Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I

dodano: 24.12.2009, 2:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Pas

Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, /Ez.37.12/

W wątku AnnyE pojawiła się inicjatywa modlitwy o pracę http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3098379 Wielu z nas boryka się z bezrobociem, dlatego zapraszamy w tym szczególnym dniu Narodzenia Pańskiego do rozpoczęcia nowenny.

Nowenna do św. Josemaríi Escrivy w intencji pracy

Dzień pierwszy

„Praca jako droga do świętości”

Św. Josemaría mówi:

Przychodzimy by jeszcze raz zwrócić uwagę na przykład Jezusa, który przez trzydzieści lat przebywał w Nazarecie pracując, wykonując rzemiosło. W rękach Jezusa praca, a była to praca podobna do tej, jaką wykonują miliony ludzi na całym świecie, przekształca się w zadanie boskie, w pracę odkupienia, w drogę zbawienia.
Dzieci moje, tam gdzie są wasi bracia, tam gdzie są wasze dążenia, wasza praca, wasze miłości, tam jest miejsce waszego codziennego spotkania z Chrystusem. To właśnie wśród spraw najbardziej prozaicznych na tej ziemi, powinniśmy uświęcać się, służąc Bogu i wszystkim ludziom.

Prośby:

Intencja A: O znalezienie pracy

Niech nasz Pan prowadzi mnie w wysiłkach szukania pracy i pobłogosławi mi, pozwalając na znalezienie uczciwego, godnego i stałego zatrudnienia; a następnie niech mi pomoże widzieć w mojej pracy drogę do świętości i służbę innym, na której Bóg, mój Ojciec, oczekuje mnie bez przerwy, prosząc, bym w każdej sytuacji anśladował Jezusa, który pracował jako cieśla w Nazarecie.

Intencja B: O dobre wykonywanie pracy

Niech nasz Pan pozwoli mi widzieć w mojej pracy drogę do świętości i służbę innym, na której Bóg, mój Ojciec, oczekuje mnie bez przerwy, prosząc, bym w każdej sytuacji naśladował Jezusa, który pracował jako cieśla w Nazarecie.

Modlitwa do św. Josemaríi:

O Boże, który za przyczyną Najświętszej Maryi Panny udzieliłeś niezliczonych łask świętemu księdzu Josemaríi, obierając go za swoje najwierniejsze narzędzie do założenia Opus Dei, drogi do świętości przez pracę zawodową i wypełnianie codziennych obowiązków chrześcijanina, spraw łaskawie, żebym ja także potrafił każdą chwilę i sytuację w mym życiu wykorzystać jako sposobność do miłowania Ciebie i służenia Kościołowi, Papieżowi i wszystkim duszom z radością i prostotą serca, oświetlając drogi ziemskie światłem wiary i miłości. Przez wstawiennictwo świętego Josemaríi udziel mi łaski, o którą Cię proszę...
(wymień swoją prośbę).
Amen.

+

Ojcze nasz,
Zdrowaś Maryjo,
Chwała Ojcu...

+

całość:
http://multimedia.opusdei.org/pdf/pl/nowenna_o_prace.pdf

• Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|wujek inż.AjatollahGnyszkaszwili 24.12.2009, 2:07
    o, super!
    Ciociu Luciu - wróc :)
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Pas 24.12.2009, 2:08
    no to skorzystam z podbicia i + w intencji mojego Pascala
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Ani(k)a 24.12.2009, 2:09
    Też chętnie skorzystam. Wielkie Bóg zapłać!

+

\\\\
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|OldBlood 24.12.2009, 2:34
    +
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Tersytes 24.12.2009, 2:38
    +
    Firma "Ciężkie czasy" oferuje swoje usługi. Profesjonalnie wzdychamy i rozkładamy ręce
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Kasia Ballou 24.12.2009, 2:44
    ^

Podbijanko
    Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł (1 Kor 10,12)
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Zielony 24.12.2009, 2:54
    +
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|tabula rasa 24.12.2009, 3:58
    +
    Tb 4,3
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Justyna. 24.12.2009, 5:27
    +
    wolę artystyczny niebyt niż artystyczny odbyt © | www.justgo.wroclaw.pl | www.malarstwo.wroclaw.pl
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Luc 24.12.2009, 5:36
    Czy to działa też, jeśli ktoś nie ma warunków ani możliwości, a chciałby pracować?
    <a href=\\
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Socrat 24.12.2009, 8:47

Czy to działa też, jeśli ktoś nie ma warunków ani możliwości, a chciałby pracować?

Wiesz - dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. A jak Mu zaufasz - dla Ciebie też. Człowiek też może chodzić po wodzie.
    Ps 23,1
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|angela 24.12.2009, 10:52

+

masz możliwości i warunki:)

Trzymaj się Luc- wierzę w Ciebie:)))
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Pas 25.12.2009, 10:30

sprawdź.
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Socrat 24.12.2009, 8:47
    +
    Ps 23,1
    Odpowiedz
  • Re: Nowenna o pracę przez pośrenictwo św. Josemarii Escrivy - dzień I|Kriss de Valnor (oddać Petepa!) 24.12.2009, 9:06
    Proszę za mojego brata +
    "Modlić się to prosić o deszcz. Wierzyć to przynieść parasol." (Bruno Ferrero)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

izrael - pielgrzymki, wycieczki, wczasy

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: