Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Panno można, módl się za nami!

dodano: 8.04.2016, 8:55
akcje wątku: drzewko

Autor: AHAWA

*A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl

Przystępujemy do cnót Panny nad pannami, które przejawiają się w działaniu na zewnątrz. Jako pierwszą spotykamy jej przepotężną pomoc, gotową na usługi dla biednych ludzi.
Pięknie pisze apostoł Jakub: "Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego" (Jk 5, 16). Czego to nie potrafią szczególniejsi przyjaciele Boga, Święci? A co dopiero może najświętsza Dziewica? Św. Anzelm woła do niej: "Ty, o Niepokalana, wyższa jesteś od patriarchów, wyższa od męczenników, wyższa od wyznawców, wyższa także od dziewic. Dlatego ty sama i bez nich możesz to, co oni z tobą potrafią". Maryja jest przecież Matką wszechmocnego Syna Bożego. A to mówi wszystko. Jeżeli jej Syn jest wszechmocny z natury, to ona jest wszechmocna przez łaskę, ona jest w całym tego słowa znaczeniu Panną możną.
Kościół katolicki od niedawna obchodzi osobne święto "Matki Bożej, Pośredniczki wszelkich łask". Ma to swoje głębokie uzasadnienie. Chrystus pośrednikiem u Ojca, Maryja pośredniczką u Chrystusa. Już św. Efrem tak to wyraził: "Do Pośrednika pośredniczka całego świata!" Jej Kościół św. kładzie w usta słowa: "Pan mój cały swój majątek oddał mi we władanie, nie ma w domu większej władzy niż ja i niczego mi nie wzbrania" (Rdz 39, 8.9).
Najgłębszą zaś racją przepotężnego pośrednictwa Najświętszej Maryi Panny jest fakt, że Chrystus chciał przyjść na ziemię przez Maryję. Dlatego więc powinniśmy znowu przez Maryję iść do Chrystusa. Stąd też to zdanie św. Germana: "Nikt nie dostępuje wiecznego zbawienia, jak tylko przez ciebie, o Najświętsza!"
Zatem pamiętaj zawsze w ciężkich chwilach życia o Matce, przepotężnej Pośredniczce wszelkich łask.
Staraj się też wlewać w serca innych dziecięcą ufność w jej potęgę. Módl się z Kościołem: "Módl się za nami, przemożna Pośredniczko nasza, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych!"

 • Re: Panno można, módl się za nami!|AHAWA 8.04.2016, 8:55
  msza.net
  *A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
  Odpowiedz
 • Re: Panno można, módl się za nami!|Altek 8.04.2016, 12:06

  Bazylika NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask


  http://niepokalanow.pl/images/niep_header_minimal.jpg
  Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook