Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.

dodano: 7.02.2019, 9:14
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Żeby nie powiedzieć: "siłom"...

Z czytań na dziś:

"Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich" (Mk 6, 10-11).

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie zadania postawił swoim Apostołom Pan Jezus - nie ma tam mowy o jakichś organizacjach i stowarzyszeniach, choćby charytatywnych. I ciesząc się, że Kościół zajmuje się również ubogimi i pomocą im - pamiętajmy, że działalność charytatywna nie jest podstawowym zadaniem Kościoła.

(Mk 6, 7-13) 
"Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. "Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien". I mówił do nich: "Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich". Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali".

Natomiast ostatni rozkaz, jaki otrzymali uczniowe od Pana Jezusa brzmi: (Mt 28, 19-20)

"Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»5 "
(Mt 28, 19-20)

I to by było na tyle, o "nawracaniu siłą" i o wolności religijnej.

• Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|cham 7.02.2019, 9:26
    Sandały bojowe.
    Czy w Raju można było złamać nogę ?
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 9:35

Sandały bojowe.

:DD
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|cham 7.02.2019, 9:27
    Czyli to nie Chińczycy wynaleźli proch.
    Czy w Raju można było złamać nogę ?
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 9:36

Czyli to nie Chińczycy wynaleźli proch.

:DDDDDDDDDDDDDD
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|atlantis 7.02.2019, 9:28
    A dziś bezdomni samochody księżom dają, żeby na krowie nie musieli jeździć:)
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 9:37

A dziś bezdomni samochody księżom dają, żeby na krowie nie musieli jeździć:)

Mój proboszcze jeździ na rowerze.

I gdyby pan chciał mu dać samochód - jestem pewna, że by nie przyjął :))
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|atlantis 7.02.2019, 9:40

Mój proboszcze jeździ na rowerze.

I gdyby pan chciał mu dać samochód - jestem pewna, że by nie przyjął :))

Może dlatego że bezdomny nie jestem:)
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 9:43

Może dlatego że bezdomny nie jestem:)

Od nikogo by nie przyjął.

Ja znam wielu Bożych i prawych księży :)
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 9:51

Od nikogo by nie przyjął.

Ja znam wielu Bożych i prawych księży :)

Przy czym - koniecznie muszę to zaznaczyć - znakomita większość z nich jednak jeździ samochodami.

Bo brak samochodu nie jest warunkiem sine qua non świętości i życia zgodnie z Bożymi przykazaniami.
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Cyrenejczyk 7.02.2019, 10:04
    problem zaczyna się gdy człowiek skazany jest na obecność bezbożników w miejscu pracy
    nie ma możliwości wyjścia i strząśnięcia prochu a żyć po bożemu należy
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Teofila (w podróży) 7.02.2019, 10:08

problem zaczyna się gdy człowiek skazany jest na obecność bezbożników w miejscu pracy

Pociesz się, Szymonie, że każdy kto pracuje - ma ten problem.
    I naprawdę da się żyć po Bożemu obok bezbożników - trwając w wierze i swoim życiem dając świadectwo Ewangelii.
    Tylko, żeby wytrwać, trzeba wtedy koniecznie szukać oparcia we wspólnocie - czy to (najlepiej) wspólnocie własnej rodziny, czy to w każdej innej wspólnocie katolickiej.
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Adalbert1241 7.02.2019, 10:26

Sól egzorcyzmowana?
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|Drè 25.03.2019, 23:48

Sól egzorcyzmowana?

NaCl?
    Nie raz, nie dwa, kiedym w daleki ruszał świat, po mym policzku ciekła łza, a Cygan śpiewał neh-neh-nah-neh-nah.
    Odpowiedz
  • Re: Nowy Testament - szczegółowe i dokładne instrukcje Pana Jezusa jak nawracać i ewangelizować siłą.|AnnaMS 7.02.2019, 13:53
    +++
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook