Otwarte forum dyskusyjne Frondy

N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat

dodano: 11.07.2018, 11:20
akcje wątku: drzewko

FF -orumowiczka @Elpis w jednym z komentarzy na moim wątku napisała:

"Dzielę się z Wami prelekcją (wykładem) pana Brauna.
Zapewne to wystąpienie jak i zbierane do niego wiadomości źródłowe stały się podstawą założenia Konfederacji Gietrzwałdzkiej.
Żeby w pełni docenić objawienia w Gietrzwałdzie trzeba (koniecznie) wykład posłuchać w całości":

https://www.youtube.com/watch?v=KjZtPOp1neQ&t=12s

Wysłuchałam. Jestem zachwycona. Kto choć trochę interesuje się historią - przeżyje ucztę intelektualną.

Grzegorz Braun zasypał szczegółami, aby przekazać obraz tamtej rzeczywistości, gdy 27 czerwca 1877 r. objawiła się N.M.P. Niepokalana w Gietrzwałdzie. Sytuacja była gotowa do wybuchu I wojny światowej. 40 lat wcześniej rysował się scenariusz wojny światowej.

Nocą z 26 na 27 czerwca 1877 r. główne siły rosyjskie sforsowały Dunaj; świat szedł na I wojnę światową. W Gietrzwałdzie N.M.P. uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem, które było szykowane, a na dodatek uratowała świat przed I wojną światową; 40 lat wcześniej. Odsunęła I wojnę światową o 40 lat. Grzegorz Braun wyjaśnił, jakie ma to pokrycie w faktach. Opowiedział, jaki był kontekst geopolityczny, geostrategiczny tych wydarzeń. Dlaczego Gietrzwałd? Dlaczego w Prusach Wschodnich?

I tego dotyczy opowieść Grzegorza Brauna.

• Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|Ligure 11.07.2018, 12:04
    Uczta intelektualna? Sprawdzimy.... Ale tak spontanicznie rodzi się pytanie: Dlaczego NMP w 1877 roku działała przeciw odrodzeniu się wolnej Polski? Który naród w tym okresie był jej wybranym? Rosyjski? Turecki? Angielski? I dlaczego heretycy?
    Będziemy działać wspólnie na rzecz naszej odnowy, narodzin wspólnego luksusu, przyszłych splendorów i Powszechnej Republiki.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 12:10

Uczta intelektualna? Sprawdzimy.... Ale tak spontanicznie rodzi się pytanie: Dlaczego NMP w 1877 roku działała przeciw odrodzeniu się wolnej Polski? Który naród w tym okresie był jej wybranym? Rosyjski? Turecki? Angielski? I dlaczego heretycy?

Najpierw wysłuchaj w całości wykładu. Bez tego, Twoje pytania są bez sensu.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|Adalbert1241 11.07.2018, 19:28

A to kiedy sie wolna Polska "odrodziła" niby????
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 19:55

A to kiedy sie wolna Polska "odrodziła" niby????

100/100.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|wirek 11.07.2018, 12:43
    jak zwykle brak zamykającego cudzysłowu przez co nie jest jasne co jest cytatem a co dopiskiem autora wątku.
    Oj popraw sie @Ann
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 12:54

jak zwykle brak zamykającego cudzysłowu przez co nie jest jasne co jest cytatem a co dopiskiem autora wątku.
    Oj popraw sie @Ann

Poprawiłam (bez: "się"). Dziękuję za korektę.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|qaxas 11.07.2018, 13:03

Oj popraw sie @Ann

Blockquote by się przydało.
    Wyłapuję mgły w moje tajne nic. I rozdaję tym, o których wiem, że tego chcą.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 13:12

Blockquote by się przydało.

A wykładu Grzegorza Brauna słuchałeś?
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|qaxas 11.07.2018, 13:18

Youtube mi nie działa ;[

https://i.imgur.com/KSGNQyF.png
    Wyłapuję mgły w moje tajne nic. I rozdaję tym, o których wiem, że tego chcą.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 13:24

Youtube mi nie działa ;[

https://i.imgur.com/KSGNQyF.png

Idź do sąsiada.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|Don Quijote de la Mancha 11.07.2018, 19:00

https://i.gifer.com/QQbE.gif
    “Theology is ignorance with wings.” ― Sam Harris
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|Ligure 11.07.2018, 14:05
    Wysłuchałem religijnego wykładu w całości. Sprawnie opowiedziana historyjka. Oczywiście z punktu widzenia religijno-mistyczno-nacjonalistycznego. Ale pytanie pozostaje. Co ówcześni Polacy uczynili NMP, że na kolejne 40 lat pozostawiła ich w niewoli?
    Będziemy działać wspólnie na rzecz naszej odnowy, narodzin wspólnego luksusu, przyszłych splendorów i Powszechnej Republiki.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 14:22

Wysłuchałem religijnego wykładu w całości. Sprawnie opowiedziana historyjka. Oczywiście z punktu widzenia religijno-mistyczno-nacjonalistycznego. Ale pytanie pozostaje. Co ówcześni Polacy uczynili NMP, że na kolejne 40 lat pozostawiła ich w niewoli?

Skoro zadajesz takie pytanie, to znaczy, że nic nie zrozumiałeś; a sprowadzając ten wykład do "sprawnie opowiedzianej historyjki" wykazujesz swoją daleko posuniętą indolencję i brak wiedzy oraz oczytania.
    Twoje idiotyczne pytanie na końcu Twojego postu pozostawiam bez odpowiedzi.
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|Adalbert1241 11.07.2018, 19:29

A inne narody to nie Jej dzieci???
    Odpowiedz
  • Re: N.M.P. Niepokalana uratowała Polaków przed kolejnym powstaniem zbrojnym i odsunęła wybuch I wojny światowej o 40 lat|[email protected] 11.07.2018, 19:56

A inne narody to nie Jej dzieci???

Dobre pytanie, tylko myślę, że zostanie bez odpowiedzi.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook