka - obie należy używać. św. Katarzyna ze Sieny
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Y’gorek 12.10.2017, 20:47
    @Altek

A jak przyjdzie umierać to:

“Ja to mam szczęście
    Że umrzeć mi przyszło
    W kraju nad Wisłą
    Ja to mam szczęście”

http://cdn2.se.smcloud.net/t/photos/t/412201/mlodzi-wybieraja-smierc_23897211.jpg
    K/e/e/p/ c/a/l/m/ a/n/d h/u/g t/i/g/er/s
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|Altek 12.10.2017, 21:00

@Altek

A jak przyjdzie umierać to:

“Ja to mam szczęście
    Że umrzeć mi przyszło
    W kraju nad Wisłą
    Ja to mam szczęście”

http://cdn2.se.smcloud.net/t/photos/t/412201/mlodzi-wybieraja-smierc_23897211.jpg

"Tępa głupota ciągle mnie otacza,
    pieniądz wyznacza ludziom drogę.
    Ja tak nie mogę, nie chcę tak życ,
    dajcie mi spokój, dajcie mi być."

JEST TAKIE MIEJSCE

https://www.youtube.com/watch?v=hrkXsOvUgmU
    Szczęście i nieszczęście to nasza lewa i prawa ręka - obie należy używać. św. Katarzyna ze Sieny
    Odpowiedz
  • Re: Parafrazując klasyka: rząd się sam wyleczy|WojciechA 12.10.2017, 21:08
    Za PO+ZSL to ludzie żyli i żyli. Nikt nie umierał. Potem się obudziłem.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook