Otwarte forum dyskusyjne Frondy

o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam

dodano: 1.05.2015, 17:12
akcje wątku: drzewko

Autor: Lavendowa Pani

To idzie do wszystkich ziomków, co noszą już długie spodnie, piją tę goudę co piątek i chcą wyglądać groźnie. Blizny na głowach, złamane nosy, braki w uzębieniu, Błysk w oczach, spliffy w dłoniach, wyroki w zawieszeniu. To idzie do wszystkich dziewczyn, co noszą wysokie szpilki lub kicksy i w jeansy wsuwają swoje okrągłe tyłki. Minispódniczki, szminki, tusze do rzęs i cienie, zniżki, butiki, aerobiki, bijatyki przy przecenie. To idzie do wszystkich zarobionych jap - yuppies, co wsiadają w porsche kiedy po robocie śmigają na klawisz. Zegarki za parę koła, garniaki bardziej pokaźnie. Każda karta złota, loga nawet na ...taśmie. To idzie do wszystkich dumnych business women (łoman? łomen? łymyn?). Do góry broda, bo wokoło woda i aligatory swimmin'. Nowa garsonka, nowy garson, w nowej garsonierze. Na szyi to kolia czy garota? Nawet powietrze się nie nabierze. Nieważne jaki bój toczymy ze światem. Nieważne ile zbrój wkładamy przy tym i masek. Jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek. Będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek

o Boże......myślę o tej mojej lichej wierze...

dochpdzę do różnych wniosków.

Dziś stwierdzam, że skoro Istnienie Chrystusa  i jego śmierć na krzyżu są udowodnione historycznie...to ja od niego nie odejdę. Bez względu na to czy faktycznie zmartwychwstał czy nie. 

Dał dowód olbrzymiej miłości do ludzi i dlatego przy nim (Chrystusie) chcę trwać (nawet jak był zwyklym wariatem).

• Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Gurb 1.05.2015, 17:16
    Trudno zaprzeczać, że Chrystus jest postacią historczyną. A Ty możesz przecież korzystać z systemu etycznego zawartego w Ewangelii, a zarazem odrzucić wszystkie niepotrzebne ozdobniki typu wiara w byty nadprzyrodzone, instytucja koscioła etc.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Elrond 1.05.2015, 17:19

Trudno zaprzeczać, że Chrystus jest postacią historczyną. A Ty możesz przecież korzystać z systemu etycznego zawartego w Ewangelii, a zarazem odrzucić wszystkie niepotrzebne ozdobniki typu wiara w byty nadprzyrodzone, instytucja koscioła etc.

jak Kulega uzasadni poświęcanie się za innych, miłość nieprzyjaciół czy choćby czyn ojca Kolbego odrzucając "nadprzyrodzone byty"?
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Gurb 1.05.2015, 17:21

jak Kulega uzasadni poświęcanie się za innych, miłość nieprzyjaciół czy choćby czyn ojca Kolbego odrzucając "nadprzyrodzone byty"?

Nie zamierzam uzasadniać. Twierdzę, że właśnie bez tych nadprzyrodzonych bytów czyny tych osób nabierają wyjątkowego piękna.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Elrond 1.05.2015, 20:42

Nie zamierzam uzasadniać. Twierdzę, że właśnie bez tych nadprzyrodzonych bytów czyny tych osób nabierają wyjątkowego piękna.

przez to, że są irracjonalne?
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|MarNiok 1.05.2015, 17:17
    :-)))))

aleś ty zdrowo szurnięta.....
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Lavendowa Pani 1.05.2015, 17:19

:-)))))

aleś ty zdrowo szurnięta.....

Póki zdrowo to wszystko gra:)
    To idzie do wszystkich ziomków, co noszą już długie spodnie, piją tę goudę co piątek i chcą wyglądać groźnie. Blizny na głowach, złamane nosy, braki w uzębieniu, Błysk w oczach, spliffy w dłoniach, wyroki w zawieszeniu. To idzie do wszystkich dziewczyn, co noszą wysokie szpilki lub kicksy i w jeansy wsuwają swoje okrągłe tyłki. Minispódniczki, szminki, tusze do rzęs i cienie, zniżki, butiki, aerobiki, bijatyki przy przecenie. To idzie do wszystkich zarobionych jap - yuppies, co wsiadają w porsche kiedy po robocie śmigają na klawisz. Zegarki za parę koła, garniaki bardziej pokaźnie. Każda karta złota, loga nawet na ...taśmie. To idzie do wszystkich dumnych business women (łoman? łomen? łymyn?). Do góry broda, bo wokoło woda i aligatory swimmin'. Nowa garsonka, nowy garson, w nowej garsonierze. Na szyi to kolia czy garota? Nawet powietrze się nie nabierze. Nieważne jaki bój toczymy ze światem. Nieważne ile zbrój wkładamy przy tym i masek. Jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek. Będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|MarNiok 1.05.2015, 17:21

Póki zdrowo to wszystko gra:)

odczytuj to jako bardzo, bardzo pozytywny komplement
    każdy wariat w dobrej sprawie jest zdrowo szurnięty
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Bogumił Rzepa 1.05.2015, 18:17
    Widzę, że Duch Święty czuwa, miałem Ci wysłać jeszcze jednego maila, ale w ostatniej chwili uznałem, że ma trochę zbyt surową naukę i może Cię niepotrzebnie pognębić. Wszystko w swoim czasie :)
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Lavendowa Pani 1.05.2015, 18:17

Widzę, że Duch Święty czuwa, miałem Ci wysłać jeszcze jednego maila, ale w ostatniej chwili uznałem, że ma trochę zbyt surową naukę i może Cię niepotrzebnie pognębić. Wszystko w swoim czasie :)

wyślij
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Bogumił Rzepa 1.05.2015, 19:58

wyślij

W swoim czasie. Ale za to rychło napiszę o czymś innym ;)
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Lavendowa Pani 1.05.2015, 20:32

W swoim czasie. Ale za to rychło napiszę o czymś innym ;)

Ok:)
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Bogumił Rzepa 2.05.2015, 2:21

Ok:)

Poszło :) Temat na czasie ;)
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Darcheville 1.05.2015, 19:54

trwaj dzielnie przy Panu ,to w godzinach próby to co najwartościowsze się rodzi,kształtuje,a potem daje owoce
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Lavendowa Pani 1.05.2015, 20:33

trwaj dzielnie przy Panu ,to w godzinach próby to co najwartościowsze się rodzi,kształtuje,a potem daje owoce

Dziękuję. Widzisz, staram się jak mogę.
    Odpowiedz
  • Re: o Boże ....myślę o tej mojej lichej wierze i..........tak sobie wykombinowałam|Agnes32 1.05.2015, 20:37
    Nie odchodź, a On sam sprawi, że nie tylko uwierzysz, ale i zyskasz pewność. W każdym razie tak było ze mną. Plątałam się przy płocie, aż otworzyła się brama i to zupełnie nieoczekiwanie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook