Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ?

dodano: 15.06.2015, 10:23
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Szykuje sie rewolucyjny dokument i solidny bol w dupie dla coniektorych forumowiczow. Polecam:

http://www.swietostworzenia.pl/2-aktualne/448-dobry-klimat-dla-ekologii-w-kosciele-co-wiemy-o-nowej-encyklice-franciszka

• Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |Exsultet 15.06.2015, 10:41
    Ciekawe czy bedziemy sie tluc o tresc dokumentu ktory jeszcze nie zostal wydany, ot tal dla spekulacji;)
    Co do ekologii, dajmy na to, parki narodowe to koncepcja Kosciola, ktory wprowadzal takie rezerwaty jeszcze za sredniowiecza... reszta swiata daleko w tyle zostala ;)
    Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności.
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |podpałki 15.06.2015, 10:58
    Iwona napisała, że "nic nowego" i to mnie właśnie zastanawia.

Za każdym razem jak Papieże coś publikują to komentatorzy religijni dodają "spokojnie, spokojnie papież nie powiedział niczego nowego" itp.

Po co zatem tworzyć tyle tych encyklik skoro nie ma się nic nowego do powiedzenia? Szkoda papieru ;) Dzisiaj nikt nie zaakceptuje nawet pracy dyplomowej, jeśli autor nie będzie miał niczego nowego do napisania w jakiejś konkretnej dziedzinie.
    Prawdziwych katolików dziś już nie ma
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |Adalbert1241 15.06.2015, 11:52

Iwona napisała, że "nic nowego" i to mnie właśnie zastanawia.

Za każdym razem jak Papieże coś publikują to komentatorzy religijni dodają "spokojnie, spokojnie papież nie powiedział niczego nowego" itp.

Po co zatem tworzyć tyle tych encyklik skoro nie ma się nic nowego do powiedzenia? Szkoda papieru ;) Dzisiaj nikt nie zaakceptuje ...

Przypominanie Podpałki.Przypominanie. Bo łatwo zapominamy
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |podpałki 15.06.2015, 12:15

Przypominanie Podpałki.Przypominanie. Bo łatwo zapominamy

Nie wystarczy wydać reedycję jakieś starej encykliki?
    Prawdziwych katolików dziś już nie ma
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |Elpis 15.06.2015, 11:15
    Pochwała stworzenia zawsze była obecna w nauczaniu KK. Wszelkie komentarze do Księgi Rodzaju widziały w stworzeniu wielkie dzieło Boże. I gwiazdy, i księżyc i ziemia są dziełem Jego myśli i rąk. Z dzieła stworzenia możemy wnioskować o geniuszu jego Stwórcy. Natura jest jednak bezrozumna. Człowiek by żyć czyni sobie ziemię poddaną i w ten sposób z niej korzystała. Jednak nie tylko korzysta – ziemia wymaga także z jego strony mądrej troski.
    Założyłeś ten wątek chyba nieco sarkastycznie i może się okazać – nie wiem co będzie treścią papieskiej encykliki – że papież zajmie się także „ekologią człowieka” i wtedy może być głupio nie tym, którym głupio w myśl Twoich sugestii miało być – „bol w dupie dla coniektorych forumowiczow”.
    Bo papież także może napisać, że antykoncepcja jest sprzeczna z naturą, aborcja także, in vitro jak najbardziej, eutanazja – a jakże…, że sprzeczne są z naturą wszelkie manipulacje genetyczne i wszystko co nie sprzyja zdrowiu i życiu nie tylko roślin i zwierząt, ale i człowieka.
    Może o człowieka papież powalczy stawiając go wyżej niż słonia czy małpę – byś mnie nie zrozumiał opatrznie – one są także bardzo ważne, wszak są dziełem Bożych rąk.
    Jednak hierarchia istnieje… w naturze także. :)
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |2013 Zuzelski 15.06.2015, 12:03
    Papieże często w encyklikach poruszają bardzo ważne zjawiska wydarzenia związane z funkcjonowaniem człowieka. Pojawienie się różnych problemów społecznych - kwestia robotnicza w XIX w. skłoniło papieża do wsytąpienia z doniosłą encykliką w 1891r. Być może nowa encyklika Franciszka odnosząca się do poważnych problemów współczesności kiedyś zostanie podobnie odebrana.
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |Elpis 15.06.2015, 12:14

Papieże często w encyklikach poruszają bardzo ważne zjawiska wydarzenia związane z funkcjonowaniem człowieka. Pojawienie się różnych problemów społecznych - kwestia robotnicza w XIX w. skłoniło papieża do wsytąpienia z doniosłą encykliką w 1891r. Być może nowa encyklika Franciszka odnosząca się do poważnych problemów współczesności kiedyś zostanie podobnie odebrana.

Jednak wydaję się, że zarówno Kościół jak i świat boryka się w tym czasie z o wiele poważniejszymi problemami niż ekologia, ale może tylko niektórym – w tym mnie – się tylko tak wydaje, możemy się mylić.
    Odpowiedz
  • Re: Nowa encyklika Franciszka - ekologiczna ? |Teofila (w podróży) 15.06.2015, 21:06
    News sprzed roku chyba.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook