Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Niemcy: powstał pierwszy żłobek chrześcijańsko-muzułmański - <<Dzieci Abrahama>>"

dodano: 29.07.2018, 15:30
akcje wątku: drzewko

"W Dolnej Saksonii otwarto pierwszy w Niemczech chrześcijańsko-muzułmański ośrodek pobytu dziennego dla dzieci pod nazwą "Dzieci Abrahama".

Jego właścicielami są katolicka parafia św. Altfryda, ewangelicka organizacja charytatywna Diakonia oraz niemiecko-turecka wspólnota meczetu Ditib.

Wspólny projekt nastawiony jest na otwarte zrozumienie własnej religii, powiedział przedstawiciel Diakonii [heretyk, to i nie rozumie nawet "własnej religii"].Wyraził nadzieję, że dzieci pokażą nam, jak religie mogą być przeżywane i istnieć nie tylko obok siebie, ale też jak mogą współistnieć [religię się wyznaje, a nie - "przeżywa"; "dzieci pokażą"? - infantylne ściemnianie na masońskie multikulti].

Zwierzchnik miejscowych ewangelików przypomniał, że patron placówki - Abraham jest ojcem całego rodu ludzkiego - wszystkich żydów, chrześcijan i muzułmanów [za Abrahama nie było takiego podziału]. Krytykom koncepcji odpowiedział, że "każdy z nas spotyka osoby, dla których z pożytkiem byłoby, gdyby w dzieciństwie wyrastali w różnorodności wiary" [Dlaczego? Po co i na co? Co to za "pożytek"?].Zachęcił do wrażliwości religijnej [prawidłowo rozumiana, to nawrócenie się na katolicyzm] i tolerancji kulturowej w społeczeństwie [czyli "tolerancji" wszelkiego zła, które przewrotnie tak się nazywa w lewackim świecie] .

Ośrodek dziennego pobytu dzieci ma przyczyniać się do spotkania obu kultur, "nie będzie natomiast szkołą Biblii i Koranu", zapewniają inicjatorzy projektu.

Z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że jest mniej więcej tyle samo dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich, są też dzieci bezwyznaniowe [raczej - "bezwyznaniowych" rodziców].

Spośród czterech wychowawczyń dwie są chrześcijankami [czyli katoliczkami?], dwie muzułmankami. Posiłki mają być przygotowywane z certyfikatem halal - zgodności ze sposobem odżywiania się muzułmanów" [Dlaczego? Czyli wszyscy pozostali mają uczyć się "otwartego zrozumienia" dla religii muzułmanów?].

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35100,niemcy-powstal-pierwszy-zlobek-chrzescijansko-muzulmanski-dzieci-abrahama.html

 • Re: "Niemcy: powstał pierwszy żłobek chrześcijańsko-muzułmański - <<Dzieci Abrahama>>"|MKasperowicz 29.07.2018, 15:47
  Prawie wszystkie pytania w nawiasie pokazują, że taka inicjatywa ma jednak jakichś sens.
  A przy okazji zwrócenia uwagę, że to nie dzieci są bezwyznaniowe, tylko ich rodzice - czy tak samo nie ma katolickich dzieci rozumiem?
  Odpowiedz
 • Re: "Niemcy: powstał pierwszy żłobek chrześcijańsko-muzułmański - <<Dzieci Abrahama>>"|[email protected] 29.07.2018, 15:55

  Prawie wszystkie pytania w nawiasie pokazują, że taka inicjatywa ma jednak jakichś sens.
  A przy okazji zwrócenia uwagę, że to nie dzieci są bezwyznaniowe, tylko ich rodzice - czy tak samo nie ma katolickich dzieci rozumiem?


  Dzieci "bezwyznaniowych" rodziców są najczęściej ochrzczone, ale wychowywane przez bezbożników z czasem stają się również "bezwyznaniowe".

  "nie ma katolickich dzieci...?"
  - Są. Ochrzczone i z katolickich rodzin.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook