Otwarte forum dyskusyjne Frondy

o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!

dodano: 11.06.2013, 9:08
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Najpierw próbka z już wydanego podręcznika "Lekcje równości. Postawy i potrzeby kadry szkolnej i młodzieży wobec homofobii w szkole" (pod red. Jana Świerszcza, Warszawa 2012)

 

 

"Tożsamość płciowa nie ma wpływu na orientację seksualną danego człowieka; osoby transpłciowe mogą posiadać takie same orientacje seksualne jak osoby «cis[gender]» i wchodzić w relacje zarówno różnopłciowe, jak i jednopłciowe. Nonkonformizm płciowy uczniów i uczennic jest dla nich szczególnym utrudnieniem i czynnikiem stresogennym w codziennym funkcjonowaniu. Odkrycie i potrzeba ujawnienia swojej nieheteronormatywnej tożsamości płciowej może wiązać się z tym, że uczeń czy uczennica zapragnie, by zwracano się do niej/niego wybranym (niemetrykalnym) imieniem lub nazwiskiem oraz stosowano męskie lub żeńskie formy i zaimki, odpowiednio do tożsamości danej osoby; może też chcieć korzystać z łazienek i przebieralni przeznaczonych dla przedstawicieli płci, z którą się identyfikuje".

 

 

Apel o. Augustyna:

Uczmy się na cudzych błędach; tych, które popełnili wierzący wielu krajów zachodnich, gdy całymi latami biernie przypatrywali się temu, co poczynali w sprawach małżeństwa, rodziny i wychowania dzieci politycy i mianowani przez nich urzędnicy za pieniądze z podatków. Gdy bowiem parlament uchwali prawo, rząd mianuje odpowiedniego ministra edukacji, a ten sformułuje podstawy programowe dla szkół, zatwierdzi podręczniki i wyedukuje nauczycieli, protesty uliczne już niewiele dadzą. Edukacyjnego walca, uruchamianego latami przez określone ideologie, nie da się tak łatwo zatrzymać. Przerabialiśmy to przecież w XX wieku.

Niech zatem rodzice teraz, gdy nie jest za późno, zainteresują się tym, w jaki sposób politycy chcą wychowywać w przyszłości ich dzieci. Kościół pomaga rodzicom, ale ich nie zastępuje. Listy protestacyjne hierarchii czytane w kościołach lub kierowane do urzędników nie mają większego wpływu na sprawy społeczne.

 

 

Całość tu:

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1201,lobby-gender-inwazja-na-polskie-szkoly.html

 

 

Zachęcam też do pisania listów protestacyjnych ws. obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach do pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas. Wzór pod linkiem:

http://www.fronda.pl/a/gender-w-szkolach-zorganizowany-zbiorowy-gwalt-na-duszy-dziecka,28720.html

 • Re: o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!|nick_zastępczy 11.06.2013, 14:28
  tu trzeba sobie jasno powiedzieć, że to nie jakaś "inwazja" nie wiadomo skąd tylko jasny kurs polszewickiego reżimu z folksdojczem na czele na zapateryzację Polski.
  Jak należało się spodziewać żałosne próby ugłaskania i przypodobania się Bestii przez dużą część hierarchów przyniosły skutek dokładnie odwrotny.
  Odpowiedz
 • Re: o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!|Elrond 11.06.2013, 16:52
  ^
  Odpowiedz
 • Re: o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!|KonradTomasz 11.06.2013, 21:21
  jak już O.Augustyn tak dramatycznie pisze, to znaczy, że zaczyna być faktycznie źle, był rządowym doradcą, jest blisko decydentów
  Konrad Tomasz
  Odpowiedz
 • Re: o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!|osiol 12.06.2013, 17:22
  ^
  Odpowiedz
 • Re: o. Józef Augustyn - ważny list na temat inwazji gender. Alarm dla rodziców!|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 15.06.2013, 22:09
  ttt
  Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook