Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach

dodano: 12.08.2017, 22:22
akcje wątku: drzewko

Autor: Cywilizacja Łacińska

//Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki

Podopieczna ma 95 lat. Waży niecałe 70 kg. Porusza się przy pomocy balkonika. Zgłoszone schorzenia: reumatyzm, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza. Pamięć i świadomość bardzo dobrze zachowane. Usposobienie starszej pani: miłe i pogodne. Podopieczna łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Opieka dzienna w domu seniorki. 

Szukamy Polki z co najmniej półrocznym doświadczeniem w zakresie opieki nad starszą osobą na terenie Niemiec, posługującej się językiem niemieckim w stopniu dobrym, cierpliwej, spokojnej i bez nałogów. Mile widziany pozytywny stosunek do zwierząt domowych (podopieczna ma pieska).

Pełne zakwaterowanie.

Stawka: 1400 € netto miesięcznie.

...

Podopieczna nazywa się Hilde Michnia i lubi wspominać dawne czasy, kiedy pracowała w niemieckim obozie śmierci jako SS-Aufseherin.

https://i1.wp.com/img.welt.de/img/hamburg/crop136969158/7996601735-ci3x2s-w300-ai2x3l/Hilde-Michnia-8-.jpg

• Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach| taktak.nienie 12.08.2017, 22:38
    Zadanie dla Misjonarza.
    Właściwy test na to, czy jesteś modernistą: http://www.fronda.pl/forum/wlasciwy-test-na-to-czy-jestes-modernista,82782.html
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|kotes czyli wysłannik z efe 12.08.2017, 22:48
    szef muwi: tsza rwac do nimiec ftedydy bo w polsce nie ma pracy dla licencjatuf z kwsh ;)
    Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|Hsiwej 13.08.2017, 1:09
    "...według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek..."

Myślę że podobna przysięgę składają pielęgniarki.
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|Cywilizacja Łacińska 13.08.2017, 10:20

"...według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek..."

Myślę że podobna przysięgę składają pielęgniarki.

Trochę mnie niepokoi to, że wśród Niemek nie ma opiekunek do osób starszych...
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|waldens 13.08.2017, 12:51

Są. ale nie lubią tej pracy. Wydaje mi się, że nie jest też ona zbyt dochodowa.

Starsi ludzie bywają bardzo marudni, a niektórzy starsi panowie chcą się nawet żenić:)
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|kotes czyli wysłannik z efe 13.08.2017, 13:07

cze lacinska ;) szef muwi rze bys sie nadawala na opiekunke starszej osoby ;)
    Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|Adalbert1241 13.08.2017, 2:47
    http://www.pch24.pl/niewolnictwo-i-handel-ludzmi---jedne-z-najwiekszych-problemow-wielkiej-brytanii,53748,i.html

Nowocześnie?
    Odpowiedz
  • Re: Opiekunka do samotnej, starszej pani w Niemczech - praca od zaraz na do-godnych warunkach|Adalbert1241 13.08.2017, 2:52
    Ach ci absolwenci.

"Cyt.: „Antropozoologia to nowy międzyobszarowy kierunek studiów licencjackich, którego nie znajdziecie nigdzie indziej w Polsce!

(…) Program adresowany jest do tych z Was, którzy interesują się złożonymi i wielowymiarowymi relacjami między ludźmi i (innymi) zwierzętami w kontekście poznawczym, praktycznym i etycznym.
    (…)
    Studia zapoznają Was z najnowszymi odkryciami dotyczącymi umysłów, emocji i zachowań zwierząt. (…) Przygotują Was również do mądrego i skutecznego rozwiązywania konfliktów interesów między ludźmi a przedstawicielami innych gatunków, z poszanowaniem podmiotowości i godności ludzi i zwierząt.

(…) Będziecie przygotowani do pracy w sferze edukacji, kultury, turystyki, mediów, administracji państwowej, oświaty, w placówkach ochrony przyrody, organizacjach pozarządowych, i firmach prowadzących działalność opartą na interakcji ze zwierzętami.
    (…)”.

https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=S1-AZ&kategoria=

"
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook