Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Oficjalny zakaz krytykowania papieża w Zakonie Maltańskim

dodano: 15.04.2018, 9:17
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Komandoria Zakonu Maltańskiego w Wielkiej Brytanii oficjalnie zakazała członkom zgromadzenia krytykowania Ojca Świętego Franciszka i bronienia poświęconej mu książki „Papież dyktator” Henryego Sire.

Zakaz dotyczy aktywności online członów Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana, z Jerozolimy, z Rodos i z Malty. Kawalerom Maltańskim za złamanie go grozi nawet usunięcie ze Zgromadzenia. W mailu wysłanym do wszystkich członków zakonu uprasza się nie tylko o zaprzestanie krytyki papieża, ale też o donoszenie na temat tych, którzy się nie dostosują.

– Prosimy was byście zwracali uwagę i nie narażali Zakonu na różne niebezpieczeństwa i meldowali o zachowaniach, które stoją w sprzeczności z regułami Zakonu – napisały władze Zgromadzenia.

List został rozesłany do jego członków na całym świecie. To bezprecedensowa akcja. Została bezpośrednio wywołana książką „Papież Dyktator” Henry Sirea. Władze zakonu zawiesiły autora. Sire w niezwykle mocny sposób atakuje Franciszka. Opisuje sposób sprawowania pontyfikatu i porównuje papieża do dyktatora Juana Perona.

Książka wywołała wielkie poruszenie wśród Kawalerów Maltańskich. Okazało się, że większość zgadza się z autorem i ma bardzo krytyczny stosunek do papieża. Wydany zakaz to nieomal oficjalne przyznanie, że pontyfikat Franciszka budzi ogromny sprzeciw, a Kościół i jego różne odłamy, Zgromadzenia, Prowincje coraz bardziej podzielone są jeśli chodzi o stosunek do Franciszka, sposób sprawowania przez niego pontyfikatu i nauczanie.

http://nczas.com/2018/04/14/dostali-oficjalny-zakaz-krytykowania-papieza-tak-hierarchowie-walcza-z-coraz-wieksza-krytyka-franciszka/

 • Re: Oficjalny zakaz krytykowania papieża w Zakonie Maltańskim|[email protected] 15.04.2018, 13:35
  "Kontrowersyjna książka, która pod koniec 2017 roku wstrząsnęła Watykanem, może położyć się cieniem na pontyfikacie obecnego papieża. Opisuje ona m.in. arbitralne działania Franciszka, jego napady złości i gniewu, wspomina o atmosferze strachu i poczuciu zastraszenia w Stolicy Piotrowej. Krok po kroku opisuje metody, dzięki którym Franciszek mógł w czasie Synodu poświęconemu rodzinie przeprowadzić swój plan przewrotu tradycyjnej doktryny katolickiej - pisze w felietonie dla WP Opinie Paweł Lisicki.
  Autor książki ukrył swoje nazwisko pod pseudonimem Marcantonio Colonna, nawiązując do admirała włoskiej floty podczas najkrwawszej w historii, morskiej bitwy pod Lepanto w 1571 roku.

  Watykan wszczął specjalne śledztwo w celu ustalenia jego tożsamości. „Urzędnicy watykańscy przedstawili papieżowi listę sześciu nazwisk osób, które mogły napisać książkę. Nie sądzę, żeby w ten sposób szukali kogoś po to, by wręczyć mu nagrodę literacką”.

  Paweł Lisicki w artykule "Czarne chmury nad Franciszkiem" recenzuje kolejne rozdziały książki:
  - Żądny władzy tyran;
  - Spisek postępowców;
  - Papież, jakiego nie znamy?;
  - Kolejne uderzenie;
  - Coraz mniejsze poparcie.


  https://opinie.wp.pl/pawel-lisicki-czarne-chmury-nad-franciszkiem-6206030270224001a
  Odpowiedz
 • Re: Oficjalny zakaz krytykowania papieża w Zakonie Maltańskim|+ 15.04.2018, 14:00
  "Być może jedyne, co go chroni, to obawa dużej części konserwatywnych katolików, że radykalna krytyka obecnego pontyfikatu Franciszka w konsekwencji uderzy też w jego poprzedników. ... ci, którzy atakują Franciszka, w ostateczności podważają działania tych papieży, którzy dopuścili, za sprawą nominacji kardynalskich i swoich nauk, do jego urzędowania. Ostatecznie chodzi im, przeciwnikom Franciszka, o podważenie Soboru Watykańskiego".

  Dokładnie, chodzi o ten łańcuszek nieczystych serc, które rozwaliły, co mogły: sprotestantyzowały liturgię, wyburzyły ołtarze ku Bogu, zbudowały swoje ku człowiekowi, nauczają, że Kościół bez heretyków pozbawiony jest "pełnej jedności" itd. itp.

  Ciekawe omówienie.
  Pod nim pojawiły się koszmarne komentarze psycholewicy broniące patologii jako cudownej nowej ortodoksji...
  http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
  Odpowiedz
 • Re: Oficjalny zakaz krytykowania papieża w Zakonie Maltańskim|[email protected] 15.04.2018, 21:42

  "Być może jedyne, co go chroni, to obawa dużej części konserwatywnych katolików, że radykalna krytyka obecnego pontyfikatu Franciszka w konsekwencji uderzy też w jego poprzedników. ... ci, którzy atakują Franciszka, w ostateczności podważają działania tych papieży, którzy dopuścili, za sprawą nominacji kardynalskich i swoich nauk, do jego urzędowania. Ostatecznie chodzi im ...


  Oni wszyscy są bez wyjścia, Franciszek z całą plejadą posłusznych mu hierarchów. Za daleko zabrnęli w szerzeniu kłamstw uniwersalistycznej religii masońskiej głoszącej ekologizm, ekumenizm, "prawa człowieka", etc.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook