Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników

dodano: 13.11.2017, 21:35
akcje wątku: drzewko

W wymiarze ludzkim historią rządzą zdeterminowane i inteligentne mniejszości. Natomiast w wymiarze nadprzyrodzonym, mówiąc obrazowo za św. Ignacym Loyolą, istnieją tylko dwa sztandary: Chrystusa i Lucyfera. Stąd prosty wniosek: jeśli nie jesteś radykalnie z Chrystusem, pozostajesz, chcąc nie chcąc, w komitywie z diabłem.

 
Źle się dzieje, gdy lewica zaczyna rządzić ludźmi mieniącymi się chrześcijanami. Tak stało się z chadekami (chrześcijańskimi demokratami), którzy ręka w rękę z lewicą we Włoszech zalegalizowali rozwody i mordowanie nienarodzonych dzieci. Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że chadecy bardziej umiłowali demokrację niż chrześcijaństwo...

Przypadek chadeków pokazuje jak może skończyć katolik, który idzie na kompromis z wrogami Pana Boga: przyłożeniem ręki do legalizacji zła. A wtedy może zagrzmieć nad takim po raz wtóry komunista Lew Trocki: Jesteś bankrutem. Odegrałeś już swoją rolę. Odejdź tam, gdzie jest Twoje miejsce - na śmietnik historii (parafraza przemówienia do mienszewików z roku 1917).

Katolik, tak jak uczniowie Pana Jezusa, musi być solą ziemi i światłością świata. Innymi słowy, musi być widomym znakiem, punktem odniesienia, biegunem modlitwy, myśli i czynu. A jeśli katolik przestaje taki być? „Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi” (Mt 5, 13n).

Pan Jezus w Apokalipsie św. Jana mówi: „Obyś był zimny albo gorący. A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” (Ap 3,15n). Dlaczego w tej scenie Pan Jezus nie wypluwa ze swoich ust zimnych, czyli wrogów wiary katolickiej i Kościoła? Ze względu na ich zapał i radykalizm mają oni większe szanse na nawrócenie niż miałcy i bezideowi "letni". Bycie niezdecydowanym wciąga jak bagno...

Cnotliwi i zdeterminowani katolicy zmieniają bieg historii. Zazwyczaj jest ich mało tak jak niewiele jest zaczynu w cieście. Bez zaczynu jednak chleb nie wyrośnie. Religia katolicka zaczęła się od dwunastu mężów (czyli ultra-mniejszości) przepojonych duchem Bożym. Szli na cały świat i nauczali wszystkie narody, mając w pamięci słowa św. Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!” (Flp 4, 13).

https://www.pch24.pl/warto-byc-bozym-gwaltownikiem--a-nie-mialkim-centrysta--zobacz-3-powody-,49361,i.html

 • Re: Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników|Hsiwej 13.11.2017, 21:40
  A jaki ma to związek z Twoim pierwotnym użyciem tego tekstu? Odnośnie rasizmu?
  Odbicie lustrzane. Soft power.
  Odpowiedz
 • Re: Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników|Straśholc 13.11.2017, 22:29
  „Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli”. Paulo Coelho
  Odpowiedz
 • Re: Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników|Jeremjahu 13.11.2017, 22:31
  mah shesanu aleikha al ta’aseh lehaberkha
  Odpowiedz
 • Re: Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników|Piech 13.11.2017, 23:51
  Jesteś chadeckim premierem Włoch, obywatele zgadzają się w referendum na rozwody, aborcję, itd. Jaki masz wybór? Może niezbyt gorliwie namawiałaś do głosowania przeciw, ale skoro papieża nie posłuchali...? Król Belgów abdykował na 1 dzień. aby nie podpisać ustawy sprzecznej z sumieniem, a zwykły polityk jak może się zachować? Wycofać się - to oznacza oddanie pola komunistom, wziąć broń do ręki - tego przecież podobno nie wolno robić... Epoka samowładnych królów - to przeszłość, a demokracja - to rządy sprytnych, a kwestie sumienia nigdy nie będą elementem demokratycznego sprytu.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook